Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) All All 2,079,815,829.00 259 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 353,703 2014-03-04 2014-03-04 0910560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projek furniz me uje KFW kontrate date 30.12.2012 kesti 2 qershor korrik 2013 fat 37 12.09.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 8,908,146 2014-03-04 2014-03-04 46110560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr WLREC.129 06.06.2013 sit 3 15.12.2013 fat 13 30.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 6,838,174 2014-03-04 2014-03-04 5210560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 11.01.2013 sit 1 shkurt maj 2013 fat 19 31.05.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALB - BULLDING Tirane 6,792,821 2014-03-04 2014-03-04 7110560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr WLREC94 sit nr 3 31.01.2014 fat 2 31.01.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) D E N I S - 05 Tirane 6,382,866 2014-03-04 2014-03-04 5610560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 03.06.2013 sit perfund.20.11.2013 fat 10 12.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 568,478 2014-03-04 2014-03-04 4110560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt WS/CB/2010/Loti 4.3 kesti 5 fat 34 09.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 355,269 2014-03-04 2014-03-04 6410560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 27.11.2008 kesti fundit 30.09.2013-30.11.2013 fat 55 15.07.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) BAMI Tirane 337,014 2014-03-04 2014-03-04 6310560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr WLREC108 27.12.2013 fat 102 31.12.2013 sit dhjetor 2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALB - BULLDING Tirane 10,837,330 2014-03-04 2014-03-04 5310560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr WLREC94 sit nr 2 31.10.2013 fat 121,125,129,135,14028.06,31.07,30.08,30.09 31.10.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CO-1 RROKU KONSTRUKSION TIRANE Tirane 2,156,178 2014-03-04 2014-03-04 4710560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr WLREC.132 23.07.2014 sit 1 23.12.2013 fat 39 13.01.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FILIPOS Tirane 5,376,810 2014-03-04 2014-03-04 7010560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr WLREC108 27.12.2013 fat 01 03.02.2014 sit 31.10.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 1,312,020 2014-02-27 2014-02-28 5710560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore KV.29.7.2011,F66,20.12.2013,S05054263,SIT.FUNDIT 23.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 3,956,920 2014-02-27 2014-02-28 1610560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 15.4.2011,fat,67,10.10.2013,s05321367
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) "GENER 2" Tirane 5,401,679 2014-02-27 2014-02-28 5110560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kon.26.3.2013,fat149,20.12.2013,s07398710,sit.2,01.8.2013-8.11.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 15,339,282 2014-02-27 2014-02-28 4910560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt.28.12.2012,FAT87/114,03.12.2013,13.3.2013.S057713867/895,SIT 2-301.8.2013-15.9.2013-30.11.2013,
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 4,758,646 2014-02-27 2014-02-28 5810560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 10.6.2013,FAT63,11.10.2014,S12499807,SIT.1,22.7.2013-19.11.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) NDREGJONI Tirane 1,500,678 2014-02-27 2014-02-28 6110560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt. 24.6.2013,f81,10.2.2014,s85645181,sit1,01.10.2013-01.2.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 23,424,075 2014-02-27 2014-02-28 2810560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 04.4.2013,f31.8.2013f30.9.2013f30.11.2013,05.12.2013,s41997233/249/250,22.7.2013-22.9.2013-22.10.2013,sit3-4,22.10.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) IRD ENGINEERING ALBANIA Tirane 6,187,013 2014-02-27 2014-02-28 3010560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt c25851/wbsi2013,fat36/38/34,06.12.2013,10.1.2014,14.11.2013s86529040/043/039,kest 10+3+2,01.12.2013-28.1.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 20,148,853 2014-02-27 2014-02-28 5010560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kv.12.9.2012,f.74/77,3.12.2013,23.12.2013s4,01.10.2013-15.10.2013-30.11.2013