Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Qendrore SHKP (3535) All All 82,496,213.00 255 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Qendrore SHKP (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 42,000 2014-03-07 2014-03-10 4110250852014 Unspecified SH K. PUNESIMIT lik shp posteft 1626 dt 26.2.14 s 08743002
  Administrata Qendrore SHKP (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 8,000 2014-03-07 2014-03-10 4210250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT bl kartvizitz up 7 dt 7.2.14 pv 18.2.14 ft 35 dt 18.2.14 s 13146003
  Administrata Qendrore SHKP (3535) "ABCOM" Tirane 78,271 2014-03-07 2014-03-10 4010250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT TEL, FAT 109726407 dt 3.3.14 kodi 25275 DT 3.2.214
  Administrata Qendrore SHKP (3535) INA Tirane 106,800 2014-03-07 2014-03-10 4310250852014 Unspecified SH K. PUNESIMIT bl mat elektr up up 6 dt 7.2.14 ftes per ofert 7.2.14 njf 21.2.14 ft 23 dt 14.2.14 s 12190725 fh 1 dt 18.2.14
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 151,000 2014-03-05 2014-03-06 3610250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT dieta janar shkurt 2014 urdhr 62 dt 10.1.14
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,922,622 2014-03-03 2014-03-03 3410250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT paga m shkurt 2014 bord 28.2.14 pl 38 f 37
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BLERINA KAPEDANI Tirane 59,400 2014-02-20 2014-02-21 3310250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT blerje leter higjenike ur pr nr 4 dt 8.1.2014 oferta 8.1.214 vler per 13.1.214 fit 13.1.214 fat 12910421 dt 14.1,2014 fh nr 3 dt 14.1.214
  Administrata Qendrore SHKP (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 7,320 2014-02-18 2014-02-19 3110250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT uje fat 1401-159426-1dt 29.1.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 3,441 2014-02-18 2014-02-19 3210250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT tel. cel fat 117866065 ab. 4789156
  Administrata Qendrore SHKP (3535) KASTRATI SHA Tirane 258,779 2014-02-14 2014-02-14 2510250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT karburant ur pr nr 3 kontr shtese nr 1554/1 dt 21.1.2014 fat nr 45 dt 3.2.214 ser. 10549845 fh nr 5 dt 3.2.214
  Administrata Qendrore SHKP (3535) EAGLE MOBILE Tirane 10,815 2014-02-12 2014-02-14 2610250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT TEL. FAT 11786665 DT 1.1.214
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ATILA KONOMI Tirane 24,000 2014-02-13 2014-02-14 1810250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT DREKE PUNE UR 313 DT 29.1.2014 PROGRAM PUME NR 238/2 DT 28.1.214 FAT NR 25 DT 3.1,2014 SER. 0003576
  Administrata Qendrore SHKP (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 142,411 2014-02-13 2014-02-14 1910250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT sh roje ur pr, nr2366 dt 31.12.2013 kontrate shtese dt 31.12.213 fat nr 36 dt 31.1.214 ser. 11927159
  Administrata Qendrore SHKP (3535) "AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT" Tirane 74,000 2014-02-13 2014-02-14 2010250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT AB SHTYPI UR PR NR 1 DT 30.12.2013 FT DT 30.12.2013 FIT 6.1.214 KONTR 6.1.214 FAT 1/13 DT 6.1.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 29,000 2014-02-11 2014-02-11 1610250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT SH GJYGJI H. DIDA
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 41,000 2014-02-11 2014-02-11 1510250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT SH GJYGJI S. PERO JANAR- SHKURT 2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 20,000 2014-02-11 2014-02-11 1710250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT SH GJYGJI D . DAFKU JANAR , SHKURT
  Administrata Qendrore SHKP (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 88,686 2014-02-11 2014-02-11 2210250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT E ELEKTRIKE AT 606946706 DT 30.1.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 24,300 2014-02-11 2014-02-11 2110250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT POSTA FAT 1270 SER 11522294
  Administrata Qendrore SHKP (3535) "ABCOM" Tirane 67,324 2014-02-11 2014-02-11 2310250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT TEL, FAT 118038637 DT 3.2.214