Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) All All 360,586,003.00 461 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 99,800 2014-12-15 2014-12-17 46710030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,shpenz.pritje-percjellje,prog dat 29.8.2014, fat nr.161 seri 05946721
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 59,735 2014-12-15 2014-12-17 46110030012014 Sherbime telefonike KM, shpenz.cel, nr,regj.ab.22270308457,fat seri 123635425,nr.rregj ab.22156888218,fat seri 123632185
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 14,000 2014-12-15 2014-12-17 46210030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,shpenz.pritje-percjellje,prog dat 21.7.2014,fat nr.148 dat 23.7.2014,seri 05946708
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 338,008 2014-12-15 2014-12-17 46310030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,shpenz.pritje-percjellje,prog dat 5.7.2014,fat nr.23 dat 5.7.2014,seri 05922141.prog.dat 5.7.2014,fat nr.24 dat 5.7.2014.seri 05922142,prog.dat 31.7.2014 fat nr.151 dat 31.7.2014 seri 05946711
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 95,940 2014-12-15 2014-12-17 47010030012014 Uje KM shpenz.uji,nentor 2014,nr. kont 159467-1,fat nr.1411-159467-1-1 dat 20.11.2014,nr.kont.159467-2,fat nr.1411-159467-2-2 dat 20.11.2014.kont.nr.159466-1,fat nr.1411-159466-1,dat 20.11.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 405,790 2014-12-15 2014-12-17 46810030012014 Sherbime telefonike KM shpenz. tel fix nentor 2014, nr.klientit 3100001719675, fat dat 30.11.2014,seri 71892277
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ENRIETA HASANAJ Tirane 133,000 2014-12-15 2014-12-17 47210030012014 Shpenzime per honorare KM, shpenz.perkthimi,fat nr. 46 dat 30.8.2014,prog. dat 7.5,20.5,21.5.22.5,30.5,3.6,4.6,17.6,28.6.,30.6.,8.7.,9.7.,14.7.,15.7.,16.7.,28.8.2014 kontrata ne vazhdim
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 107,500 2014-12-15 2014-12-17 46510030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,shpenz.pritje-percjellje,prog dat 26.3.2014, fat nr.75 seri 059467713,prog dat.26.3.2014fat nr.81 dat 26.3.2014,seri 05946719.
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,093,159 2014-12-15 2014-12-16 47510030012014 Paga baze KM, paga 1-15 dhjetor 2014 nr.punonjesve Pl 161 fakti 75
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 754,436 2014-12-15 2014-12-16 47810030012014 Paga baze KM, paga 1-15 dhjetor 2014 nr.punonjesve Pl 161 fakti 15
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,554,218 2014-12-15 2014-12-16 47710030012014 Paga baze KM, paga 1-15 dhjetor 2014 nr.punonjesve Pl 161 fakti 28
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 118,540 2014-12-15 2014-12-16 48210030012014 Te tjera transferta tek individet KM shperbl Task-Forc dhjetor 2014,VKM nr.70 dat 13.2.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,057,815 2014-12-15 2014-12-16 47610030012014 Paga baze KM, paga 1-15 dhjetor 2014 nr.punonjesve Pl 161 fakti 42
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 29,500 2014-12-15 2014-12-16 47910030012014 Paga baze KM, paga 1-15 dhjetor 2014 nr.punonjesve Pl 161 fakti 1
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 838,250 2014-12-15 2014-12-16 48010030012014 Te tjera transferta tek individet KM shperbl Task-Forc dhjetor 2014,VKM nr.70 dat 13.2.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 237,080 2014-12-15 2014-12-16 48110030012014 Te tjera transferta tek individet KM shperbl Task-Forc dhjetor 2014,VKM nr.70 dat 13.2.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 4,618 2014-12-04 2014-12-05 44310030012014 Sherbime telefonike KM, shpenz cel tetor 2014,kod.i ab.450000028754,seri 00000000123067443
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 213,806 2014-12-04 2014-12-05 45210030012014 Shpenzime per honorare KM pages kalimtare bordero dhjetor 2014,shk.minfin nr.13721/1 dat 27.10.2014,shk.3357/2,dat 7.10.2014,shk.3557,dat 4.9.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 412,542 2014-12-04 2014-12-05 45010030012014 Udhetim jashte shtetit KM, shpenz.udhetimi me jasht,Prog nr.4437prot .,dat 21.112014,fat nr.1648 dat 27.112014 seri 18737896,fat nr.1644 dat 25.11.2014 seri 18737892
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,850 2014-12-04 2014-12-05 45610030012014 Shpenzime per honorare KM pagese kom.pens.posaçem VKM nr.264 dat 1.10.2002 bordero dhjetor 2014 shk.nr.4566 dat 3.12.2014