Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) All All 360,586,003.00 461 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 266,032 2014-12-30 2014-12-31 54110030012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KM Vendim K.Sh.c nr.22 date 10.3.2010 shk.nr.56.1.date 15.3.2010 ,list pagese Leke Tushaj
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 11,304 2014-12-26 2014-12-31 51110030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.cel kodi 110018276,fat tetor ,nentor 2014 seri 012122953622,1212659518 seri
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 477,917 2014-12-30 2014-12-31 49010030012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit KM,sig.mjeti Urdh. Prok nr.1 dat 21.5.2014,P_V fondi limit dat 19.5.2014,njoftim fituesi dat 21.5.2014,fat nr.446dat 26.5.2014,seri 09733098,fat nr.444dat 26.5.2014 seri 09733096
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,116,110 2014-12-30 2014-12-31 54310030012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KM,Vendim K.SH.C nr 22 dat 10.3.2010,list pagese Alfred Balla
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,049,162 2014-12-30 2014-12-31 538210030012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KM,Urdh nr.193/shk.nr.9562,prot.,dat 1406.2010,list pages Petraq Shtrepi
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 617,523 2014-12-30 2014-12-31 537210030012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KM Vendim nr.233 dat 23.11.2014 gjyk.apeli,Vendim nr.179 dat 7.5.2014 gjykat e lart, list pagese Enri Laku
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,575,350 2014-12-30 2014-12-31 536210030012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KM Vendim nr.233 dat 23.11.2014 gjyk.apeli,Vendim nr.179 dat 7.5.2014 gjykat e lart, list pagese Enri Laku
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 414,185 2014-12-30 2014-12-31 54410030012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KM,Vendim K.SH.C nr 22 dat 10.3.2010,list pagese Alfred Balla
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 683,620 2014-12-30 2014-12-31 54010030012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KM Vendim K.SH.C nr.22 dat 10.03.2010,shk nr.56/1 date 15.3.2010 list pagese leke Tushaj
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 419,769 2014-12-30 2014-12-31 539210030012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KM,Urdh nr.193/shk.nr.9562,prot.,dat 1406.2010,list pages Petraq Shtrepi
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 477,917 2014-12-23 2014-12-29 49010030012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit KM,sig.mjeti Urdh. Prok nr.1 dat 21.5.2014,P_V fondi limit dat 19.5.2014,njoftim fituesi dat 21.5.2014,fat nr.446dat 26.5.2014,seri 09733098,fat nr.444dat 26.5.2014 seri 09733096
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ENRIETA HASANAJ Tirane 192,500 2014-12-23 2014-12-26 492110030012014 Shpenzime per honorare KM pritje-percjellje perkthime prog dat nga 21.7 deri 29.11.2014 kontrat ne vazhdim fat seri 7743657 dat 15.12.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BT SOLUTIONS Tirane 756,998 2014-12-23 2014-12-26 50210030012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore KM mirmb.kondicionimi,kont.ne vazhdim siutacion prog fat nr 278 dat 4.12.2014 seri 13178318,Urdh.Prok nr.2933prot dat 23.7.2014,P-V dat 25.7.20144
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SINTEZA CO Tirane 2,394,152 2014-12-24 2014-12-26 50710030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit KM bl kompjuterakontrat nr.3286/2 dat 1.9.2014,formular i njoftimit fituesit nr.2/7 dat 21.7.2014,autoriz.nr.2/13 dat 29.7.2014,fat nr.1652 dat 16.9.2014 seri 13681352 fh nr.36 dat 163.9.2014 P-V marrje ne dorzim dat 16.9.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 16,792 2014-12-22 2014-12-26 48610030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.cel E.Felaj shtator 2014 nr.regj.22156888218 seri 122553958
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ENERTA KENDELLA Tirane 270,000 2014-12-23 2014-12-26 498110030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,pritje-percjellje,pro dat nga 21.7 deri 29.11.2014,fat nr.nga 1 deri 8 dhe nga nr.91 deri 99 dhe nr.500. seri 8201deri 8208dhe nga 8491 deri 8500 dat 5.11.2014,kontr.ne vazhdim
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2014-12-23 2014-12-26 494110030012014 Udhetim i brendshem KM,bordero dhjetor 2014,Prog dat 7.11.20144 autorizim dat 7.11.2014shk.nr.459 prot dat 5.2.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SHPETIM XIBRAKU Tirane 873,600 2014-12-23 2014-12-26 49110030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM, pritje- percjellje, Prog dat 28.11.2014,fat nr.376 dat 14.12.2014 seri 12145959.urdh Pag dat 29.11.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 220,000 2014-12-23 2014-12-26 50510030012014 Te tjera transferta tek individet KM dieta Grupi Task-Forc prog nr 3674 dat 30.9.2014,autorizim dat 30.9.2014,Urdh nr.70 dat 13.2.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 504,804 2014-12-23 2014-12-26 50010030012014 Udhetim jashte shtetit KM shpenz.udh.me jasht prog.nr.4691 dat 11.12.2014, autorizim dat 11.12.2014 Urdh.Pag dat 15.12.2014,fat nr.1754 dat 18.12.2014 seri 18737702Urdh.Pag.dat