Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) All All 429,046,424.00 600 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 515,880 2014-12-15 2014-12-18 83810930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI shpenzime gjyqi Alma Meco,vendim nr 83 dt 07.09.2012,shkrese MF nr 16183/27 dt 04.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 586,336 2014-12-15 2014-12-18 83910930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI shpenzime gjyqi Xheladin Toro,vendim nr 155 d t16.07.2013,shkrese MF nr 16183/27 dt 04.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,178,200 2014-12-15 2014-12-15 84310930012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231-602 MEI T.V.SH,urdher sek per MF nr 413 dt 05.12.2014,fat nr 245,209,272,311,389 d t20.11.2012-14.02.2013,seri 01579698,01579662,04945114,08945191.05930575,79.200 euro me 141 ler.kerkese per TVSH nr 1239 dt 25.02.2014,ROLAND BERGER STA
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) FRANKO CONSTRUCTION Tirane 1,026,593 2014-12-10 2014-12-12 83010930012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 231-466 MEI rikonstruksion,up nr 294 dt 15.09.2014,njoftim fit dt 13.10.2014,kontrate nr 5290/9 dt 14.10.2014,fta nr 17 dt 12.11.2014,seri 87110917,akt kolaudimi
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SPEEDECO Tirane 9,660 2014-12-11 2014-12-12 81510930012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MEI posta,pv emergjrnce dt 25.11.2014,fat nr 28 dt 25.11.2014,seri 7581928
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 61,314 2014-12-10 2014-12-11 82110930012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MEI posta,fat nr 4578 dt 26.11.2014,seri 12591904
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ANSIG Tirane 16,530 2014-12-10 2014-12-11 83210930012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 602 MEI pagese tpl,up nr 40 dt 02.12.2014,ftese per oferte ,fat nr 26 dt 04.12.2014,seri 16996476
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 4,964 2014-12-10 2014-12-11 83410930012014 Paga baze 600 602 MEI telefon,kodi 53809814,fat Shtator 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 474,450 2014-12-11 2014-12-11 82310930012014 Karburant dhe vaj 602 MEI karburant,up nr 4/3 dt 19.02.2014,njoftim fit dt 27.05.2014,kontrate nr 3472/2 dt 23.06.2014,fat nr 872 dt 14.11.2014,seri 18091023,fh nr 9 dt 14.11.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 2,851 2014-12-10 2014-12-11 83510930012014 Sherbime telefonike 602 MEI telefon,kodi 52691610,fat Shtator 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) NATASHA MYRTAJ Tirane 9,360 2014-12-10 2014-12-11 83110930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231 MEI rikonstruksion mbikqyrje,up nr 32 d t06.10.2014,pv dt 22.10.2014,kontrate nr 5290/1 dt 29.10.2014,fat nr 44 dt 26.11.2014,seri 13115544
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MAJLIND LAMÇE Tirane 9,000 2014-12-10 2014-12-11 83310930012014 Sherbime te tjera 602 MEI shpenzime te tjera,up nr 38 dt 17.11.2014,pv dt 18.11.2014,fat nr 8 dt 24.11.2014,seri 1113061,fh nr 19 dt 24.11.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ARBANA SH. A. Tirane 919,668 2014-12-10 2014-12-11 82210930012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MEI sherbim roje,kontrtae nr vazhim,fat nr 93 dt 27.11.2014,seri 18345408
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,000 2014-12-10 2014-12-11 82810930012014 Sherbime te tjera 602 MEI pashaporta,V.K.M nr 355 dt 02.09.1997,urdher nr 404 dt 02.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MAKSIM TODO Tirane 3,000 2014-12-11 2014-12-11 80710930012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MEI lule,pv emergjence dt 17.11.2014,fat nr 1 dt 17.11.2014,seri 1117702
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION BANK SHA Tirane 15,000 2014-12-10 2014-12-11 82910930012014 Sherbime te tjera 602 MEI pashaporta,V.K.M nr 355 dt 02.09.1997,urdher nr 404 dt 02.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,000 2014-12-10 2014-12-11 82610930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta urdher ne 403 dt 17.11.2014,bordero nentor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ME - AL Tirane 289,380 2014-12-10 2014-12-11 82410930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231 MEI rikonstruksion,urdher nr 397 dt 02.12.2014,shtese kontrate nr 403/1 dt 09.06.2014,urdher pro nr 8/2 dt 06.02.2014,fat nr 58 dt 01.07.2014,seri 11218658
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,000 2014-12-10 2014-12-11 82710930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta urdher ne 403 dt 17.11.2014,bordero nentor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,500 2014-12-10 2014-12-11 82510930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta urdher ne 404 dt 02.12.2014,bordero nentor 2014