Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Qendrore SHKP (3535) All All 82,496,213.00 255 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 4,398 2014-11-21 2014-11-24 23110250852014 Paga baze 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik ft cel tetor 2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) "A-2000" Tirane 159,921 2014-11-21 2014-11-24 23210250852014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik ft roje kv dt 20.8.2014, seri 13580894 dt 10.11.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 18,120 2014-11-18 2014-11-18 22410250852014 Uje 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik ft uji tetor 2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 1,800 2014-11-18 2014-11-18 22810250852014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik ft bl kartvizita up dt 30.9.2014, form dt 30.9.2014, seri 16337648 dt 30.9.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 8,881 2014-11-18 2014-11-18 22310250852014 Sherbime telefonike 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik ft cel tetor 2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 24,834 2014-11-18 2014-11-18 22510250852014 Posta dhe sherbimi korrier 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik ft poste tetor 2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 116,194 2014-11-14 2014-11-17 22910250852014 Udhetim jashte shtetit 1025085 SH K. PUNESIMIT lik dieta me jashte urdher tit dt 14.11.2014, aut dt 14.11.2014, 820 euro x 141.7
  Administrata Qendrore SHKP (3535) AVDULI Tirane 856,583 2014-11-10 2014-11-12 22010250852014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1025085 SH K. PUNESIMIT shp rikonstr ZP lac up 2681/1 dt 8.10.2014 njf 2386/6 dt 10.10.2014 jkontr 2386/9 dt 20.10.2014 sit pjesor ft 8 dt 7.11.2014 s 67445645
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 45,488 2014-11-03 2014-11-04 21710250852014 Shtese page per vjetersi ne pune 1025085 SH K. PUNESIMIT paga tetor 2014 plan 38 fakt 38
  Administrata Qendrore SHKP (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 23,295 2014-11-03 2014-11-04 21810250852014 Paga baze 1025085 SH K. PUNESIMIT paga tetor 2014 plan 38 fakt 38
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA E TIRANES Tirane 23,295 2014-11-03 2014-11-03 21910250852014 Paga baze 1025085 SH K. PUNESIMIT paga tetor 2014 plan 38 fakt 38
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,908,615 2014-11-03 2014-11-03 21610250852014 Shtese page per vjetersi ne pune 1025085 SH K. PUNESIMIT paga tetor 2014 plan 38 fakt 38
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ADRIAN DEMA Tirane 264,000 2014-10-29 2014-10-30 21210250852014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik ft riparime up dt 14.8.2014, nj fit dt 22.9.2014, seri 15101922 dt 14.10.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 780,000 2014-10-29 2014-10-30 21110250852014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik ft mirmb sist up dt 23.6.2014, nj fit dt 3.7.2014, kontr dt 7.8.2014, seri 16972090 dt 6.10.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 192,500 2014-10-23 2014-10-24 21010250852014 Udhetim jashte shtetit SH K. PUNESIMIT bl bilet avioni up 26 dt 15.10.2014 ftes 15.10.2014 njf 21.10.2014 ft 705 dt 17.10.2014 s 7330535
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ETMOND MATO Tirane 32,000 2014-10-17 2014-10-20 20910250852014 Shpenzime per pritje e percjellje SH K. PUNESIMIT . lik ft shp pritje urdher tit dt 3.10.2014, seri 2963839 dt 8.10.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 2,673 2014-10-16 2014-10-17 20710250852014 Sherbime telefonike SH K. PUNESIMIT . lik ft cel shatator 2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 4,217 2014-10-16 2014-10-17 20810250852014 Sherbime telefonike SH K. PUNESIMIT . lik ft cel shatator 2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) "A-2000" Tirane 159,921 2014-10-13 2014-10-15 20410250852014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SH K. PUNESIMIT . lik ft roje kv dt 20.8.2014, seri 13580889 dt 7.10.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 104,500 2014-10-13 2014-10-14 20610250852014 Udhetim i brendshem SH K. PUNESIMIT . lik dieta listpag dt 13.10.2014