Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) All All 360,586,003.00 461 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) A.F.C. Tirane 150,606 2014-10-01 2014-10-03 33510030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM pritje-percjellje nr.2926/1prot.dat 29.7.2014,autorizim dat 29.7.2014,U.pages dat 30.7.2014 fat nr.169 dat 6.8.2014 seri 15351718 dat 5.8.2014 seri 6962314
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MAK ALBANIA Tirane 219,376 2014-10-01 2014-10-03 33610030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM pritje-percjellje Prog dat 23.6.2014,Urdh.Pag.dat 23.6.2014,fat nr.154482 dat 23.7.2014 seri 219355301
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MYFTAR LUMESHI Tirane 24,010 2014-10-01 2014-10-03 33410030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM pritje-percjellje nr.2926/1prot.dat 29.7.2014,autorizim dat 29.7.2014,U.pages dat 30.7.2014 fat nr.44 dat 5.8.2014 seri 6962314
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 118,500 2014-10-01 2014-10-03 34110030012014 Udhetim i brendshem KM dieta Prog.dat 18.7.2014,autorizim dat 18.7.2014,prog.dat 17.7.2014 autorizim dat 17.7.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 153,468 2014-10-01 2014-10-03 33110030012014 Posta dhe sherbimi korrier KM shpenz.postare shtator 2014, fat,nr.3885 dat 26.9.2014 seri 12596366
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 153,000 2014-10-01 2014-10-03 34010030012014 Udhetim i brendshem KM dieta Taks-Forc bordero shtator 2014 shk.nr.2168 dat 29.5.2014 autorizim dat 29.5.2014 Urdh nr.70 dat 13.2.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 166,500 2014-10-01 2014-10-03 33910030012014 Te tjera transferta tek individet KM dieta Taks-Forc bordero shtator 2014 shk.nr.2168 dat 29.5.2014 autorizim dat 29.5.2014 Urdh nr.70 dat 13.2.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,400,888 2014-09-23 2014-09-29 32310030012014 Elektricitet 1003001 KM kont.1 B110055110040,fat seri 615566406 gusht 2014,Kont 1 B110055105874 fat. seri 615566405,,kont.1 B030110110037,fat seri 615566661,kont.1B080034110039,kont.1 B110100207590 fat.seri 615566507,kont.1 B110111207591,fat seri 615566
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,259,723 2014-09-25 2014-09-26 32510030012014 Paga baze KM paga punonjesish shtator 2014,bordero,Nr.i punonjesve Pl.160 fakt 41
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,771,892 2014-09-25 2014-09-26 32410030012014 Paga baze KM paga punonjesish shtator 2014,bordero,Nr.i punonjesve Pl.160 fakt 79
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 474,160 2014-09-25 2014-09-26 32910030012014 Te tjera transferta tek individet KM Grupi Task-Forc shperblim,bordero shtator 2014 Urdher nr.70 dat 13.02.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 719,710 2014-09-25 2014-09-26 32810030012014 Te tjera transferta tek individet KM Grupi Task-Forc shperblim,bordero shtator 2014 Urdher nr.70 dat 13.02.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,568,473 2014-09-25 2014-09-26 32610030012014 Paga baze KM paga punonjesish shtator 2014,bordero,Nr.i punonjesve Pl.160 fakt 30
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,247,639 2014-09-25 2014-09-26 32710030012014 Paga baze KM paga punonjesish shtator 2014,bordero,Nr.i punonjesve Pl.160 fakt 15
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 498,500 2014-09-22 2014-09-24 31510030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM pritje-percjellje, prog.dt.14.01.2014 fat.nr.65 dat 16.01.2014 seri 005789 f.h. nr.20 dat 1.9.2014,prog dat 16.01.2014 fat nr.66 dat 20.01.2014 seri 005790 f.h.21 dat 1.9.2014,prog.dat 22.01.2014 fat 67 dat 24.01.2014 seri 005790 fh nr.
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 6,957 2014-09-22 2014-09-24 31810030012014 Sherbime telefonike KM nr.klienti.1007465,nr.ab 3390909 seri 120542839 gusht 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ENERTA KENDELLA Tirane 109,500 2014-09-22 2014-09-24 31410030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM pritje-percjellje U.Prok nr.3 dat 9.1.2014 kont.nr.164 dat b15.01.2014 ne vazhhdim fat nr.62 dat 10.01.2014 seri 0008262,fat nr.35 dat 5.2.2014 seri 0007635,fat.nr.36,dat 8.2.2014 seri 0007636,fat nr.40 dat 12.02.2014 seri 0007640, fat.n
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 6,839 2014-09-22 2014-09-24 31910030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.tel fix Vila Durres gusht 2014 fat nr.244 dat 19.09.2014 seri 05950286
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TIPOGRAFIA USHTARAKE Tirane 424,800 2014-09-22 2014-09-24 31310030012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KM sherbim lidhje speciale dokumentacione UProk.nr.10 dt.17.07.2014, njoftim fitusi dat 30.07.2014,situacion dat 2.8.2014,P.V marrje ne dorzim dat 29.08.2014,fat nr.2.8.2014 seri 69198046
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 214,185 2014-09-22 2014-09-24 32110030012014 Udhetim jashte shtetit KM shpenz.udhtimi jasht vendit fat nr.1188 dat 16.09.2014 seri 16458930,fat 1189 dt 16.09.2014 seri 16458931,prognr.prot 2139 dat 28.05.2014,progseri 16458932,fat nr.1190 dat 16.09.2014 seri 16458933,fat nr.1165 dat 15.09.2014 seri 16458907