Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Qendrore SHKP (3535) All All 82,496,213.00 255 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Qendrore SHKP (3535) TIRANA BAILIFF'S SEVICES Tirane 894,872 2014-12-09 2014-12-10 24810250852014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1025085 SH K. PUNESIMIT , Ekzekutim te vendimeve gjyqesore,Dalina Cami ,Vend gjykate 2470 dt 13.11.2013,fat 99 dt 3.12.14 seri 16119999
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,990 2014-12-09 2014-12-10 25410250852014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1025085 SH K. PUNESIMIT blerje shall per punonjeset e punes,UP 32 dt 3.12.14,PV dt 4.12.14,Fat 21 dt 4.12.14 seri 6598583,FH 18 dt 04.12.14
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,542 2014-12-09 2014-12-10 25510250852014 Udhetim jashte shtetit 1025085 SH K. PUNESIMIT shpenzim udhetimi e diete, 39euro*142.1, kerkese nr 3057/3 dt 9.12.14,autoriz 3057/4 dt 9.12.14
  Administrata Qendrore SHKP (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 26,442 2014-12-04 2014-12-05 24610250852014 Posta dhe sherbimi korrier 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik sherbim postar Fat 4875 dt 26.11.14,seri 12596298
  Administrata Qendrore SHKP (3535) MITAT LIKA Tirane 84,000 2014-12-04 2014-12-05 24710250852014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik riparim makina, UP 30 dt 19.11.14,Njoft fit 21.11.14,Fat 71 dt 2.12.14 seri 13761521 dt 2.12.14
  Administrata Qendrore SHKP (3535) CACTTUS Tirane 197,118 2014-12-02 2014-12-03 24110250852014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1025085 SH K. PUNESIMIT , lik ft lik tvsh , kontr 27.7.2012, seri 03311319 dt 22.5.2013
  Administrata Qendrore SHKP (3535) AVDULI Tirane 1,157,451 2014-12-01 2014-12-02 23910250852014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik ft rikonstruksioni kv dt 20.10.2014, seri 67445647 dt 15.11.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 98,766 2014-12-01 2014-12-02 24010250852014 Udhetim jashte shtetit 1025085 SH K. PUNESIMIT. lik ft bl bileta avioni up dt 12.11.2014, nj fit dt 17.11.2014, seri 7642049 dt 17.11.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 71,954 2014-12-02 2014-12-02 22110250852014 Elektricitet 1025085 SH K. PUNESIMIT , lik ft energjie dt 11.11.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,821,394 2014-12-01 2014-12-01 24210250852014 Shtese page per funksionin 1025085 SH K. PUNESIMIT paga nentor 2014 plan 38 fakt 38
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA E TIRANES Tirane 23,036 2014-12-01 2014-12-01 24510250852014 Paga baze 1025085 SH K. PUNESIMIT paga nentor 2014 plan 38 fakt 38
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 114,836 2014-12-01 2014-12-01 24310250852014 Paga baze 1025085 SH K. PUNESIMIT paga nentor 2014 plan 38 fakt 38
  Administrata Qendrore SHKP (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 23,036 2014-12-01 2014-12-01 24410250852014 Paga baze 1025085 SH K. PUNESIMIT paga nentor 2014 plan 38 fakt 38
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BOLT Tirane 3,124,560 2014-11-26 2014-11-27 23510250852014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik ft bl kabinet rrobaqepsi up dt 4.9.2014, nj fit dt 21.10.2014, kontr dt 7.11.2014, seri 10129060 dt 20.11.2014, fh dt 20.11.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BOLT Tirane 922,296 2014-11-26 2014-11-27 23710250852014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik ft bl kabinet kamarier banakier up dt 4.9.2014, nj fit dt 21.10.2014, kontr dt 7.11.2014, seri 10129062 dt 20.11.2014, fh dt 20.11.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BOLT Tirane 979,440 2014-11-27 2014-11-27 238102508520141 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik ft bl kabinet elektroshtepiake up dt 4.9.2014, nj fit dt 21.10.2014, kontr dt 7.11.2014, seri 10129063 dt 20.11.2014, fh dt 20.11.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BOLT Tirane 1,219,872 2014-11-26 2014-11-27 23610250852014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik ft bl kabinet parukeri estetike up dt 4.9.2014, nj fit dt 21.10.2014, kontr dt 7.11.2014,seri 10129058 dt 20.11.2014, fh dt 20.11.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ARET Tirane 6,490,944 2014-11-21 2014-11-24 23410250852014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik ft bl kabinet elektrik up dt 4.9.2014, nj fit 21.10.2014, kontr dt 7.11.2014, seri 13726805 dt 17.11.2014fh dt 17.11.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) "ABCOM" Tirane 66,266 2014-11-21 2014-11-24 23010250852014 Sherbime telefonike 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik ft tel seri 118195473 dt 3.11.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) START CO Tirane 1,677,546 2014-11-24 2014-11-24 23310250852014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik ft bl kabinet saldimi up dt 4.9.2014, nj fit dt 21.10.2014, kontr dt 5.11.2014, seri 15030560 dt 17.11.2014, fh dt 17.11.2014