Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) All All 360,586,003.00 461 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-12-23 2014-12-26 493110030012014 Shpenzime per honorare KM,kom KKT bordero dhjetor 2014 VKM nr.877 dat 3.10.2014 shk.nr.1749/3,dat 17.12.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 477,917 2014-12-23 2014-12-26 49010030012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit KM,sig.mjeti Urdh. Prok nr.1 dat 21.5.2014,P_V fondi limit dat 19.5.2014,njoftim fituesi dat 21.5.2014,fat nr.446dat 26.5.2014,seri 09733098,fat nr.444dat 26.5.2014 seri 09733096
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 6,839 2014-12-23 2014-12-26 48810030012014 Sherbime telefonike KM, shpenz.cel vila durres nentor 2014,fat nr.265,dat 18.12.2014 seri 05947857
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRIANA SHKURTAJ Tirane 96,060 2014-12-23 2014-12-26 50110030012014 Udhetim jashte shtetit KM shpenz.udhetimi, Prog.nr.3474prot dat 12.9.2014 fat nr.3080 dat 17.9.20144 seri 7333387
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) C.C.S. Tirane 87,900 2014-12-24 2014-12-26 50810030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit KM bl scaner, kontrat.nr.3313 dat 2.9.2014.autorizim nr.2/7,dat 29.7.2014,fat nr.321 dat 10.9.2014 seri 15683321,fh.nr.33 dat 10.9.2014,P-V marrje ne dorzim,dat 10.9.20142014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 6,129 2014-12-22 2014-12-26 48510030012014 Sherbime telefonike KM,.shpenz.cel Fat 012092311 kodo i ab.450000028754,nentor 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 308,000 2014-12-23 2014-12-26 50410030012014 Te tjera transferta tek individet KM dieta Grupi Task-Forc prog nr 3674 dat 30.9.2014,autorizim dat 30.9.2014,Urdh nr.70 dat 13.2.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DIXHI PRINT - AL Tirane 2,925,000 2014-12-23 2014-12-26 496110030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM pritje-percjellje,prog.dat nga 21.7 deri 29.11.2014 fat nr.nga 221 deri 238 dat 12.12.2014 seri nga 16540870 deri 16540887 dat 12.12.2014 kont. ne vazhdim
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KOTONI Tirane 75,742 2014-12-23 2014-12-26 499110030012014 Udhetim jashte shtetit KM pritje-percjellje prog.nr.4265 dat 12.11.2014 Urdh.pag.dat 12.11.2014 fat nr.341 seri 17260841 dat 23.11.2014,fat nr.342 seri 17260842 dat 23.11.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 768,000 2014-12-23 2014-12-26 497110030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,pritje-percjellje prog.dat nga 21.7 deri 29.11.2014,fat nr.nga 723 deri 731 dat 12.12.2014,seri nga 17650171 deri 17650179 dat 12.12.2014,kont. ne vazhdim
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 620,104 2014-12-23 2014-12-24 48910030012014 Elektricitet 1003001 KM,shpenz. energjie,Kont.1 B030110110037,fat seri 619120914,kont,1 B080034110039,F seri 619121121,Kont.1 B110111207590,Fat seri 619120780,kont 1B110111207591, F seri 619120779 nentor 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 1,740 2014-12-22 2014-12-24 48410030012014 Uje KM,shpenz.uji shkurt 2014,fat.nr.1402-188777-1-1,dat,25.02.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) C L A S S I C Tirane 1,448,208 2014-12-04 2014-12-17 45510030012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit KM,servis mjeti,kontrat nr.3243/3 dat 15.9.2014,fat.nr.398 dat 17.9.2014 seri 15629752,fat nr.400 dat 17.7.2014 seri 156754,fat 401 dat 17.9.2014 seri 15629755,fat nr.402 dat 17.9.2014 seri 15629756,fat 403 dat 17.9.2014 seri 15629757,fat n
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 475,572 2014-12-15 2014-12-17 46610030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,shpenz.pritje-percjellje,prog dat 21.6.2014, fat nr.19 seri 05922137,prog dat.30.6.2014,fat nr.22 dat 30.6.2014,seri 05922140,prog.dat 30.6.2014,fat,nr.147 dat 30.6.2014, seri 05918537, prog.dat 30.6.2014.fat nr4.152 dat 30.6.2014,seri 0
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 362,110 2014-12-15 2014-12-17 46410030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,shpenz.pritje-percjellje,prog nentor 2014, fat nr.237.dat 30.11.2seri 05946899 5.7.2014,fat nr.23 dat 5.7.2014,seri 05922141.prog.dat 5.7.2014,fat nr.24 dat 5.7.2014.seri 05922142,prog.dat 31.7.2014 fat nr.151 dat 31.7.2014 seri 05946711
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 327,198 2014-12-15 2014-12-17 46110030012014 Sherbime telefonike KM,shpenz.cel kodi 530924 fat seri 01212781072,kodi 546022 fat seri 01212876526,fat nentor 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 2,759,844 2014-12-15 2014-12-17 46010030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,pritje-percjellje, prog.dat.25.8.2014,fat.nr.166 seri 05946727,prog.dat.4.8.2014,fat.nr.167 seri 05946728 dat.11.9.2014,prog.dat 8.8.2014,fat.nr.168 saeri 05946729 dat 11.9.2014,prog.dart 23.7.2014,fat 169 seri 05946729 dat 11.9.2014,pro
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 92,400 2014-12-15 2014-12-17 47310030012014 Udhetim jashte shtetit KM, shpenz.udhetimi me jasht,prog.nr.3988/2prot dat,12.11.2014 urdh.pagese dat 12.11.2014 autorizim nr.3988/.dat 12.11.2014.fat nr.181 dat 20.11.2014 seri 15451283
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 276,076 2014-12-15 2014-12-17 47410030012014 Udhetim jashte shtetit KM, shpenz.udhetimi me jasht,prog.nr.4599 prot dat,10.12.2014 urdh.pagese dat 12.11.2014,autorizim nr.4599/1 dat 10.12.2014 fat nr.1713 dat 10.12.20414 seri 18737651 autorizim nr.3988/.dat 12.11.2014.fat nr.181 dat 20.11.2014 seri 15451283
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2014-12-15 2014-12-17 46910030012014 Sherbime telefonike KM, shpenz.linja LD nentor 2014 fat nr.9034482,seri 110360144