Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) All All 360,586,003.00 461 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,186,756 2014-11-25 2014-11-26 43210030012014 Paga baze Km Paga aparati bordero nentor 2014,Nr.i punonjesve Pl.161 Fakti 15
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MARKETING DISTRIBUTION Tirane 1,499,434 2014-11-19 2014-11-20 41910030012014 Kancelari KM,bl kaceleri dhe leter A4 kontrat shit-blerje nr.2392 dat 16.06.2014 autorozim nr.9/6 prot.dat.30.05.2014njoftim fituesi nr.9/2prot.dat 13.06.2014,fat nr.6981565338 dat.14.07.2014 seri 79665338,fh.nr.13,14,15 dat 17.07.2017 fh.nr.12 17.07
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 421,543 2014-11-19 2014-11-20 42310030012014 Sherbime telefonike KM,shpenz.tel fix tetor 2014 nr.klienti 3100001719675,fat .nr.seri 718773863 dat 31.10.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 13,816 2014-11-19 2014-11-20 42410030012014 Sherbime telefonike KM,shpenz.cel nr.ab 22270308457,seri 123611575,tetor 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INSIG Dega Tirane Tirane 477,917 2014-11-19 2014-11-20 42810030012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit KM sig mjeti Urdh.Prok nr.1,dat.21.5.2014,P-V fondi limit dat 19.5.2014 njoftim fituesi dat 21.5.2014,fat nr.446 dat 26.5.2014 seri 09733098,fat nr.444 dat 26.5.2014 seri 09733096
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ENERTA KENDELLA Tirane 210,000 2014-11-19 2014-11-20 42610030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,pritje-percjellje,kontrata ne vazhdim nr.164,dat.15.1.2014 fat nr.41 seri 6941 dat 7.5.2014,fat.nr.42,seri 6942,dat.20.5.2014,fat nr.43 seri 6943 dat.21.5.2014,fat.44 seri 6944 dat.21.5.2014,fat nr.45 seri 6945,dat 30.5.2014,fat nr.46 s
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 394,316 2014-11-19 2014-11-20 41810030012014 Udhetim jashte shtetit KM,shpenz.udhetimi,Prog.nr.3480,date.12.9.2014,fat.nr.640 dat 13.11.2014,seri 17750341,fat.nr.637 dat 12.11.2014 seri 17750338
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) W. CENTER Tirane 782,940 2014-11-19 2014-11-20 42210030012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim KM.bl.mat.pastrimi,kontrat porosie nr.2957prot dat 25.7.2014,autorizim nr.13/4 dat 7.7.2014,njoftim fituesi nr.13/3 dat 20.06.2014,fat nr.156 dat 16.9.2014 seri 17026504,fh.nr.34,35,dat 16.09.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) R & R GROUP Tirane 422,688 2014-11-19 2014-11-20 42010030012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri KM,bl goma automjeti kontrat.porosie nr.2825 dat 17.05.2014 autorizim nr.5/6 prot dat 2.6.2014, fat.nr.20 dat 4.9.2014 seri 16325670 fh.32 dat 04.09.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 53,383 2014-11-19 2014-11-20 42110030012014 Udhetim jashte shtetit KM,Prog nr.77319 dat 12.11.2014,fat nr.638 dat 12.11.2014 seri 17750339
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 371,202 2014-11-19 2014-11-20 42510030012014 Posta dhe sherbimi korrier KM,abonim shtypi i brendshem korrik-shtator,kthim nga banka,kontrat nr.24 dat 6.1.2014 ne vazhdim fat nr.298 dat 15.07.2014 seri 12594748,fat nr.299 dat.15.7.2014 seri 12594749
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,151,923 2014-11-19 2014-11-20 42710030012014 Udhetim jashte shtetit KM,shpenz.per udhetime jasht shtetit,Prog.nr.4225 dat 10.11.2014 fat nr.1571 dat 13.11.2014 seri 18737765,fat nr.1610 dat 18.11.2014 seri 18737855,fat.nr.1611 dat 18.11.2014 seri 18737856,fat nr.1612 dat 18.11.2014 seri 18737857
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 2,460 2014-11-12 2014-11-14 41310030012014 Uje KM shpenzime uji fat nr.1410-188777-1-1 dat 21.10.2014 tetor 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 156,500 2014-11-12 2014-11-14 41110030012014 Te tjera transferta tek individet KM dieta Task-Forc bordero,Prog.nr.3023 dat 30.7.2014,Autorizim dat 30.7.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 119,700 2014-11-10 2014-11-14 4011003002014 Shpenzime per honorare KM pritje-percjellje angazhim perkthimi ,Kontrat nr.191/2 dat 16.1.2014 Urdh.Pagese dat 1.9.2014 Prog viti 2014 dat 6.5.,18.5,19.5,20.5,28.5,30.5,1.6,15.6,25.6,28.6,5.7,7.7,12.7,13.7,14.7,dat 25.8.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 132,000 2014-11-12 2014-11-14 41010030012014 Te tjera transferta tek individet KM dieta Task-Forc bordero,Prog.nr.3023 dat 30.7.2014,Autorizim dat 30.7.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 319,774 2014-11-12 2014-11-14 41210030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.cel ,kodi 530924 fat seri 1212490666,kodi 546022 seri 012125567 30,aparati tetor 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,700 2014-11-10 2014-11-12 4071003002014 Shpenzime per honorare KM paguar honorar Kom per pensinet suplem shk.nr.4120 dat 4.11.2014,bordero nentor 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 28,137 2014-11-10 2014-11-12 4031003002014 Paga baze KM page tetor 2014 D.Jahaj
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 93,115 2014-11-10 2014-11-12 4021003002014 Udhetim jashte shtetit KM,rimb.pas dipllomatiuke cel korrik,gusht 2014,I.Nano,rimb.pas.Dopll.T.Frasheri,page leje I.Nanopas largimit nga puna