Pagesa tė Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate pėrmbledhėse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) All All 429,046,424.00 600 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) "P I R R O" Tirane 125,000 2014-11-18 2014-11-19 75510930012014 Sherbime te tjera 602 MEI materiale,up nr 33 dt 10.10.2014,pv dt 14.10.2014,fat nr 33 dt 17.10.2014,seri 16035283,fh nr 14 dt 17.10.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) MAK - OLIMPIK Tirane 108,812 2014-11-18 2014-11-19 75410930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 26.09.2014,pv dt 25.09.2014,autorizim dt 24.09.2014,fat nr 29 dt 26.09.2014,seri 07274616
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ADRIAN LABI Tirane 136,600 2014-11-18 2014-11-19 74910930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,program nr 77/19 dt 22.09.2014,fat nr 401 dt 19.10.2014,seri 18025825
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) MAJLIND LAMĒE Tirane 10,000 2014-11-18 2014-11-19 75810930012014 Sherbime te tjera 602 MEI materiale,up nr 34 dt 13.10.2014,pv dt 15.10.2014,fat nr 1 dt 06.10.2014,seri 1113051,fh nr 10 dt 16.10.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ADRIAN LABI Tirane 46,400 2014-11-18 2014-11-19 74810930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,program nr 77/18 dt 01.09.2014,fat nr 298 dt 18.10.2014,seri 18025822
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 47,478 2014-11-11 2014-11-12 75010930012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MEI posta,fat nr 4191 dt 26.10.2014,seri 12596470
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 159,238 2014-11-11 2014-11-12 74610930012014 Sherbime telefonike 602 MEI telefon,kodi 310001696743,fat seri 718533508 dt 30.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 29,820 2014-11-11 2014-11-12 75210930012014 Uje 602 MEI uje,kontrate 159746 fat dt 23.10.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ARBANA SH. A. Tirane 368,976 2014-11-11 2014-11-12 74710930012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MEI sherbim roje,kontrate nr 297/13 dt 16.06.2014 ne vazhdim,fat nr 89 dt 31.10.2014,seri 18345403
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 292,630 2014-11-10 2014-11-11 75310930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI shpenzime page tetor 2014 per Nnesia e Manaxhimit te Projektit per Rimekembjen e Energjise,bordero bashkengjitur,shkrese nr 13134/1 dt 02.10.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 200,058 2014-11-06 2014-11-07 74410930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,autorizim nr 2100/1 dt 31.03.2014, pv konstatimi dt 01.04.2014,pv emergjence dt 22.07.2014,fat nr 3671 dt 03.07.2014,seri 16035572
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 128,773 2014-11-06 2014-11-07 73110930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,autorizim nr 3303/1 dt 17.06.2014, pv konstatimi dt 17.06.2014,pv emergjence dt 22.07.2014,fat nr 3677 dt 03.07.2014,seri 16035578
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 127,480 2014-11-06 2014-11-07 73810930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,autorizim nr 797/6 dt 20.06.2014, pv konstatimi dt 20.06.2014,pv emergjence dt 22.07.2014,fat nr 3678 dt 03.07.2014,seri 16035579
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 94,137 2014-11-06 2014-11-07 74110930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,autorizim nr 797/3 dt 21.04.2014, pv konstatimi dt 21.04.2014,pv emergjence dt 22.07.2014,fat nr 3673 dt 03.07.2014,seri 16035574
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 128,557 2014-11-06 2014-11-07 74010930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,autorizim nr 797/4 dt 15.05.2014, pv konstatimi dt 16.05.2014,pv emergjence dt 22.07.2014,fat nr 3674 dt 03.07.2014,seri 16035575
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 158,523 2014-11-06 2014-11-07 73910930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,autorizim nr 797/5 dt 23.05.2014, pv konstatimi dt 23.05.2014,pv emergjence dt 22.07.2014,fat nr 3675 dt 03.07.2014,seri 16035576
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 255,821 2014-11-06 2014-11-07 73610930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,autorizim nr 1737 dt 12.03.2014, pv konstatimi dt 12.03.2014,pv emergjence dt 22.07.2014,fat nr 3670 dt 03.07.2014,seri 16035570
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 265,020 2014-11-06 2014-11-07 73710930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,autorizim nr 3515/1 dt 06.06.2014, pv konstatimi dt 06.06.2014,pv emergjence dt 22.07.2014,fat nr 3676 dt 03.07.2014,seri 16035577
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 157,948 2014-11-06 2014-11-07 73410930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,autorizim nr 797/2 dt 08.04.2014, pv konstatimi dt 08.04.2014,pv emergjence dt 22.07.2014,fat nr 3672 dt 03.07.2014,seri 16035573
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 109,967 2014-11-06 2014-11-07 73010930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,autorizim nr 3064/1 dt 30.05.2014, pv konstatimi dt 30.05.2014,pv emergjence dt 02.06.2014,fat nr 3540 dt 31.05.2014,seri 15279341