Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sp. Bulqize (0603) All All 90,983,103.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 4,000 2014-09-22 2014-09-23 16310130652014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dhurues gjaku Shtator 2014.
  Sp. Bulqize (0603) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Bulqize 92,741 2014-09-23 2014-09-23 16410130652014 Elektricitet 1013065 SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim elektricitet Gusht 2014 per kontraten B033909;
  Sp. Bulqize (0603) MEDI - TEL Bulqize 96,744 2014-09-22 2014-09-23 16210130652014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin MEDI-TEL per PO nr. 3792.
  Sp. Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 6,719 2014-09-16 2014-09-17 16110130652014 Sherbime telefonike SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim shpenzime telekom Gusht 2014 per abonentin nr.310001951879.
  Sp. Bulqize (0603) UJSJELLSI/B Bulqize 109,254 2014-09-10 2014-09-10 15910130652014 Uje SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim uje te pijshem Gusht 2014.
  Sp. Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 1,200 2014-09-10 2014-09-10 15810130652014 Posta dhe sherbimi korrier SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim sherbim postar Gusht 2014.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 26,000 2014-09-10 2014-09-10 15710130652014 Udhetim i brendshem SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dializa Gusht 2014.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 116,100 2014-09-08 2014-09-09 15610130652014 Udhetim i brendshem SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dieta Gusht 2014.
  Sp. Bulqize (0603) SHEQERE MIRA Bulqize 405,000 2014-09-08 2014-09-09 15510130652014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin Sheqere Mira per PO nr. 3666 leshimi 2.
  Sp. Bulqize (0603) M E D I C A M E N T A Bulqize 297,500 2014-09-05 2014-09-08 15410130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin MEDIKAMENTA per PO nr. 3768.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 2,950 2014-09-05 2014-09-05 15210130652014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim kolaudim automjeti 2014.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 12,000 2014-09-05 2014-09-05 15310130652014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dhurues gjaku Shtator 2014.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 3,975,273 2014-09-03 2014-09-03 14810130652014 Shtese page per vjetersi ne pune SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim paga Gusht 2014.
  Sp. Bulqize (0603) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Bulqize 10,000 2014-09-03 2014-09-03 14910130652014 Paga baze SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim ndalese per shlyerje kredie (Valentina Skender Gurra) nga bordero e muajit Gusht.
  Sp. Bulqize (0603) CEZ SHPERNDARJE Bulqize 97,367 2014-08-25 2014-08-25 14710130652014 Elektricitet 1013065 SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim elektricitet Korrik 2014 per kontraten B033909;
  Sp. Bulqize (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 684,000 2014-08-12 2014-08-12 14310130652014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin ERALD-G per PO nr. 3751.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 2,950 2014-08-11 2014-08-12 14110130652014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim kolaudim automjeti 2014.
  Sp. Bulqize (0603) ALFRED BËNJA Bulqize 213,600 2014-08-12 2014-08-12 14410130652014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin Alfred Bënja per PO nr. 3752.
  Sp. Bulqize (0603) KASTRATI SHA Bulqize 594,899 2014-06-17 2014-08-12 14510130652014 Karburant dhe vaj SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin KASTRATI per PO nr. 3685 lesh.2.
  Sp. Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 6,719 2014-08-11 2014-08-12 14210130652014 Sherbime telefonike SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim shpenzime telekom Korrik 2014 per abonentin nr.310001951879.