Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sp. Bulqize (0603) All All 90,983,103.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Bulqize (0603) HELVETICA PROFARM Bulqize 618,000 2014-05-12 2014-05-12 6710130652014/1 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin Helvetika Profarm per PO nr. 3629.
  Sp. Bulqize (0603) O L S O N I Bulqize 159,999 2014-05-12 2014-05-12 7010130652014/1 Kancelari SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin O L S O N I per PO nr. 3630.
  Sp. Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 2,376 2014-05-12 2014-05-12 6910130652014 Posta dhe sherbimi korrier SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim sherbim postar Prill 2014.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 80,720 2014-05-12 2014-05-12 6610130652014 Udhetim i brendshem SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dializa Prill 2014.
  Sp. Bulqize (0603) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Bulqize 10,000 2014-05-07 2014-05-08 6510130652014 Paga baze SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim ndalese per shlyerje kredie (Valentina Skender Gurra) Prill 2014.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 3,999,420 2014-05-02 2014-05-02 6410130652014 Shtesa page te tjera SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim paga Prill 2014.
  Sp. Bulqize (0603) CEZ SHPERNDARJE Bulqize 330,003 2014-04-15 2014-04-15 6310130652014 Elektricitet 1013065 SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim elektricitet Mars 2014 per kontraten B033909;
  Sp. Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 6,719 2014-04-15 2014-04-15 6210130652014 Sherbime telefonike SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim shpenzime telekom Mars 2014 per abonentin nr.310001951879.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 4,000 2014-04-10 2014-04-11 6110130652014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dhurues gjaku Prill 2014.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 131,380 2014-04-09 2014-04-10 6010130652014 Udhetim i brendshem SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dieta punonjesish Mars 2014.
  Sp. Bulqize (0603) MEDI - TEL Bulqize 35,844 2014-04-09 2014-04-10 5510130652014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin MEDI-TEL per PO nr. 3602.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 27,000 2014-04-09 2014-04-10 5710130652014 Udhetim i brendshem SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dializa Mars 2014.
  Sp. Bulqize (0603) RES-03 Bulqize 319,919 2014-04-09 2014-04-10 5610130652014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin MEDI-TEL per PO nr. 3603.
  Sp. Bulqize (0603) UJSJELLSI/B Bulqize 64,488 2014-04-09 2014-04-10 5810130652014 Uje SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim uje te pijshem Mars 2014.
  Sp. Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 1,296 2014-04-09 2014-04-10 5910130652014 Posta dhe sherbimi korrier SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim sherbim postar Mars 2014.
  Sp. Bulqize (0603) SHEQERE MIRA Bulqize 269,490 2014-04-08 2014-04-09 5410130652014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin Sheqere Mira per PO nr. 3600.
  Sp. Bulqize (0603) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Bulqize 10,000 2014-04-08 2014-04-09 5110130652014 Paga baze SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim ndalese per shlyerje kredie (Valentina Skender Gurra)
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 4,015,554 2014-04-07 2014-04-07 4810130652014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim paga Mars 2014.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 4,000 2014-04-07 2014-04-07 4910130652014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dhurues gjaku Mars 2014.
  Sp. Bulqize (0603) BUJAR ALLA Bulqize 105,400 2014-04-07 2014-04-07 5010130652014 Pjese kembimi, goma dhe bateri SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin Bujar ALLA per PO nr. 3597.