Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) All All 429,046,424.00 600 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 5,925 2014-12-04 2014-12-04 82010930012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MEI kontroll teknik,urdher nr 6986 dt 26.11.2014,fat nr serie 118623959 dt 01.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 105,080 2014-12-04 2014-12-04 81610930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 25.11.2014,fat dt 4170 dt 25.11.2014,seri 19005620,autorizim nr 6863 dt 19.11.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 351,582 2014-12-04 2014-12-04 79910930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 22.10.2014,fat dt 4003 dt 22.10.2014,seri17154203,autorizim nr 6001/1 dt 09.10.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 118,929 2014-12-04 2014-12-04 80210930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 30.10.2014,fat dt 4085 dt 30.10.2014,seri 17154285,autorizim nr 6096 dt 10.10.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 116,622 2014-12-04 2014-12-04 80110930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 22.10.2014,fat dt 4004 dt 22.10.2014,seri 17154204,autorizim nr 6197 dt 15.10.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTE Tirane 240,000 2014-12-03 2014-12-04 81410930012014 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 336 dt 05.11.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MONDIAL SHPK Tirane 60,000 2014-12-04 2014-12-04 80810930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI qera salle,program nr 77/21 dt 03.11.2014,fat nr 79 dt 11.11.2014,seri 16790079
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) EFEKT Tirane 40,000 2014-12-04 2014-12-04 80410930012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MEI sherbim fonie,pv emergjence dt 18.11.2014,fat nr 29 dt 04.11.2014,seri 1105609
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) FRAL-2000 Tirane 80,400 2014-12-04 2014-12-04 80410930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 231 MEI pajisje,up nr 37 dt 17.11.2014,ftese per oferte dt 19.11.2014,fat nr 428 dt 21.11.2014,seri 17867940,fh nr 19 dt 21.11.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) VLADIMIR TOPI Tirane 2,760 2014-12-04 2014-12-04 81110930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231 MEI kolaudim punimesh,up nr 31 dt 06.10.2014,ftese per oferte dt 07.10.2014,kontrate nr 5290/13 dt 29.10.2014,fat nr 6 dt 01.12.2014,seri 06690457
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BOIKEN VERLI Tirane 126,000 2014-12-04 2014-12-04 80510930012014 Sherbime te tjera 602 MEI riparime,up nr 30 dt 03.10.2014,njoftim fit dt 08.10.2014,fat nr 312 dt 26.11.2014,seri 05089312
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 342,472 2014-12-04 2014-12-04 78910930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 22.11.2014,fat dt 4167 dt 22.11.2014,seri 19005617,autorizim nr 6619 dt 06.11.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 226,560 2014-12-04 2014-12-04 81710930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 08.10.2014,fat dt 3958 dt 08.10.2014,seri 17269958,autorizim nr 5515/1 dt 18.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 660,079 2014-12-04 2014-12-04 80010930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 23.10.2014,fat dt 4006 dt 23.10.2014,seri 17154206,autorizim nr 65248 dt 20.10.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) JAB RESOURSES SH.P.K Tirane 34,370,538 2014-12-03 2014-12-04 81910930012014 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 365 dt 05.11.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MARKETING DISTRIBUTION Tirane 1,030,636 2014-12-03 2014-12-04 80910930012014 Kancelari 602 MEI kancelari+leter,kontrate nr 3471/2 dt 07.07.2014,fat nr serie 6981565713 dt 07.08.2014,fh nr 12 dt 07.08.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MARKETING DISTRIBUTION Tirane 380,082 2014-12-04 2014-12-04 81010930012014 Kancelari 602 MEI kancelari+leter,kontrate nr 3471/2 dt 07.07.2014 ne vazhdim,fat nr serie 6981566120 dt 07.08.2014,fh nr 11 dt 07.08.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 82,400 2014-12-04 2014-12-04 80310930012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MEI larje makine,up nr 5 dt 31.01.2014,ftese per ofert dt 03.02.2014,fat nr 1,2 dt 31.10.2014,01.12.2014,seri 000895,000898
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) KOZETA SINA Tirane 96,320 2014-12-04 2014-12-04 81310930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 24.10.2014,fat dt 37 dt 03.11.2014,seri 6715089,autorizim nr 6343 dt 23.10.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AUTO START GROUP (A.S.G) Tirane 1,136,400 2014-12-03 2014-12-04 81210930012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MEI shpenzime transporti,kontrate nr 3511/7 dt 10.07.2014 ne vazhdim,fat nr 38,39,40,41 dt 27.11.2014,seri 17253988/89/90/91