Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Qendrore SHKP (3535) All All 82,496,213.00 255 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 3,736 2014-02-11 2014-02-11 2410250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT TEL FAT 117410160 DT 1.1.2012 KOD 525156
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 60,000 2014-02-11 2014-02-11 1410250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT SH GJYGJI H . MERKAJ, A. TOQI, S. KURO JANAR- SHKURT 2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,765 2014-02-03 2014-02-03 1510250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT PAGA m janar 2014 N PUN PLAN 45 FAKT 2 bord 31.1.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 108,457 2014-02-03 2014-02-03 1410250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT PAGA m janar 2014 N PUN PLAN 45 FAKT 1 bord 31.1.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,540,413 2014-02-03 2014-02-03 1310250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT PAGA m janar 2014 N PUN PLAN 45 FAKT 42 bord 31.1.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 120,909 2014-01-23 2014-01-24 710250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT e. elektr fat 606185415 dt 12.1.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 16,242 2014-01-23 2014-01-24 810250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT posta fat 4851 ser. 11512967
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 16,000 2014-01-23 2014-01-24 1210250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT penalitete gjygjsore v gjykate nr 8795 dt 6.12.2008 h merkaj
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 33,666 2014-01-23 2014-01-24 910250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT tel fat 109725113 dt 31.12.2013
  Administrata Qendrore SHKP (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 9,120 2014-01-23 2014-01-24 1010250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT uje fat 1312-159426-1-1
  Administrata Qendrore SHKP (3535) IVA REXHA Tirane 24,000 2014-01-23 2014-01-24 1110250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT LARJE MAKINE UR PR NR 3/1 KONTR 8.1.2013 NE VAZHDIM FAT 41 DT 2.10.213 FAT 47 SER. 6060448 SER 6060449
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 72,826 2014-01-13 2014-01-13 210250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT PAGA N PUN PLAN 45 FAKT1
  Administrata Qendrore SHKP (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 19,758 2014-01-13 2014-01-13 310250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT PAGA N PUN PLAN 45 FAKT1
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 23,036 2014-01-13 2014-01-13 410250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT PAGA N PUN PLAN 45 FAKT43
  Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,203,653 2014-01-13 2014-01-13 110250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT PAGA N PUN PLAN 45 FAKT43