Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) All All 429,046,424.00 600 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 86,444 2014-12-02 2014-12-03 78910930012014 Paga baze 600-602 MEI telefon,kodi 22723865702,22891506397,fat tetor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 919,178 2014-12-02 2014-12-03 79110930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 140,372 2014-12-02 2014-12-03 79610930012014 Shtese page per kualifikimin 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,872,689 2014-12-02 2014-12-03 79010930012014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 117/109
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION BANK SHA Tirane 155,830 2014-12-02 2014-12-03 79310930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 547,751 2014-12-02 2014-12-03 81310930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI shpenzime page projekti nentor 2014 bordero bashkengjitur ,shkrese nr 131345 dt 02.10.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,590,474 2014-12-02 2014-12-02 79210930012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 56,121 2014-12-02 2014-12-02 79710930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 237,596 2014-12-02 2014-12-02 79510930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 901,064 2014-12-02 2014-12-02 79410930012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 600 MEI shpenzime page nentor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 716,216 2014-12-01 2014-12-01 78810930012014 Sherbimet bankare 602 MEI dieta,500 euro me 143.1,autorizim nr 6664 dt 10.11.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 146,440 2014-11-26 2014-11-27 78310930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 376 d t17.11.2014,bordero tetor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2014-11-26 2014-11-27 78610930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 376 d t17.11.2014,bordero tetor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BAHAS Tirane 2,286,890 2014-11-26 2014-11-27 78010930012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 MEI T.V.SH "Alterenergy",urdher nr 381 dt 21.11.2014,fat nr 37,29 d t22.09.2014,03.07.2014,seri 71928981,71928973,kontrate nr 3048/9 dt 25.06.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) 2R-CONSTRUCTION Tirane 2,392,036 2014-11-26 2014-11-27 77910930012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 MEI T.V.SH "Alterenergy",urdher nr 380 dt 21.11.2014,fat nr 1,3 dt 03.07.2014,22.09.2014,seri 41178871,41178874,kontrate nr 3048/9
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION TRAVEL CO Tirane 48,262 2014-11-26 2014-11-27 77610930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI akomodim hoteli,fat nr 147 dt 30.09.2014,seri 12839747,autorizim nr 3857 dt 20.06.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 90,990 2014-11-26 2014-11-27 78410930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 376 d t17.11.2014,bordero tetor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 32,000 2014-11-26 2014-11-27 78510930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 376 d t17.11.2014,bordero tetor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 63,492 2014-11-26 2014-11-27 77810930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI akomodim hoteli,fat nr 3865 dt 17.09.2014,seri 17269865,autorizim nr 1775/2 dt 05.01.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 28,195 2014-11-26 2014-11-27 77710930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI akomodim hoteli,fat nr 34124 dt 10.11.2014,seri 17154324,autorizim nr 16619 dt 06.11.2014