Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Qendrore SHKP (3535) All All 82,496,213.00 255 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Qendrore SHKP (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 284,382 2014-04-09 2014-04-10 6910250852014 Te tjera transferta tek individet 1025085 SH K. PUNESIMIT demshpebl urdh 846 dt 20.3.2014 866 dt 21.3.2014 847 843 844 dt 20.3.2014 bord 9.4.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 855,792 2014-04-09 2014-04-10 6710250852014 Te tjera transferta tek individet 1025085 SH K. PUNESIMIT demshpebl urdh 846 dt 20.3.2014 866 dt 21.3.2014 847 843 844 dt 20.3.2014 bord 9.4.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,957,435 2014-04-01 2014-04-01 6610250852014 Shtese page per funksionin 1025085 SH K. PUNESIMIT paga m mars 2014 bord 31.3.14 pl 38 f 38
  Administrata Qendrore SHKP (3535) MITAT LIKA Tirane 144,000 2014-03-28 2014-03-28 6310250852014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit SH K. PUNESIMIT sherb rip makina up 14 dt 24.2.14 ftes 3.3.14 njf 6.3.14 ft 5 dt 19.3.14 s 13761555 kontr sheb 6.3.14
  Administrata Qendrore SHKP (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 392,179 2014-03-28 2014-03-28 6210250852014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale SH K. PUNESIMIT bl tonera up 5 dt 21.02.14 ftes 24.2.14 nj fit 3.3.14 ft 110998536 dt 18.3.14 fh 8 dt 18.3.14
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 50,850 2014-03-28 2014-03-28 6410250852014 Te tjera transferta tek individet 1025085 SH K. PUNESIMIT shperblim rast dalje ne pension urdh 370 dt 4.2.14 bord 28.3.14
  Administrata Qendrore SHKP (3535) KLITON BEDINI Tirane 18,000 2014-03-26 2014-03-26 5610250852014 Shpenzime per pritje e percjellje 1025085 SH K. PUNESIMIT shp pritje dreke prog pune 757 dt 11.3.14 urdh 757/1 dt 11.3.14 ft 7 dt 12.3.14 s 0008971
  Administrata Qendrore SHKP (3535) EFEKT Tirane 9,700 2014-03-26 2014-03-26 6110250852014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1025085 SH K. PUNESIMIT shp marrje me qera ssit fonie up 13 dt 08.1.14 pv10.1.14 ft 14 dt 18.1.2014 s 0006834
  Administrata Qendrore SHKP (3535) EFEKT Tirane 9,600 2014-03-26 2014-03-26 6010250852014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1025085 SH K. PUNESIMIT shp marrje me qera up 12 dt 13.1.14 pv14.1.14 ft 15 dt 18.1.2014 s 0006835.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) LEONIDHA KOSTJANI Tirane 8,800 2014-03-01 2014-03-24 3810250852014 Shpenzime te tjera transporti 1025085 SH K. PUNESIMIT shreb karrotrec up 10 dt 5.2.14 pv 20.2.14 ft 511 dt 21.1.2014 s 5130211
  Administrata Qendrore SHKP (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 113,348 2014-03-21 2014-03-21 5510250852014 Elektricitet 1025085 SH K. PUNESIMIT E ELEKTRIKE kontr TR2T120001092783 fAT 608517288 DT 8.3.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 99,239 2014-03-21 2014-03-21 5710250852014 Te tjera transferta tek individet 1025085 SH K. PUNESIMIT shperblim rast dalje ne pension urdh 370 dt 4.2.14 bord 20.3.14
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 60,120 2014-03-21 2014-03-21 5810250852014 Te tjera transferta tek individet 1025085 SH K. PUNESIMIT shperblim rast dalje ne pension urdh 370 dt 4.2.14 bord 20.3.14
  Administrata Qendrore SHKP (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 101,700 2014-03-21 2014-03-21 5910250852014 Te tjera transferta tek individet 1025085 SH K. PUNESIMIT shperblim rast dalje ne pension urdh 370 dt 4.2.14 bord 20.3.14
  Administrata Qendrore SHKP (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 6,060 2014-03-13 2014-03-17 5210250852014 Uje 1025085 SH K. PUNESIMIT uje fat 1402-159426-1-1
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 5,827 2014-03-13 2014-03-17 5110250852014 Sherbime telefonike 1025085 SH K. PUNESIMIT tel amc ft 17895557 dt 1.3.14 kodi 4789516
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 40,000 2014-03-07 2014-03-11 4710250852014 Unspecified SH K. PUNESIMIT lik detyr penalitet v gjykat.1719 dt5.3.10 m mars prill 2014 sadik pero
  Administrata Qendrore SHKP (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 20,000 2014-03-07 2014-03-11 4810250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT SH GJYGJI H. DIDA v gjykate 68 dt 30.11.2007 m mars prill 2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 420 2014-03-07 2014-03-11 4410250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT telef cel kodi 4789517001000 ft 117866066 dt 1.2.14
  Administrata Qendrore SHKP (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 28,482 2014-03-10 2014-03-11 5010250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT sh roje kontrate shtese dt 31.12.213 fat nr 74 dt 28.2.214 ser. 11927197