Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) All All 2,079,815,829.00 259 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 11,252,458 2014-10-09 2014-10-09 18510560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore dhe lokale,kont WL REC 87 DT 21.01.2013 FAT NR 18 DT 29.05.2014 SR 10246518
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FILIPOS Tirane 5,557,713 2014-10-08 2014-10-09 21210560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt WL REC 127 DT 12.06.2014 FAT NR 3 DT 03.09.2014 SR 07315712
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) DELIA GROUP Tirane 7,802,387 2014-10-08 2014-10-09 15710560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin e furnizimit me uje KFW KONT WL REC 82 DT 15.04.2013 FAT NR 13 DT 10.06.2014 SR 70173859 SIT 10.06.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 16,034,728 2014-10-08 2014-10-09 15910560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt WL REC 52 DT 07.06.2013 FAT NR 9 DT 25.06.2014 SR 12499819
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 1,620,340 2014-10-09 2014-10-09 16310560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore dhe lokale,kont WL REC 137 DT 05.07.2013,FAT NR 190 DT 30.05.2014 SR 02781242
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 6,192,600 2014-10-08 2014-10-08 17510560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin re furnizimit me uje kfw kont wl rec 83-1 dt 24.04.2014,fat nr 21 dt 23.07.2014 sr 87283339
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 1,080,000 2014-10-07 2014-10-08 10610560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt WL REC 141 dt 25.06.2013 fat nr 4 DT 31.01.2014 SR 5248294
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 2,192,939 2014-10-07 2014-10-08 14610560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore e lokale,kont vazhdim WL REC 27 DT 03.05.2010 FAT NR 62 DT 23.06.2014 SR 11457712 SIT 23.06.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 678,004 2014-10-07 2014-10-08 15010560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore e lokale,kont vazhdim WL REC 66 DT 01.06.2011 FAT NR 49 DT 24.06.2014 SR 08501955
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) RIVIERA / TIRANE (J66903244D) Tirane 396,931 2014-10-08 2014-10-08 14810560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore e lokale,kont vazhdim WL REC 23 dt 20.08.2010,fat nr 35 DT 24.06.2014 SR 12973085
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 3,900,000 2014-10-08 2014-10-08 12010560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt WL REC 138 DT 28.06.2013,FAT NR 6 DT 31.03.2014 SR 69862356
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 19,602,398 2014-10-08 2014-10-08 10010560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore dhe lokale,kont WL REC 87 DT 21.01.2013 FAT NR 09 DT 07.04.2014 SR 00367509
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 6,716,944 2014-10-07 2014-10-08 16010560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore e lokale,kont vazhdim WL REC 65-1 DT 17.12.2012 FAT NR 29 DT 31.01.2014 SR 11457979
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 2,500,000 2014-10-08 2014-10-08 9910560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore dhe lokale,kont WL REC 87 DT 21.01.2013 FAT NR 21 DT 31.03.2014 SR 00367471
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 8,929,807 2014-10-07 2014-10-08 11310560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore e lokale,kont vazhdim WL REC 74 DT 17.12.2012,FAT NR 13 DT 01.04.2014 SR 09739922
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 7,393,965 2014-10-07 2014-10-08 13710560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore e lokale,kont vazhdim WL REC 103,DT 10.06.2013,FAT NR 23 DT 31.05.2014 SR 01664965
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 1,542,936 2014-10-08 2014-10-08 17210560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin e rrugeve dytesore dhe lokale kont WL REC 130 DT 28.06.2013 FAT NR 16 DT 27.05.2014 SR 72440555
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 1,131,427 2014-10-07 2014-10-08 9310560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore e lokale,kont vazhdim WL REC 103,FAT NR 22 DT 20.03.2014 SR 01664964 SIT 28.02.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 10,330,000 2014-10-08 2014-10-08 9810560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore dhe lokale,kont WL REC 87 DT 21.01.2013 FAT NR 18 DT 28.02.2014 SR 00367468
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 1,400,000 2014-10-06 2014-10-07 10710560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt WL REC 141 dt 25.06.2013 fat nr 8 dt 28.02.2014 sr 5248298