Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sp. Bulqize (0603) All All 90,983,103.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Bulqize (0603) ENDRIT LLESHI Bulqize 326,956 2014-03-12 2014-03-26 4510130652014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin Endrit Lleshi per PO nr. 3590.
  Sp. Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 6,719 2014-03-18 2014-03-19 4710130652014 Sherbime telefonike SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim shpenzime telekom Shkurt 2014 per abonentin nr.310001951879.
  Sp. Bulqize (0603) CEZ SHPERNDARJE Bulqize 326,677 2014-03-18 2014-03-19 4610130652014 Elektricitet 1013065 SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim elektricitet Shkurt 2014 per kontraten B033909;
  Sp. Bulqize (0603) MURATI D Bulqize 286,080 2014-03-12 2014-03-13 4410130652014 Unspecified SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin MURATI D per PO nr. 3589.
  Sp. Bulqize (0603) HELVETICA PROFARM Bulqize 872,000 2014-03-12 2014-03-13 4310130652014 Unspecified SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin HELVETIKA per PO nr. 3588.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 36,520 2014-03-07 2014-03-10 3810130652014 Unspecified SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dializa Shkurt 2014.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 124,700 2014-03-07 2014-03-10 3910130652014 Unspecified SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dieta Shkurt 2014.
  Sp. Bulqize (0603) UJSJELLSI/B Bulqize 82,956 2014-03-07 2014-03-10 4010130652014 Unspecified SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim uje te pijshem Shkurt 2014.
  Sp. Bulqize (0603) CEZ SHPERNDARJE Bulqize 370,569 2014-03-04 2014-03-05 3510130652014 Unspecified 1013065 SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim elektricitet Shkurt 2014 per kontraten B033909;
  Sp. Bulqize (0603) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Bulqize 10,000 2014-03-05 2014-03-05 3710130652014 Unspecified SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim ndalese per shlyerje kredie (Valentina Skender Gurra)
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 3,977,562 2014-03-05 2014-03-05 3610130652014 Unspecified SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim paga Shkurt 2014.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 8,000 2014-03-04 2014-03-04 3410130652014 Unspecified SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dhurues gjaku Shkurt 2014.
  Sp. Bulqize (0603) UJSJELLSI/B Bulqize 90,894 2014-02-13 2014-02-17 3310130652014 Unspecified SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim uje te pijshem Janar 2014.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 57,600 2014-02-13 2014-02-17 3110130652014 Unspecified SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dializa Nentor- Dhjetor 2013, Janar 2014.
  Sp. Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 6,719 2014-02-13 2014-02-17 3210130652014 Unspecified SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim shpenzime telekom Janar 2014 per abonentin nr.310001951879.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 15,800 2014-02-11 2014-02-12 2810130652014 Unspecified SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim kolaudim automjetesh 2014.
  Sp. Bulqize (0603) M E D I C A M E N T A Bulqize 109,627 2014-02-11 2014-02-12 2610130652014 Unspecified SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin M E D I K A M E N T A per PO nr. 3573.
  Sp. Bulqize (0603) MEDI - TEL Bulqize 92,423 2014-02-11 2014-02-12 2710130652014 Unspecified SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin MEDI-TEL per PO nr. 3574.
  Sp. Bulqize (0603) SHEQERE MIRA Bulqize 178,575 2014-02-11 2014-02-12 2310130652014/1 Unspecified SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin Sheqere Mira per PO nr. 3571.
  Sp. Bulqize (0603) HELVETICA PROFARM Bulqize 19,050 2014-02-11 2014-02-12 2510130652014/1 Unspecified SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin Helvetika Profarm per PO nr. 3572.