Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) All All 360,586,003.00 461 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 5,600 2014-12-04 2014-12-05 44810030012014 Sherbime telefonike KM,shpenz.cel kodi 470004521244 tetor 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INSTITUTI I MODELIMEVE NE BIZNES Tirane 170,000 2014-12-04 2014-12-05 44910030012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike KM shpenzime mirm arzhonim prog,kont. dat 20.11.2014, fat.841 dat 20.11.2014,
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 543,439 2014-12-04 2014-12-05 44710030012014 Shpenzime per pritje e percjellje Km, pritje-percjellje ,kontrata ne vazhdim, prog.dat 28.5.2014,sit.dat 30.5.2014,fat dat 30.5.2014 seri 7332272.prog.dat 20.5.2014.sit.dat 20.5.2014fat dat 22.5.2014 seri 7332272,prog.dat 20.5.2014,sit.dat 22.5.2014,fat.dat.30.5.2014,seri
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRION / TIRANE Tirane 154,307 2014-12-04 2014-12-05 44510030012014 Posta dhe sherbimi korrier KM,ab.shtypi i jashtem,nentor 2014.kontnr.24/1 dat 6.1.2014 fat nr.1692,dat 30.11.2014 seri 14446792
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 126,762 2014-12-04 2014-12-05 45310030012014 Shpenzime per honorare KM Pages kalimtare dhe pages kom.pens.posaçem bordero dhjetor 20147,shk.nr.548/3 dat 10.2.2014,shk.598/3 dat 12.2.2014,shk.nr.4147 dat 5.11.2014,shk.nr.4147/1 dat 6.11.2014 shk.15381/1 dat 19.11.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ARAL Tirane 1,255,728 2014-12-04 2014-12-05 44610030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,pritje-percjellje moket ceremonial kont ne vazhdim nr.163 dat 15.01.2014,prog.dat 20.5.2014 deri dat 17.6.2014,fat nr.97 deri 110, dat 1.10 deri 6.10.2014,seri nga 15454319 deri 15454332 dat 6.10.2014,fh.nr.66-79 dat 6.10.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 279,084 2014-12-04 2014-12-05 44210030012014 Posta dhe sherbimi korrier KM,shpenzim postar nentor 2014,fat nr.4645 dat 26.11.2014 seri 16482922
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 240,625 2014-12-04 2014-12-05 45410030012014 Shpenzime per honorare KM,pagese kalimtare,bordero dhjetor 2014,VKM nr.877 dat 3.10.2013 shk.nr.1584/5/1 dat 21.11.2014 shk.3357 dat 4.9.2014 shk.3358,dat 4.9.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 6,839 2014-12-04 2014-12-05 44110030012014 Sherbime telefonike KM, shpenz.tel.fix vila durres tetor 2014,fat nr.259 dat.27.11.2014 seri 05944447851
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ARBAN PEQINI Tirane 130,754 2014-12-04 2014-12-05 45110030012014 Udhetim jashte shtetit KM, shpenz.udhetimi me jasht,Prog nr.4199 prot.,dat 7.11.2014, autorizim nr.4199/1 dat 8.11.2014,fat nr.1 dat 24.11.2014 seri 5890301
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,165,898 2014-11-25 2014-11-26 43010030012014 Paga baze Km Paga aparati bordero nentor 2014,Nr.i punonjesve Pl.161 Fakti 42
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,044,532 2014-11-25 2014-11-26 4291003001 Paga baze Km Paga aparati bordero nentor 2014,Nr.i punonjesve Pl.161 Fakti 49
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,400,587 2014-11-25 2014-11-26 43110030012014 Paga baze Km Paga aparati bordero nentor 2014,Nr.i punonjesve Pl.161 Fakti 28
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 379,500 2014-11-25 2014-11-26 43610030012014 Te tjera transferta tek individet KM, dieta Task-Forces nentor 2014 bordero Urdh.nr.70 dat 13.02.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 336,496 2014-11-25 2014-11-26 43910030012014 Elektricitet 1003001 KM shpenz.energjie tetor 2014,Kont. 1 B030110110037 fat seri 617934478,kont.1 B080034110039 fat.seri 617934769,,Kont.1 B110111207590,fat.seri 617934291,Kont.1 B110111207591,fat seri 617934290
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 727,071 2014-11-25 2014-11-26 43410030012014 Paga baze KM, Shperblimi i Task-Forces nentor 2014 bordero Urdh.nr.70 dat 13.02.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 271,068 2014-11-25 2014-11-26 43510030012014 Paga baze KM, Shperblimi i Task-Forces nentor 2014 bordero Urdh.nr.70 dat 13.02.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 49,205 2014-11-25 2014-11-26 43310030012014 Paga baze Km Paga aparati bordero nentor 2014,Nr.i punonjesve Pl.161 Fakti 1
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 17,359 2014-11-25 2014-11-26 43810030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.cel vodafon nr.ab.22156888218 seri 123608421, tetor 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 297,000 2014-11-25 2014-11-26 43710030012014 Te tjera transferta tek individet KM, dieta Task-Forces nentor 2014 bordero Urdh.nr.70 dat 13.02.2014