Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sp. Bulqize (0603) All All 90,983,103.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Bulqize (0603) FILADELFIA. Bulqize 300,930 2014-12-19 2014-12-23 26210130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin FILADELFA per PO nr. 4006. Detyrime te prapambetura 2008.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 4 2014-12-19 2014-12-19 25710130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim detyrimi per per memokredi.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 117,500 2014-12-16 2014-12-16 25710130652014 Shpenzime gjyqesore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim vendime gjyqesore 2013.
  Sp. Bulqize (0603) SOFIGAZ Bulqize 7,195 2014-12-15 2014-12-16 25610130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin SOFIGAZ per PO nr. 3975.
  Sp. Bulqize (0603) ARTUR MIFTARI Bulqize 36,000 2014-12-15 2014-12-16 25510130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin Artur MIFTARI per PO nr. 3974.
  Sp. Bulqize (0603) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Bulqize 468,874 2014-12-12 2014-12-15 25210130652014 Elektricitet 1013065 SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim elektricitet Nentor 2014 per kontraten B033909 + detyrim i prapambetur.
  Sp. Bulqize (0603) FUFARMA Bulqize 144,000 2014-12-12 2014-12-15 25410130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin FUFARMA per PO nr. 3966.
  Sp. Bulqize (0603) MEGAPHARMA Bulqize 387,800 2014-12-11 2014-12-12 24710130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin MEGAFARMA per PO nr. 3961.det i prapambetur 2006
  Sp. Bulqize (0603) IMI - FARMA Bulqize 148,662 2014-12-11 2014-12-12 25110130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin IMI FARMA per PO nr. 3964 det i prapambetur 2011
  Sp. Bulqize (0603) PROQUAL Bulqize 12,480 2014-12-11 2014-12-12 24910130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin PROQUAL per PO nr. 3963.
  Sp. Bulqize (0603) EDNA - FARMA Bulqize 797,650 2014-12-11 2014-12-12 24610130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin EDNA FARMA per PO nr. 3960.det i prapambetur.
  Sp. Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 6,716 2014-12-11 2014-12-12 24310130652014 Sherbime telefonike SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim shpenzime telekom Nentor 2014 per abonentin nr.310001951879.
  Sp. Bulqize (0603) MONTAL Bulqize 490,776 2014-12-11 2014-12-12 24810130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin MONTAL per PO nr. 3962.
  Sp. Bulqize (0603) KESH. KOMB. URDHERIT TE MJEKUT Bulqize 5,800 2014-12-10 2014-12-11 23910130652014 Paga baze SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim keshilli kombetar Urdherit te Mjekut periudha 01 korrik deri me 30 nentor 2014.
  Sp. Bulqize (0603) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Bulqize 26,600 2014-12-10 2014-12-11 24010130652014 Paga baze SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim Urdherit te Infermierit periudha 01 korrik deri me 30 nentor 2014.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 4,000 2014-12-10 2014-12-11 23610130652014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dhurues gjaku Dhjetor 2014.
  Sp. Bulqize (0603) IRIS / TIRANE (J61904098H) Bulqize 731,600 2014-12-10 2014-12-11 24210130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin IRIS per PO nr. 3953. Detyrime te prapambetura 2005.
  Sp. Bulqize (0603) GRAND SECURITY Bulqize 538,992 2014-12-10 2014-12-11 23810130652014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin GRAND SECURITI per PO nr. 3955.
  Sp. Bulqize (0603) KASTRATI SHA Bulqize 614,928 2014-12-10 2014-12-11 23710130652014 Karburant dhe vaj SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin KASTRATI per PO st nr. 3954.
  Sp. Bulqize (0603) ALDOSCH - FARMA Bulqize 1,606,427 2014-12-10 2014-12-11 24110130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin ALDOGH-FARMA per PO nr. 3952. Detyrime te prapambetura (2005-2009).