Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) All All 2,079,815,829.00 259 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) DEGA NE SHQIPERI E KOCKS CONSULT GMBH Tirane 741,935 2014-07-30 2014-07-31 16410560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e furnizimit me uje KFW kont vazhdim,nr C25851/WBSI 2013,fat 2 dt 28.02.14 sr 06706263
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) DEGA NE SHQIPERI E KOCKS CONSULT GMBH Tirane 541,943 2014-07-30 2014-07-31 16710560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e furnizimit me uje KFW kont vazhdim,nr C25851/WBSI 2013,fat 6 dt 30.06.2014 sr 06706267
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) DEGA NE SHQIPERI E KOCKS CONSULT GMBH Tirane 454,847 2014-07-30 2014-07-31 16610560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e furnizimit me uje KFW kont vazhdim,nr C25851/WBSI 2013,fat 5 DT 31.05.2014 sr 06706266
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) VALMIR BALOSHI PER ROUGHTON INT.LIM Tirane 1,384,983 2014-07-16 2014-07-17 14210560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) VALMIR BALOSHI PER ROUGHTON INT.LIM Tirane 1,384,983 2014-07-16 2014-07-17 14310560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projekte Rr dytesore kontr dt 31.1.2014, seri 15552953 dt 16.6.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FONDI SHQIPTAR I ZHVILLIMIT Tirane 126,241 2014-07-08 2014-07-09 15810560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr konsulence nr 12-001 31.12.2008 fat 2 dt 04.06.2014 sr 41274475
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) IRD ENGINEERING ALBANIA Tirane 3,039,875 2014-07-04 2014-07-04 15210560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projekte furnizim me uji per KFW, kontr dt 1.4.2014, seri 11719803 dt 17.6.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) IRD ENGINEERING ALBANIA Tirane 2,901,453 2014-07-04 2014-07-04 15410560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projekte furnizim me uji per KFW, kontr dt 1.6.2014, seri 11719805 dt 17.6.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) IRD ENGINEERING ALBANIA Tirane 2,984,493 2014-07-04 2014-07-04 15310560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projekte furnizim me uji per KFW, kontr dt 1.5.2014, seri 11719804 dt 17.6.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) IRD ENGINEERING ALBANIA Tirane 3,037,178 2014-07-04 2014-07-04 15110560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projekte furnizim me uji per KFW, kontr dt 1.3.2014, seri 86529046 dt 6.3.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) "FJORELLO" Tirane 872,130 2014-07-02 2014-07-03 14610560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projekte furnizim me uji per KFW, kontr dt 1.3.2014, seri 00302654 dt 22.5.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) VALMIR BALOSHI PER ROUGHTON INT.LIM Tirane 1,384,983 2014-07-02 2014-07-03 14310560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projekte Rr dytesore kontr dt 31.1.2014, seri 15552954 dt 16.6.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) "FJORELLO" Tirane 778,990 2014-07-02 2014-07-03 14710560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projekte furnizim me uji per KFW, kontr dt 1.3.2014, seri 00302655 dt 2.6.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) VALMIR BALOSHI PER ROUGHTON INT.LIM Tirane 1,384,983 2014-07-02 2014-07-03 14210560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projekte Rr dytesore kontr dt 31.1.2014, seri 15552953 dt 16.6.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 1,796,182 2014-06-26 2014-06-27 48105600120142 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rruge kontr dt 5.7.2013, seri 02781206 dt 9.12.2013, shkrese e min fin per kalim
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 8,056,597 2014-06-24 2014-06-24 2510560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rruge kontr dt 7.6.2013, seri 12499804 dt 30.12.2013, shkresa e min fin per kalim
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 5,540,687 2014-06-24 2014-06-24 25105600120141 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rruge kontr dt 7.6.2013, seri 06596895 dt 8.10.2013, shkresa e min fin per kalim
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 3,020,804 2014-06-24 2014-06-24 48105600120141 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rruge kontr dt 5.7.2013, seri 02781196 dt 30.9.2013, shkrese e min fin per kalim
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FONDI I ZHVILLIMIT SHQIPTAR Tirane 36,881,492 2014-06-20 2014-06-20 13910560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Fondi shqiptar i zhvillimit . rimbursim projekt furnizim me uji sipas marrveshjes qeverise dhe BB
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 3,140,464 2014-06-05 2014-06-06 12410560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rrugesh dytesore dhe lokale kontr dt 5.7.2013, seri 02781233 dt 31.3.2014