Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Qendrore SHKP (3535) All All 82,496,213.00 255 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,000 2014-12-19 2014-12-22 26910250852014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 1025085 SH K. PUNESIMIT .shp l bolier up 33dt 17.12.2014 pv 17.12.2014 ft 867 dt 17.12.2014 s 17958869 fh 22dt 17.12.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) MITAT LIKA Tirane 38,400 2014-12-19 2014-12-22 27210250852014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit SH K. PUNESIMIT sherb larje makina kontr v 25.1.2014 ft 75 dt 18.12.2014 s 13761525
  Administrata Qendrore SHKP (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 12,795 2014-12-19 2014-12-22 27110250852014 Te tjera transferta tek individet 1025085 SH K. PUNESIMIT tat ne burim
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,000 2014-12-19 2014-12-22 27010250852014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1025085 SH K. PUNESIMIT .shpkorniza up 34dt 15.12.2014 pv 15.12.2014 ft 25 dt 15.12.2014 s0002143 fh 24dt 17.12.2014 ervin Alimehmeti
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,000 2014-12-18 2014-12-19 26710250852014 Blerje dokumentacioni 1025085 SH K. PUNESIMIT bl bllok ceku autorizim 3458 dt 18.12.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 115,155 2014-12-18 2014-12-19 26610250852014 Te tjera transferta tek individet 1025085 SH K. PUNESIMIT shperbli vjetersi ne pune urdh 3287/1 dt 16.12.2014 bord 17.12.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ARET Tirane 1,079,995 2014-12-18 2014-12-19 26510250852014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 1025085 SH K. PUNESIMIT bl kabinet hidraulik up 2934/1 dt 3.11.2014 njf 24.11.2014 kontr 2937/6 dt 2.12.2014 ft 99 dt 12.12.2014 13726810 fh 15 dt 12.12.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 324,000 2014-12-18 2014-12-19 26710250852014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1025085 SH K. PUNESIMIT .shp mirmb sist inform kontr vazhd dt 7.8.2014, ft 536 dt 12.12.2014 seri 18526014 pv md 16.12..2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) U.N.D.P. Tirane 1,973,569 2014-12-12 2014-12-17 25810250852014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1025085 SH K. PUNESIMIT . kthim fondesh te paperdorura urdher tit dt 9.12.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 17,220 2014-12-12 2014-12-15 25610250852014 Uje 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik ft uji nentor 2014,Fat 1411-159426-1-1 dt 21.11.14
  Administrata Qendrore SHKP (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 598,200 2014-12-12 2014-12-15 25910250852014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1025085 SH K. PUNESIMIT Demshperblim vendim gjyqi kreditor Sali Zaimi urdher 3332/1 dt.09.12.2014 v. gj.1446 dt.23.11.2007 bordero nentor 2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 48,164 2014-12-12 2014-12-15 26010250852014 Elektricitet 1025085 SH K. PUNESIMIT energji fat.618651824 dt.30.11.2014 kodi KL TR 2T120001092783
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 2,601 2014-12-12 2014-12-15 26210250852014 Sherbime telefonike SH K. PUNESIMIT . lik ft cel nentor 2014 fat.121273117 dt.01.12.2014 kodi 478951700100000
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 5,557 2014-12-12 2014-12-15 26110250852014 Sherbime telefonike SH K. PUNESIMIT . lik ft cel nentor 2014 fat.121273116 dt.01.12.2014 kodi 4789516
  Administrata Qendrore SHKP (3535) KASTRATI SHA Tirane 956,382 2014-12-12 2014-12-15 25710250852014 Karburant dhe vaj SH K. PUNESIMIT . lik Karburant kont ne vazhdim 4/11 dt.16.05.2014 fat.41 dt.05.12.2014 seria 18593041 fh. nr.20.dt05.12.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,114,000 2014-12-10 2014-12-11 24910250852014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik vend gjyqesor sipas listes per Klelios Cika , mbeshtetur ne celjen nga strategjia e min fin
  Administrata Qendrore SHKP (3535) START CO Tirane 3,839,274 2014-12-10 2014-12-11 252102508520141 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik ft bl kabinet up dt 16.10.2004, nj fit dt 11.11.2014, seri 15030564 dt 4.12.2014, kontr dt 21.11.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,133,360 2014-12-10 2014-12-11 25010250852014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik vend gjyqesor sipas listes per Aurora Beci , mbeshtetur ne celjen nga strategjia e min fin
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 432,600 2014-12-10 2014-12-11 25110250852014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik vend gjyqesor sipas listes per Tonin Livadhi , mbeshtetur ne celjen nga strategjia e min fin
  Administrata Qendrore SHKP (3535) "A-2000" Tirane 159,921 2014-12-10 2014-12-11 25310250852014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik sherb roje kv dt 20.8.2014, seri 1358099 dt 3.12.2014