Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) All All 429,046,424.00 600 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,009,881 2014-11-26 2014-11-26 78710930012014 Sherbimet bankare 602 MEI konsulence,49.800 euro me 140.6 lek,kontrate nr 786/1 dt 25.11.2013,fat nr 54139 dt 14.10.2014,BBH Consulting AG
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALKED KOPAÇI Tirane 49,200 2014-11-26 2014-11-26 77210930012014 Karburant dhe vaj 602 MEI pjese kembimi,up nr 35 dt 31.10.2014,ftese per oferte dt 04.10.2014,njofti dt 01.11.2014,fat nr 352 dt 05.11.2014,seri 17012692,fh nr 8 dt 05.11.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) IBRAHIM OSMANI Tirane 37,000 2014-11-26 2014-11-26 77410930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,up nr 36 d t06.11.2014,ftese per oferte dt 10.11.2014,njoftim fit dt 12.11.2014,fat nr 7127 dt 12.11.2014,seri 18235677
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 140,212 2014-11-26 2014-11-26 77310930012014 Elektricitet 1093001 602 MEI energji,kontrate H112233,fat dt 11.11.2014,seri 617934637
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,965 2014-11-25 2014-11-25 77010930012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602 MEI tatim ne burim pagese oponence,urdher nr 326 dt 20.10.2014,vendim nr 567 dt 23.10.1995,bordero bashkangjitur
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,965 2014-11-25 2014-11-25 76810930012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602 MEI tatim ne burim pagese oponence,urdher nr 326 dt 20.10.2014,vendim nr 567 dt 23.10.1995,bordero bashkangjitur
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,718,216 2014-11-24 2014-11-25 72910930012014 Karburant dhe vaj 602 MEI karburant,kontrate dt 29.05.2014 ne vazhdim,fat nr 1 dt 21.10.2014,seri 17224151,fh nr 7 dt 21.10.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTE Tirane 240,000 2014-11-24 2014-11-25 72810930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 336 dt 05.11.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 387,171 2014-11-25 2014-11-25 74510930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 17.09.2014,fat nr 3867 dt 17.09.2014,seri 17269867
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-11-24 2014-11-25 76410930012014 Sherbime te tjera 602 MEI pagese KKT,shkrese nr 6017 dt 09.10.2014,liste prezence dt 24.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,683 2014-11-25 2014-11-25 76910930012014 Shpenzime per honorare 602 MEI pagese oponence,urdher nr 326 dt 20.10.2014,vendim nr 567 dt 23.10.1995,bordero bashkangjitur
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-11-24 2014-11-25 76510930012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602 MEI tatim ne burim pagese KKT,shkrese nr 6017 dt 09.10.2014,liste prezence dt 24.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,683 2014-11-25 2014-11-25 75710930012014 Shpenzime per honorare 602 MEI pagese oponence,urdher nr 326 dt 20.10.2014,vendim nr 567 dt 23.10.1995,bordero bashkangjitur
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,965 2014-11-25 2014-11-25 76610930012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602 MEI tatim ne burim pagese oponence,urdher nr 326 dt 20.10.2014,vendim nr 567 dt 23.10.1995,bordero bashkangjitur
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AUTO START GROUP (A.S.G) Tirane 579,480 2014-11-25 2014-11-25 76310930012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MEI shpenzime transporti,kontrate nr 3511/7 dt 10.07.2014 ne vazhdim,fat nr 493,494,496,500,504 dt 31.10.2014,seri 17253602,17253546,17254548,17253606,1725354
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,683 2014-11-25 2014-11-25 76710930012014 Shpenzime per honorare 602 MEI pagese oponence,urdher nr 326 dt 20.10.2014,vendim nr 567 dt 23.10.1995,bordero bashkangjitur
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 110,117 2014-11-20 2014-11-20 75410930012014 Te tjera transferta tek individet 606 MEI page liste pritje,bordero bashkangjitur
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 107,605 2014-11-20 2014-11-20 76110930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI sigurime tetor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 32,241 2014-11-20 2014-11-20 76210930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI tatim tetor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 168,000 2014-11-18 2014-11-19 75110930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 09.10.2014,pv dt 09.10.2014,autorizim dt 08.10.2014,fat nr 67 dt 09.10.2014,seri 5394067