Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) All All 2,079,815,829.00 259 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 11,034,600 2014-02-24 2014-02-26 610560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 18.12.2012, seri 0505423/250, dt 4.11.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 17,464,492 2014-02-25 2014-02-26 310560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 4.3.2013, seri 87283308/315 dt 5.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 29,131,596 2014-02-25 2014-02-25 3710560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 4.9.2012, seri 8500274/275 dt 7.10.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 120,000 2014-02-24 2014-02-25 4010560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 15.4.2011, seri 87283310 dt 30.10.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FONDI I ZHVILLIMIT SHQIPTAR Tirane 18,181,846 2014-02-24 2014-02-25 6710560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore lokale sipas aktmarrveshjes e qeverise me BB, rimbursim sipas sit, dhjetor 2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 2,948,329 2014-02-24 2014-02-25 3910560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 10.8.2011, seri 05248204/265/282 dt 20.9.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FONDI I ZHVILLIMIT SHQIPTAR Tirane 77,322,461 2014-02-24 2014-02-25 6910560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore lokale sipas aktmarrveshjes e qeverise me BB, rimbursim sipas sit, dhjetor 2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) "VUTHAJ" SHPK Tirane 19,425,619 2014-02-24 2014-02-25 2410560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 3.1.2013 seri 20500451/454 dt 30.10.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) C O B I A L Tirane 6,198,860 2014-02-25 2014-02-25 710560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 24.5.2011, seri 86713247 drt 10.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) N.T.P EUROKOS-DEGA NE SHQIPERI Tirane 3,192,644 2014-02-25 2014-02-25 110560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 15.4.2011, seri 69879919/920, dt 3.9.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 24,401,788 2014-02-25 2014-02-25 810560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 19.6.2013, seri 5054235/254, dt 1.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) DELIA GROUP Tirane 7,242,602 2014-02-24 2014-02-25 3810560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 15.4.2013 seri 70173841 dt 5.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 7,214,413 2014-02-24 2014-02-25 5910560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 18.12.2012, seri 05673470 dt 3.2.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) KRAM KOMPLEKS GRUP Tirane 1,629,781 2014-02-25 2014-02-25 1010560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 30.12.2012, seri 01216579/580 dt 4.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 11,479,308 2014-02-25 2014-02-25 3610560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 28.12.2012, seri 05673460 dt 2.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 24,889,561 2014-02-24 2014-02-25 4310560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 21.1.2013, seri 003673226/337/346 dt 31.10.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FONDI I ZHVILLIMIT SHQIPTAR Tirane 3,316,147 2014-02-24 2014-02-25 6810560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore rimbursim sipas aktmarrveshjes qeverise me BB,
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FONDI I ZHVILLIMIT SHQIPTAR Tirane 4,177,042 2014-02-24 2014-02-25 6610560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore lokale sipas aktmarrveshjes e qeverise me BB
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SPARTAKU / FIER Tirane 5,848,820 2014-02-24 2014-02-25 5510560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 28.12.2012, seri 67377037 dt 17.12.2013