Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) All All 2,079,815,829.00 259 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) WEISSGERBER&PARTNER Tirane 126,877 2014-02-27 2014-02-28 1210560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 23.4.2010,fat.46,17.12.2013,s29697
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) TREMA ENGINEERING 2 Tirane 714,549 2014-02-27 2014-02-28 4510560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kv.28.4.2012,f16,30.7.2013,s01640267,sit.fundit18.7.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) VICTORIA INVEST INTERNATIONAL Tirane 14,988,473 2014-02-27 2014-02-28 3110560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt. kon.27.12.2012,fat40,30.10.2013,18.12.2013,ss87497600/12404153,kesti 3-4,30.6.2013-30.11.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) VICTORIA INVEST INTERNATIONAL Tirane 3,105,676 2014-02-27 2014-02-28 1510560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt. kon.23.5.2011,fat.35,30.9.2013,s87497595
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) VICTORIA INVEST INTERNATIONAL Tirane 6,989,703 2014-02-27 2014-02-28 1410560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt. kon. 27.12.2012,fat31,30.7.2013,s87497591
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) "KARL GEGA KONSTRUKSION" Tirane 7,792,529 2014-02-27 2014-02-28 6010560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 28.12.2012,FAT 30.3.2013-16.4.2013-30.5.2013,30.10.2013,27.11.2013,27.12.2013,25.1.2014,03.02.2014,S85180096/99/100/10173957/959/961/963/964SIT,01.2.2013-20.1.14
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) VICTORIA INVEST INTERNATIONAL Tirane 30,865,568 2014-02-27 2014-02-28 1310560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt.kon.10.6.2013,f30.9.2013,15.10.2013,15.11.2013,31.12.2013,s87497598/589/12404151/156,kesti 2-3-4,15.1.2013-15.11.2013-15.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CO-1 RROKU KONSTRUKSION TIRANE Tirane 3,863,354 2014-02-26 2014-02-27 3510560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) COPRI CONTRUCTION ENTERPRISES Tirane 29,245,177 2014-02-26 2014-02-27 2210560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 18.4.2011,WLREC46,FAT 15-16-17-,25.6-31.7-30-8-.27.9.2013,S00122067/068/069/071,KESTI 7,30.9.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 3,498,800 2014-02-26 2014-02-27 6510560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH sit fundit rikonstr.rr.qender trageti kon28.3.2011,fat68,19.12.2013,sit fundit 09739901,17.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 12,219,343 2014-02-26 2014-02-27 2710560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH kv.28.6.2013,f40/45/48,30.9-21.10.-30-11.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 27,296,493 2014-02-26 2014-02-27 2610560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 17.6.2013,fat nr.111/142/6,1.01.2014,31.8.2013/30.11.2013,s08500261/294/952sit1-3,25.11.2013-26.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 6,114,529 2014-02-26 2014-02-26 2010560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt opec wlrec1-3,dt.02.7.2013,s08500262,sit1,15.7.203-15.8.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 4,960,000 2014-02-26 2014-02-26 3210560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH kesti 2,proj.rruges dytesore kon.vazhdim 28.6.2013,fat41/53,30.9.2013-13.12.2013,s72440718/730sit2,01.9.2013-10.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 1,518,740 2014-02-26 2014-02-26 1910560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH projekti rruges dajc -rruge nacionale ,kv..WLREC 74,17.12.2012,f46/57,31.7.2013,s4199729/240,kesti 1,01.7.2013-30.9.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 25,843,124 2014-02-25 2014-02-26 210560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 28.6.2013, seri 05248266/269/263/280/275/283 dt 10.12.2013, sit 2,3,4
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 20,178,219 2014-02-26 2014-02-26 2110560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt wlrec102-1,17.7.2013,s11457953/952/962,29.102013-30.11.2013-30.12.2013,sit 2-3-4,16.9.2013-30.11.2013-31.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) IMPRESA S.P.A Tirane 26,223,396 2014-02-25 2014-02-26 410560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 19.12.2012, seri 7233407/406 dt 12.11.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 8,726,287 2014-02-25 2014-02-26 510560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 19.12.2012, seri 00367234 dt 30.7.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) D E N I S - 05 Tirane 3,303,497 2014-02-26 2014-02-26 01810560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH kesti fundit vazhdim kont.IDB?GOA,kon.WLREC75,13.8.2012,fat.8,7.10.2013,s03078415,sit.fundit 23.7.2013-16.8.2013