Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sp. Bulqize (0603) All All 90,983,103.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 28,000 2014-06-05 2014-06-06 9410130652014 Udhetim i brendshem SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dializa Maj 2014.
  Sp. Bulqize (0603) SHEQERE MIRA Bulqize 226,825 2014-06-06 2014-06-06 9410130652014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin Sheqere Mira per PO nr. 3666.
  Sp. Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 2,052 2014-06-05 2014-06-06 9510130652014 Posta dhe sherbimi korrier SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim sherbim postar Maj 2014.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 120,200 2014-06-04 2014-06-04 9110130652014 Udhetim i brendshem SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dieta Prill 2014.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 4,000 2014-06-04 2014-06-04 9010130652014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dhurues gjaku Maj 2014.
  Sp. Bulqize (0603) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Bulqize 10,000 2014-06-03 2014-06-03 8710130652014 Paga baze SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim ndalese per shlyerje kredie (Valentina Skender Gurra) Maj 2014.
  Sp. Bulqize (0603) HELVETICA PROFARM Bulqize 386,740 2014-06-03 2014-06-03 8510130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin Helvetika Profarm per PO nr. 3652.
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 4,058,203 2014-06-03 2014-06-03 8610130652014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim paga Maj 2014.
  Sp. Bulqize (0603) HELVETICA PROFARM Bulqize 1,298,187 2014-06-03 2014-06-03 8410130652014/1 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin Helvetika Profarm per PO nr. 3651 detyrim i vitit 2012.
  Sp. Bulqize (0603) KLEVI-2004 Bulqize 21,472 2014-05-23 2014-05-23 8310130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin KLEVI-2004 per PO nr. 3647.
  Sp. Bulqize (0603) EUROMED Bulqize 531,108 2014-05-20 2014-05-21 8210130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin EUROMED per PO nr. 3646.
  Sp. Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 6,719 2014-05-16 2014-05-16 8110130652014 Sherbime telefonike SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim shpenzime telekom Prill 2014 per abonentin nr.310001951879.
  Sp. Bulqize (0603) OMEGA PHARMA GROUP Bulqize 40,150 2014-05-15 2014-05-15 7510130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin OMEGA PHARMA GROUP per PO nr. 3638..
  Sp. Bulqize (0603) OMEGA PHARMA GROUP Bulqize 453,530 2014-05-15 2014-05-15 7610130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin OMEGA PHARMA GROUP per PO nr. 3639..
  Sp. Bulqize (0603) EDNA - FARMA Bulqize 4,400 2014-05-15 2014-05-15 7810130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin EDNA FARMA per PO nr. 3641..
  Sp. Bulqize (0603) EDNA - FARMA Bulqize 113,990 2014-05-15 2014-05-15 7710130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin EDNA FARMA per PO nr. 3640..
  Sp. Bulqize (0603) EJAL ALBANIA (J91425001E) Bulqize 25,200 2014-05-15 2014-05-15 7910130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin EJAL-ALBANIA per PO nr. 3642..
  Sp. Bulqize (0603) CEZ SHPERNDARJE Bulqize 300,103 2014-05-15 2014-05-15 7410130652014 Elektricitet 1013065 SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim elektricitet Prill 2014 per kontraten B033909;
  Sp. Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 8,000 2014-05-13 2014-05-14 7110130652014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim dhurues gjaku Maj 2014.
  Sp. Bulqize (0603) UJSJELLSI/B Bulqize 56,172 2014-05-12 2014-05-12 6810130652014 Uje SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim uje te pijshem Prill 2014.