Pagesa tė Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate pėrmbledhėse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) All All 429,046,424.00 600 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 50,744 2014-12-27 2014-12-29 88110930012014 Paga baze 600 MEI telefon,kodi 2289150397,22723865702,fat dt 30.11.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ARBANA SH. A. Tirane 552,540 2014-12-27 2014-12-29 89210930012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MEI shwerbim roje,shtese kontrate nr 297/16 dt 27.11.2014,fat nr 1 d t24.12.2014,seri 18345416
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 181,538 2014-12-27 2014-12-29 88310930012014 Sherbime telefonike 602 MEI telefon,kodi 310001696743,fta dt 31.10.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) GECI Tirane 106,466 2014-12-27 2014-12-29 84910930012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231MEI T.V.SH projekti Alterenergy,urdher nr 421 dt 11.12.2014,fat nr 9667 dt 26.11.2014,seri 17809667
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) SHKELQIM HYSEN CELA Tirane 14,000 2014-12-26 2014-12-26 87610930012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 MEI dhurata,program pritje nr 77/23 d t17.12.2014,fat nr 35 d t18.12.2014,seri 6869640,fh nr 20 dt 18.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 298,680 2014-12-26 2014-12-26 8770930012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 MEI kartolina,up nr 42 dt 17.12.2014,pv dt 19.12.2014,njoftim fit dt 19.12.2014,fat nr 309 dt 23.12.2014,seri 194427,fh nr 22 dt 23.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Tirane 8,400 2014-12-26 2014-12-26 87710930012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MEI karton jeshil,urdher nr 429 d t15.12.2014,fat nr 284 dt 23.12.2014,seri 18081593
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ADRION / TIRANE Tirane 9,900 2014-12-26 2014-12-26 87410930012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 MEI dhurata,program pritje dt 17.12.2014,fat nr 83 dt 18.12.2014,seri 14479683,fh nr 21 dt 18.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 12,000 2014-12-24 2014-12-26 87510930012014 Sherbime te tjera 602 MEI lule,pv emergjence dt 18.12.2014,pv dt 18.12.2014,fat nr 21 dt 18.12.2014,seri 7615671
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 90,241 2014-12-24 2014-12-26 87210930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 02.12.2014,autorizim nr 7046 dt 01.12.2014,fat nr 4193 dt 02.12.2014,seri 19005643
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) EFEKT Tirane 40,000 2014-12-26 2014-12-26 87310930012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MEI sherbim fonie,pv emergjence dt 24.11.2014,fat nr 20 d t24.11.2014,seri 1105608
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 168,879 2014-12-24 2014-12-26 87110930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 02.12.2014,autorizim nr 7047 dt 01.12.2014,fat nr 4195 dt 02.12.2014,seri 19005645
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) 2R-CONSTRUCTION Tirane 4,016,600 2014-12-23 2014-12-24 84610930012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 MEI T.V.SH "Alterenergy",urdher nr 419 dt 09.12.2014,fat nr 5 DT 21.11.2014,seri 41178876,kontrate nr 3048/9
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA E TIRANES Tirane 78,990 2014-12-23 2014-12-24 85910930012014 Te tjera transferta tek individet 606 MEI liste pritje,page nentor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BAHAS Tirane 4,016,600 2014-12-23 2014-12-24 84510930012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 MEI T.V.SH "Alterenergy",urdher nr 4811 dt 09.12.2014,fat nr 41dt 05.11.2014,seri 71928985,kerkese per rimbursim dt 03.12.2014kontrate nr 3048/9 dt 25.06.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) MAK - OLIMPIK Tirane 110,752 2014-12-23 2014-12-24 86810930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 15.12.2014,autorizim nr 7360 dt 15.12.2014,fat nr 41 dt 15.12.2014,seri 07274630
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,000 2014-12-23 2014-12-24 86010930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI pagese K.K.T ,shkrese nr 7424 d t17.12.2014,6961 d t25.11.2014,boredo nentor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) FRANKO CONSTRUCTION Tirane 199,915 2014-12-23 2014-12-24 87610930012014 Sherbime te tjera 602 MEI lyerje,up nr 39 dt 01.12.2014,ftese per oferte dt 02.12.2114,njofti fit dt 11.12.2014,fat nr 26 dt 17.12.2014,seri 87110926
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 92,580 2014-12-23 2014-12-24 86910930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 30.10.2014,autorizim nr 6458 dt 30.10.2014,fat nr 4084 dt 30.10.2014,seri 17154284
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA E TIRANES Tirane 180,000 2014-12-23 2014-12-24 86610930012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 MEI kompesim karburanti,shkrese nr 430 d t19.12.2014,ligji nr 10160 dt 15.10.2009