Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sp. Bulqize (0603) All All 90,983,103.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 26,000 2014-07-08 2014-07-09 11910130652014 Udhetim i brendshem SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dializa Qershor 2014.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 109,700 2014-07-08 2014-07-09 11810130652014 Udhetim i brendshem SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dieta Maj 2014.
  Sp. Bulqize (0603) ALMEGIPHARMA Bulqize 27,400 2014-07-08 2014-07-09 11210130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin ALMEGIPHARMA per PO nr. 3708.
  Sp. Bulqize (0603) EUROMED Bulqize 93,564 2014-07-08 2014-07-09 11310130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin EUROMED per PO nr. 3709.
  Sp. Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 1,080 2014-07-08 2014-07-09 11610130652014 Posta dhe sherbimi korrier SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim sherbim postar Qershor 2014.
  Sp. Bulqize (0603) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Bulqize 10,000 2014-07-08 2014-07-09 10610130652014 Paga baze SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim ndalese per shlyerje kredie (Valentina Skender Gurra)
  Sp. Bulqize (0603) UJSJELLSI/B Bulqize 141,882 2014-07-08 2014-07-09 11510130652014 Uje SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim uje te pijshem Maj-Qershor 2014.
  Sp. Bulqize (0603) ALDOSCH - FARMA Bulqize 68,800 2014-07-08 2014-07-09 10710130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin ALDOCH-FARMA per PO nr. 3703.
  Sp. Bulqize (0603) VINIPHARMA Bulqize 4,888 2014-07-08 2014-07-09 11110130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin VINIPHARMA per PO nr. 3707.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 3,985,929 2014-07-03 2014-07-03 10510130652014 Shtese page per vjetersi ne pune SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim paga Qershor 2014.
  Sp. Bulqize (0603) KASTRATI SHA Bulqize 305,303 2014-06-17 2014-06-18 10210130652014 Karburant dhe vaj SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin KASTRATI per PO nr. 3685 lesh.1.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 4,000 2014-06-17 2014-06-17 10310130652014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dhurues gjaku Maj 2014.
  Sp. Bulqize (0603) CEZ SHPERNDARJE Bulqize 231,614 2014-06-17 2014-06-17 10110130652014 Elektricitet 1013065 SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim elektricitet Maj 2014 per kontraten B033909;
  Sp. Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 6,719 2014-06-17 2014-06-17 10410130652014 Sherbime telefonike SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim shpenzime telekom Maj 2014 per abonentin nr.310001951879.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 4,000 2014-06-11 2014-06-11 10010130652014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dhurues gjaku Qershor 2014.
  Sp. Bulqize (0603) M E D I C A M E N T A Bulqize 473,783 2014-06-09 2014-06-09 9710130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin M E D I K A M E N T A per PO nr. 3669.
  Sp. Bulqize (0603) MEDI - TEL Bulqize 128,760 2014-06-09 2014-06-09 9810130652014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin MEDI-TEL per PO nr. 3670.
  Sp. Bulqize (0603) EUROPETROL DURRES ALBANIA Bulqize 309,854 2014-06-09 2014-06-09 9610130652014 Karburant dhe vaj SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin EUROPETROL DURRES ALBANIA per PO nr. 3668.
  Sp. Bulqize (0603) ZYRA PERMBARIMIT DIBER Bulqize 484,540 2014-06-09 2014-06-09 9910130652014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim vendimi gjyqesor per llogari te ish pronarit Ali KOLA.
  Sp. Bulqize (0603) BUJAR ALLA Bulqize 398,110 2014-06-05 2014-06-06 9310130652014 Pjese kembimi, goma dhe bateri SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin Bujar ALLA per PO nr. 3664.