Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Qendrore SHKP (3535) All All 82,496,213.00 255 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 436,000 2014-10-13 2014-10-14 20310250852014 Udhetim i brendshem SH K. PUNESIMIT . lik dieta listpag dt 13.10.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 76,305 2014-10-13 2014-10-14 19910250852014 Elektricitet 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik ft energjie dt 1.10.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) "ABCOM" Tirane 54,373 2014-10-13 2014-10-14 20010250852014 Sherbime telefonike SH K. PUNESIMIT . lik ft tel shtator 2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 306,000 2014-10-13 2014-10-14 20510250852014 Udhetim i brendshem SH K. PUNESIMIT . lik dieta listpag dt 13.10.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 32,238 2014-10-13 2014-10-14 20110250852014 Posta dhe sherbimi korrier SH K. PUNESIMIT . lik ft postare dt 26.9.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 21,720 2014-10-13 2014-10-14 20210250852014 Uje SH K. PUNESIMIT . lik ft uji dt 23.9.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 240,000 2014-10-06 2014-10-07 19710250852014 Udhetim i brendshem SH K. PUNESIMIT . lik dieta urdher dt 26.9.2014, listpag dt 3.10.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 65,520 2014-10-06 2014-10-06 19610250852014 Pjese kembimi, goma dhe bateri SH K. PUNESIMIT . lik ft rip mak up at 4.8.2014, nj fit dt 6.8.2014seri 16647877, 16647878 dt 10.9.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA E TIRANES Tirane 22,777 2014-10-01 2014-10-02 19510250852014 Paga baze 1025085 SH K. PUNESIMIT paga shtator 2014 plan 38 fakt 1
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,860,502 2014-10-01 2014-10-02 19210250852014 Paga baze 1025085 SH K. PUNESIMIT paga shtator 2014 plan 38 fakt 38
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 44,357 2014-10-01 2014-10-02 19310250852014 Paga baze 1025085 SH K. PUNESIMIT paga shtator 2014 plan 38 fakt 38
  Administrata Qendrore SHKP (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,777 2014-10-01 2014-10-02 19410250852014 Paga baze 1025085 SH K. PUNESIMIT paga shtator 2014 plan 38 fakt 38
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ETMOND MATO Tirane 24,000 2014-09-26 2014-09-29 18910250852014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1025085 SH K. PUNESIMIT pritje prog 11.9.2014 fat 12.9.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 71,248 2014-09-24 2014-09-24 18710250852014 Elektricitet 1025085 SH K. PUNESIMIT energji kodi 1092783 fat 11.9.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) "A-2000" Tirane 49,936 2014-09-24 2014-09-24 18810250852014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1025085 SH K. PUNESIMIT sh roje kv 20.8.2014 f 15.9.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 4,302 2014-09-17 2014-09-17 18610250852014 Paga baze 1025085 SH K. PUNESIMIT tel fat 01.09.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 7,453 2014-09-17 2014-09-17 18510250852014 Sherbime telefonike 1025085 SH K. PUNESIMIT tel fat 01.09.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 26,682 2014-09-10 2014-09-11 16510250852014 Posta dhe sherbimi korrier 1025085 SH K. PUNESIMIT posta fa 26.7.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) KASTRATI SHA Tirane 874,500 2014-09-08 2014-09-09 17810250852014 Karburant dhe vaj 1025085 SH K. PUNESIMIT karburant up 14.5.2014 aut 16.5.2014 k 2.6.2014 f 27.8.2014 fh 27.8.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 115 2014-09-08 2014-09-09 17510250852014 Sherbime telefonike 1025085 SH K. PUNESIMIT TEL FAT 01.08.2014