Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sp. Bulqize (0603) All All 90,983,103.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Bulqize (0603) MESSER ALBAGASS SH.P.K Bulqize 22,020 2014-10-21 2014-10-22 18710130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin MESSER ALBAGASS per PO nr. 3844.
  Sp. Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 6,719 2014-10-14 2014-10-14 18510130652014 Sherbime telefonike SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim shpenzime telekom Shtator 2014 per abonentin nr.310001951879.
  Sp. Bulqize (0603) MEDI - TEL Bulqize 36,192 2014-10-13 2014-10-14 18210130652014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin MEDI-TEL per PO nr. 3829.
  Sp. Bulqize (0603) ELVA 2001 SH A Bulqize 999,912 2014-10-13 2014-10-14 18310130652014 Sherbim per ngrohje SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin ELVA 2001 per PO nr. 3830.
  Sp. Bulqize (0603) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Bulqize 151,871 2014-10-14 2014-10-14 18410130652014 Elektricitet 1013065 SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim elektricitet Shtator 2014 per kontraten B033909;
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 37,440 2014-10-13 2014-10-13 17910130652014 Udhetim i brendshem SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dializa Gusht 2014.
  Sp. Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 1,728 2014-10-13 2014-10-13 18110130652014 Posta dhe sherbimi korrier SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim sherbim postar shtator 2014.
  Sp. Bulqize (0603) UJSJELLSI/B Bulqize 122,214 2014-10-13 2014-10-13 18010130652014 Uje SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim uje te pijshem shtator 2014.
  Sp. Bulqize (0603) MEGAPHARMA Bulqize 49,039 2014-10-07 2014-10-08 17410130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin MEGAFARMA per PO nr. 3811 .
  Sp. Bulqize (0603) T R I M E D Bulqize 111,000 2014-10-07 2014-10-08 17210130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin TRIMED per PO nr. 3814 .
  Sp. Bulqize (0603) EUROMED Bulqize 34,392 2014-10-07 2014-10-08 17310130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin EROMED per PO nr. 3810 .
  Sp. Bulqize (0603) HELVETICA PROFARM Bulqize 47,136 2014-10-07 2014-10-08 17010130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin Helvetika per PO nr. 3809 .
  Sp. Bulqize (0603) M E D I C A M E N T A Bulqize 651,521 2014-10-07 2014-10-08 17110130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin MEDIKAMENTA per PO nr. 3813
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 50,960 2014-10-07 2014-10-07 17510130652014 Udhetim i brendshem SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dializa shtator 2014.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 156,660 2014-10-07 2014-10-07 17610130652014 Udhetim i brendshem SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dieta shtator 2014.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 3,956,489 2014-10-06 2014-10-06 16510130652014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim paga Shtator 2014.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 4,000 2014-10-06 2014-10-06 16910130652014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dhurues gjaku Tetor 2014.
  Sp. Bulqize (0603) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Bulqize 31,445 2014-10-06 2014-10-06 16810130652014 Paga baze SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim Urdher Infermieri Janar-Qershor 2014.
  Sp. Bulqize (0603) KESH. KOMB. URDHERIT TE MJEKUT Bulqize 8,400 2014-10-06 2014-10-06 16710130652014 Paga baze SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim Urdher Mjeku Janar- Qershor 2014
  Sp. Bulqize (0603) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Bulqize 10,000 2014-10-06 2014-10-06 16610130652014 Paga baze SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim ndalese per shlyerje kredie (Valentina Skender Gurra) nga bordero e muajit Shtator.