Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Qendrore SHKP (3535) All All 82,496,213.00 255 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Qendrore SHKP (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 58,916 2014-06-17 2014-06-18 11510250852014 Elektricitet 1025085 SH K. PUNESIMIT E ELEKTRIKE kontr TR2T120001092783 fAT maj 2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 5,676 2014-06-17 2014-06-18 11010250852014 Sherbime telefonike 1025085 SH K. PUNESIMIT tel amc maj 2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 2,794 2014-06-17 2014-06-18 11110250852014 Sherbime telefonike 1025085 SH K. PUNESIMIT tel amc maj 2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) "ABCOM" Tirane 53,353 2014-06-11 2014-06-12 10910250852014 Sherbime telefonike 1025085 SH K. PUNESIMIT TEL, FAT 2.6.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 15,600 2014-06-11 2014-06-12 10810250852014 Uje 1025085 SH K. PUNESIMIT uje fat 22.5.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 177,600 2014-06-11 2014-06-12 10610250852014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1025085 SH K. PUNESIMIT sh roje kv 10.4.2014 f 31.5.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) MITAT LIKA Tirane 15,600 2014-06-11 2014-06-12 10510250852014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1025085 SH K. PUNESIMIT sh up 23.1.2014 fo 23.1.2014 f 10.5.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 31,308 2014-06-11 2014-06-12 10710250852014 Posta dhe sherbimi korrier 1025085 SH K. PUNESIMIT shp poste fst 26.5.2014 s 11510506
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,961,502 2014-06-02 2014-06-02 10410250852014 Shtese page per vjetersi ne pune 1025085 SH K. PUNESIMIT PAGA N PUN PLAN 38 FAKT 38 bord 30.5.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 605,000 2014-05-28 2014-05-29 10120250852014 Udhetim i brendshem 1025085 SH K. PUNESIMIT shp dieta urdh 611 dt 28
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 283,000 2014-05-28 2014-05-29 10020250852014 Udhetim i brendshem 1025085 SH K. PUNESIMIT shp dieta urdh 1318 dt 9.5.14 urdh 1350 dt 23.5.14 bord 27.5.14 urdh 1308 dt 6.5.14
  Administrata Qendrore SHKP (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 3,920 2014-05-28 2014-05-29 10310250852014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1025085 SH K. PUNESIMIT sherb kolaudim mak urdh 1378 dt 2.5.14 ft 567 dt 27.5.14 s 1520568
  Administrata Qendrore SHKP (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 1,684 2014-05-28 2014-05-29 10210250852014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1025085 SH K. PUNESIMIT sherb taksa makine urdh 1378 dt 13.5.14 ft 112178360dt 13.5.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 40,000 2014-05-27 2014-05-28 9710250852014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1025085 SH K. PUNESIMIT SH GJYGJI lik total vgj 1719 dt 5.3.2012 sadik Pero
  Administrata Qendrore SHKP (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 20,000 2014-05-27 2014-05-28 9810250852014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1025085 SH K. PUNESIMIT SH GJYGJI H. DIDA v gjykate 68 dt 30.11.2007 m maj 2014 lik total
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 130,320 2014-05-27 2014-05-28 9910250852014 Te tjera transferta tek individet 1025085 SH K. PUNESIMIT demshperblim shk 1274 dt 2.5.14 1480 dt 23.5.14 bprd maj 2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ERION QOSE Tirane 20,000 2014-05-21 2014-05-22 8910250852014 Sherbime te tjera SH K. PUNESIMIT shp dreke pune progr pune 1307 dt 7.5.14 ft 1710433 dt 7.5.14
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ''EXPO VISION ALBANIA'' SHPK Tirane 420,000 2014-05-15 2014-05-16 9610250852014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1025085 SH K. PUNESIMIT qera pjesm panair urdh 1119 dt 17.4.2014 kontr 1119/1 dt 24.4.14 ft 202 dt 03 .5.14 s 14748863
  Administrata Qendrore SHKP (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 20,820 2014-05-13 2014-05-15 8310250852014 Uje 1025085 SH K. PUNESIMIT uje fat 1404-159426-1dt 23.4.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 3,805 2014-05-14 2014-05-15 9410250852014 Sherbime telefonike 1025085 SH K. PUNESIMIT tel amc kodi 4789516