Pagesa tė Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate pėrmbledhėse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) All All 429,046,424.00 600 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 86,444 2014-12-02 2014-12-03 78910930012014 Paga baze 600-602 MEI telefon,kodi 22723865702,22891506397,fat tetor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 919,178 2014-12-02 2014-12-03 79110930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 140,372 2014-12-02 2014-12-03 79610930012014 Shtese page per kualifikimin 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,872,689 2014-12-02 2014-12-03 79010930012014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 117/109
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) UNION BANK SHA Tirane 155,830 2014-12-02 2014-12-03 79310930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 547,751 2014-12-02 2014-12-03 81310930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI shpenzime page projekti nentor 2014 bordero bashkengjitur ,shkrese nr 131345 dt 02.10.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,590,474 2014-12-02 2014-12-02 79210930012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 56,121 2014-12-02 2014-12-02 79710930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 237,596 2014-12-02 2014-12-02 79510930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA CREDINS Tirane 901,064 2014-12-02 2014-12-02 79410930012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 716,216 2014-12-01 2014-12-01 78810930012014 Sherbimet bankare 602 MEI dieta,500 euro me 143.1,autorizim nr 6664 dt 10.11.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA E TIRANES Tirane 146,440 2014-11-26 2014-11-27 78310930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 376 d t17.11.2014,bordero tetor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2014-11-26 2014-11-27 78610930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 376 d t17.11.2014,bordero tetor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BAHAS Tirane 2,286,890 2014-11-26 2014-11-27 78010930012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 MEI T.V.SH "Alterenergy",urdher nr 381 dt 21.11.2014,fat nr 37,29 d t22.09.2014,03.07.2014,seri 71928981,71928973,kontrate nr 3048/9 dt 25.06.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) 2R-CONSTRUCTION Tirane 2,392,036 2014-11-26 2014-11-27 77910930012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 MEI T.V.SH "Alterenergy",urdher nr 380 dt 21.11.2014,fat nr 1,3 dt 03.07.2014,22.09.2014,seri 41178871,41178874,kontrate nr 3048/9
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) UNION TRAVEL CO Tirane 48,262 2014-11-26 2014-11-27 77610930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI akomodim hoteli,fat nr 147 dt 30.09.2014,seri 12839747,autorizim nr 3857 dt 20.06.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 90,990 2014-11-26 2014-11-27 78410930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 376 d t17.11.2014,bordero tetor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA CREDINS Tirane 32,000 2014-11-26 2014-11-27 78510930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 376 d t17.11.2014,bordero tetor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 63,492 2014-11-26 2014-11-27 77810930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI akomodim hoteli,fat nr 3865 dt 17.09.2014,seri 17269865,autorizim nr 1775/2 dt 05.01.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 28,195 2014-11-26 2014-11-27 77710930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI akomodim hoteli,fat nr 34124 dt 10.11.2014,seri 17154324,autorizim nr 16619 dt 06.11.2014