Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) All All 360,586,003.00 461 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 654,160 2014-10-22 2014-10-23 36010030012014 Elektricitet 1003001 KM shpenzime energjie shtator 2014, kont.1B030110110037,Fseri 616746611,Kont.1 B080034110039,seri 616746838,kont.1 B110111207590,Fseri 6167446465.kont.1B110111207591,F.seri 616746466 shtator 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 48,256 2014-10-22 2014-10-23 36110030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.cel vodafon nr.ab.22270308457 shtator 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 389,577 2014-10-21 2014-10-23 35410030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.tel fix shtator 2014,nr.klientit 3100001719675 fat seri 718601850
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 116,400 2014-10-21 2014-10-23 35510030012014 Uje Shpenz.uji shtator 2014,Kont.188777-1 fat.seri 1409-188777-1-1,kont.159467-2,fat seri 1409-159467-2-1,kont.159467,fat seri 1409-159467-1-1,kont.159466-1 fat seri 1409-159466-1
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 320,152 2014-10-21 2014-10-23 35310030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.cel kodi 530924 seri 0121220233-5,kodi 110018276 seri 0121236740-1,kodi 546022 seri 0121227302-1,fat aparati shtator 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 28,612 2014-10-21 2014-10-23 35110030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.cel nr.ab.1030901 seri 122535509 shtator 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,804,000 2014-10-07 2014-10-10 34310030012014 Karburant dhe vaj KM shpenz.karburanti kontrat nr.2391/1 dat 16.06.2014( benzina), kontrat nr.2391 dat 16.06.2014 ( nafta) fat nr.38 dat 4.8.2014 seri 14807388,fh nr.16 dat 4.8.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRION / TIRANE Tirane 157,937 2014-10-07 2014-10-10 34510030012014 Posta dhe sherbimi korrier KM ab shtypi i huaj kont.nr.24/1 dat 6.1.2014 ne vazhdim,fat nr.1430 dat 30.9.2014 seri 14446530
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 26,700 2014-10-07 2014-10-10 35010030012014 Shpenzime per honorare KM pagese komisioni shkres nr.3760 dat 7.10.2014 bordero tetor 2014,shkres nr.3697 dat 30.9.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) HOUSE OF ARTS Tirane 13,210 2014-10-07 2014-10-10 34410030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM pritje percjellje fat.nr.59 dat 6.8.2014 seri 10856237,prog pritje dat 23.07.2014 autorizim 29.7.2014,Urdh.pagese dat 30.07.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,420 2014-10-07 2014-10-10 34810030012014 Sherbime telefonike KM pagese komisioni shkres nr.3760 dat 7.10.2014 bordero tetor 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,313,636 2014-10-07 2014-10-10 34710030012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KM ekzekutim vend.gjyqi largim nga punaVendim nr.635 dat 13.10.2006 Vendim gjykate apeli nr.254, nr.regj 236 dat 12.6.2007,bordero 1.10.2014 Urdh.pagese dat 7.10.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 592,646 2014-10-07 2014-10-10 34610030012014 Udhetim jashte shtetit KM bileta udhetimi me jasht,Prog.nr.3642prot dat 25.09.2014, autorizim dat 26.09.2014,autorizim nr.3642/1dat 26.09.2014,fat nr.1282 dat 30.9.2014 seri 17722574,fat nr.1278 dat 30.9.2014 seri 17722570,fat nr.1194 dat 16.09.2014 seri 16458936
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,850 2014-10-07 2014-10-10 34910030012014 Shpenzime per honorare KM pagese komisioni shkres nr.3760 dat 7.10.2014 bordero tetor 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 14,762 2014-10-07 2014-10-10 34210030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.cel dhjetor 2013,mars 2014,kodi i ab.327311 fat I1007294 dhe fat I1007294
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 371,202 2014-10-01 2014-10-03 33210030012014 Posta dhe sherbimi korrier KM ab.shtypi korrik-shtator 2014,kontrat nr.24 dat 6.12014 ne vazhdim fat nr.298 dat 15.7.2014 seri 12594748,fat nr.299 dat 15.7.2014 seri 12594749
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 70,000 2014-10-01 2014-10-03 33310030012014 Udhetim jashte shtetit KM udhetime me jasht shtetit prog.nr.3350/2 dat 18.9.2014 fat.nr.507 dat 9.9.2014 seri 17018558
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,000 2014-10-01 2014-10-03 33710030012014 Udhetim jashte shtetit KM rimb.pash.Dipllomatike,bordero tetor 2014 shk.nr.2864 dat 23.9.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 43,000 2014-10-01 2014-10-03 33810030012014 Udhetim i brendshem KM rimb.pash.Dipllomatike,dieta,bordero tetor 2014 shk.nr.2330 dat 11.6.2014, Prog.dat 14.7.2014. Autorizim dat 14.7.2014,Prog.dat 18.7.2014,Autorizim dat 18.7.2014,,Ptrog.dat 16.8.2014,Autorizim dat 16.7.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BT SOLUTIONS Tirane 2,467,296 2014-10-01 2014-10-03 33010030012014 Paga baze KM shpenz.miremb.Kondicioneri,U.Prok.nr.2933 dat.23.7.2014,Proc.verb nr.1 dat 25.7.2014 proc-verb nr.2 dat 31.7.2014 kontrat nr.2933/4 dat 27.8.2014 prev.dat 27.8.2014 sit dat 2.9.2014,fat nr.184 dat 2.9.2014,seri 13178224