Pagesa tė Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate pėrmbledhėse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) All All 429,046,424.00 600 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,009,881 2014-11-26 2014-11-26 78710930012014 Sherbimet bankare 602 MEI konsulence,49.800 euro me 140.6 lek,kontrate nr 786/1 dt 25.11.2013,fat nr 54139 dt 14.10.2014,BBH Consulting AG
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ALKED KOPAĒI Tirane 49,200 2014-11-26 2014-11-26 77210930012014 Karburant dhe vaj 602 MEI pjese kembimi,up nr 35 dt 31.10.2014,ftese per oferte dt 04.10.2014,njofti dt 01.11.2014,fat nr 352 dt 05.11.2014,seri 17012692,fh nr 8 dt 05.11.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) IBRAHIM OSMANI Tirane 37,000 2014-11-26 2014-11-26 77410930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,up nr 36 d t06.11.2014,ftese per oferte dt 10.11.2014,njoftim fit dt 12.11.2014,fat nr 7127 dt 12.11.2014,seri 18235677
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 140,212 2014-11-26 2014-11-26 77310930012014 Elektricitet 1093001 602 MEI energji,kontrate H112233,fat dt 11.11.2014,seri 617934637
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,965 2014-11-25 2014-11-25 77010930012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602 MEI tatim ne burim pagese oponence,urdher nr 326 dt 20.10.2014,vendim nr 567 dt 23.10.1995,bordero bashkangjitur
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,965 2014-11-25 2014-11-25 76810930012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602 MEI tatim ne burim pagese oponence,urdher nr 326 dt 20.10.2014,vendim nr 567 dt 23.10.1995,bordero bashkangjitur
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,718,216 2014-11-24 2014-11-25 72910930012014 Karburant dhe vaj 602 MEI karburant,kontrate dt 29.05.2014 ne vazhdim,fat nr 1 dt 21.10.2014,seri 17224151,fh nr 7 dt 21.10.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) INTE Tirane 240,000 2014-11-24 2014-11-25 72810930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 336 dt 05.11.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 387,171 2014-11-25 2014-11-25 74510930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 17.09.2014,fat nr 3867 dt 17.09.2014,seri 17269867
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-11-24 2014-11-25 76410930012014 Sherbime te tjera 602 MEI pagese KKT,shkrese nr 6017 dt 09.10.2014,liste prezence dt 24.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,683 2014-11-25 2014-11-25 76910930012014 Shpenzime per honorare 602 MEI pagese oponence,urdher nr 326 dt 20.10.2014,vendim nr 567 dt 23.10.1995,bordero bashkangjitur
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-11-24 2014-11-25 76510930012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602 MEI tatim ne burim pagese KKT,shkrese nr 6017 dt 09.10.2014,liste prezence dt 24.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,683 2014-11-25 2014-11-25 75710930012014 Shpenzime per honorare 602 MEI pagese oponence,urdher nr 326 dt 20.10.2014,vendim nr 567 dt 23.10.1995,bordero bashkangjitur
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,965 2014-11-25 2014-11-25 76610930012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602 MEI tatim ne burim pagese oponence,urdher nr 326 dt 20.10.2014,vendim nr 567 dt 23.10.1995,bordero bashkangjitur
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AUTO START GROUP (A.S.G) Tirane 579,480 2014-11-25 2014-11-25 76310930012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MEI shpenzime transporti,kontrate nr 3511/7 dt 10.07.2014 ne vazhdim,fat nr 493,494,496,500,504 dt 31.10.2014,seri 17253602,17253546,17254548,17253606,1725354
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,683 2014-11-25 2014-11-25 76710930012014 Shpenzime per honorare 602 MEI pagese oponence,urdher nr 326 dt 20.10.2014,vendim nr 567 dt 23.10.1995,bordero bashkangjitur
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA E TIRANES Tirane 110,117 2014-11-20 2014-11-20 75410930012014 Te tjera transferta tek individet 606 MEI page liste pritje,bordero bashkangjitur
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 107,605 2014-11-20 2014-11-20 76110930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI sigurime tetor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 32,241 2014-11-20 2014-11-20 76210930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI tatim tetor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 168,000 2014-11-18 2014-11-19 75110930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 09.10.2014,pv dt 09.10.2014,autorizim dt 08.10.2014,fat nr 67 dt 09.10.2014,seri 5394067