Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) All All 429,046,424.00 600 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 50,744 2014-12-27 2014-12-29 88110930012014 Paga baze 600 MEI telefon,kodi 2289150397,22723865702,fat dt 30.11.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ARBANA SH. A. Tirane 552,540 2014-12-27 2014-12-29 89210930012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MEI shwerbim roje,shtese kontrate nr 297/16 dt 27.11.2014,fat nr 1 d t24.12.2014,seri 18345416
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 181,538 2014-12-27 2014-12-29 88310930012014 Sherbime telefonike 602 MEI telefon,kodi 310001696743,fta dt 31.10.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) GECI Tirane 106,466 2014-12-27 2014-12-29 84910930012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231MEI T.V.SH projekti Alterenergy,urdher nr 421 dt 11.12.2014,fat nr 9667 dt 26.11.2014,seri 17809667
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHKELQIM HYSEN CELA Tirane 14,000 2014-12-26 2014-12-26 87610930012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 MEI dhurata,program pritje nr 77/23 d t17.12.2014,fat nr 35 d t18.12.2014,seri 6869640,fh nr 20 dt 18.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 298,680 2014-12-26 2014-12-26 8770930012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 MEI kartolina,up nr 42 dt 17.12.2014,pv dt 19.12.2014,njoftim fit dt 19.12.2014,fat nr 309 dt 23.12.2014,seri 194427,fh nr 22 dt 23.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Tirane 8,400 2014-12-26 2014-12-26 87710930012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MEI karton jeshil,urdher nr 429 d t15.12.2014,fat nr 284 dt 23.12.2014,seri 18081593
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ADRION / TIRANE Tirane 9,900 2014-12-26 2014-12-26 87410930012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 MEI dhurata,program pritje dt 17.12.2014,fat nr 83 dt 18.12.2014,seri 14479683,fh nr 21 dt 18.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 12,000 2014-12-24 2014-12-26 87510930012014 Sherbime te tjera 602 MEI lule,pv emergjence dt 18.12.2014,pv dt 18.12.2014,fat nr 21 dt 18.12.2014,seri 7615671
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 90,241 2014-12-24 2014-12-26 87210930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 02.12.2014,autorizim nr 7046 dt 01.12.2014,fat nr 4193 dt 02.12.2014,seri 19005643
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) EFEKT Tirane 40,000 2014-12-26 2014-12-26 87310930012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MEI sherbim fonie,pv emergjence dt 24.11.2014,fat nr 20 d t24.11.2014,seri 1105608
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 168,879 2014-12-24 2014-12-26 87110930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 02.12.2014,autorizim nr 7047 dt 01.12.2014,fat nr 4195 dt 02.12.2014,seri 19005645
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) 2R-CONSTRUCTION Tirane 4,016,600 2014-12-23 2014-12-24 84610930012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 MEI T.V.SH "Alterenergy",urdher nr 419 dt 09.12.2014,fat nr 5 DT 21.11.2014,seri 41178876,kontrate nr 3048/9
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 78,990 2014-12-23 2014-12-24 85910930012014 Te tjera transferta tek individet 606 MEI liste pritje,page nentor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BAHAS Tirane 4,016,600 2014-12-23 2014-12-24 84510930012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 MEI T.V.SH "Alterenergy",urdher nr 4811 dt 09.12.2014,fat nr 41dt 05.11.2014,seri 71928985,kerkese per rimbursim dt 03.12.2014kontrate nr 3048/9 dt 25.06.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MAK - OLIMPIK Tirane 110,752 2014-12-23 2014-12-24 86810930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 15.12.2014,autorizim nr 7360 dt 15.12.2014,fat nr 41 dt 15.12.2014,seri 07274630
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,000 2014-12-23 2014-12-24 86010930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI pagese K.K.T ,shkrese nr 7424 d t17.12.2014,6961 d t25.11.2014,boredo nentor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) FRANKO CONSTRUCTION Tirane 199,915 2014-12-23 2014-12-24 87610930012014 Sherbime te tjera 602 MEI lyerje,up nr 39 dt 01.12.2014,ftese per oferte dt 02.12.2114,njofti fit dt 11.12.2014,fat nr 26 dt 17.12.2014,seri 87110926
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 92,580 2014-12-23 2014-12-24 86910930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 30.10.2014,autorizim nr 6458 dt 30.10.2014,fat nr 4084 dt 30.10.2014,seri 17154284
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 180,000 2014-12-23 2014-12-24 86610930012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 MEI kompesim karburanti,shkrese nr 430 d t19.12.2014,ligji nr 10160 dt 15.10.2009