Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) All All 360,586,003.00 461 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 562,485 2014-09-22 2014-09-24 32010030012014 Udhetim jashte shtetit KM shpenz.udhtimi jasht vendit fat nr.1191 dat 16.09.2014 seri 16458932,fat nr.1190 dat 16.09.2014 seri 16458933,fat nr.1165 dat 15.09.2014 seri 16458907
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,699 2014-09-22 2014-09-24 31710030012014 Sherbime telefonike KM nr.ab.1050901 seri 122524438 gusht 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,519,606 2014-09-22 2014-09-23 29710030012014 Elektricitet 1003001 KM shpenz.energjie korrik 2014,Kont.1 B110055110040, fat seri 614387427,kont 1 B110055105874,fat seri 614387426,kon.1 B030110110037 fat seri 614387652,kon.1 B080034110039 fat 614387846,kon.1 B110111207591 fat seri 614387511
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ARAL Tirane 1,259,580 2014-09-16 2014-09-18 31110030012014 Shpenzime per pritje e percjellje Km shpenz. pritje-percjellje bl. tapete ceremonial prog dat.14.1.2014,fat nr.44 dat 3.6.2014 seri 07769065 fh.nr.37 dat 3.6.2014,prog dat 18.1.2014 fat nr.45 dat 3.6.2014 seri 07769066 fh nr.38 dat 3.6.2014,prog 22.1.2014 fat nr.46 dat 4.6.
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 58,791 2014-09-16 2014-09-17 31210030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.cel nr.ab.1030901,seri 122510921,nr.ab 22270308457 seri 122532373,nr.ab 2215688218 seri 11166793 gusht 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 156,519 2014-09-12 2014-09-16 30710030012014 Shpenzime per honorare KM shpenzime komision KKT-se, dif page VKM 877 dat 3.7.2013 shk nr.3354, dat 4.9.2014 shk 1164 dat 28.08.2014, Bordero shtator 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 375,031 2014-09-12 2014-09-16 29910030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.cel gusht 2014,kodi 530924 fat seri 0121190899-9,kodi 110018276 fat seri 121207649-9,kodi 546022 seri 0121198135-0 fat gusht 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 102,549 2014-09-12 2014-09-16 30610030012014 Shpenzime per honorare KM shpenzime komision Honorar dif page VKM 877 dat 3.7.2013 shk nr.1120/01/01 dat 4.8.2014 shk 3427 dat 10.09.2014, VKM 264 dat 01.10.2014, Bordero shtator 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 39,591 2014-09-12 2014-09-16 30910030012014 Shpenzime per honorare KM shpenzime komisione, dif page VKM 264 dat 01.10.2002,shk nr.3427 dat 10.09.2014, Bordero shtator 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 79,785 2014-09-12 2014-09-16 30810030012014 Shpenzime per honorare KM shpenzime komisione, dif page VKM 264 dat 01.10.2002,shk nr.3427 dat 10.09.2014, Bordero shtator 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 85,500 2014-09-12 2014-09-16 30010030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM shpenz.pritje-percjellje Prog nr.2748/1 dat 10.07.2014,fat nr.146 dat 18.07.2014 seri 05946706,VKM nr.258 dat 3.6.1999
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 601,630 2014-09-12 2014-09-16 29810030012014 Uje KM shpenz.uji Kont 188777-1,fat seri 1405-188777,seri 1406-188777-1-1,seri 1407-188777-1-1, kont.159466-1 fat seri 1407-159466,seri 1408-159466,seri 1408-159467-1-1,seri 1408-159467-2-1
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2014-09-12 2014-09-16 30110030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.linja LD fat seri 90305164,dat 31.08.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 43,010 2014-09-12 2014-09-16 30510030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM shpenz.pritje-percjellje, prog nr.2956 prot dat 25.072014 U.Pagese dat 18.07.2014 fat nr.214404 dat 30.07.2014 seri 74165403
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 735,398 2014-09-12 2014-09-16 31010030012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KM ekzekutim Vendim gjyqi nr.7621 dat 8.8.2014 shk nr.3457 dat 12.9.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 216,570 2014-09-12 2014-09-16 30410030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.tel fix gusht 2014,klienti 3100001719675 fat dat 31.08.2014 seri 718414513
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 187,750 2014-09-12 2014-09-16 30310030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM shpenz.pritje-percjellje Prog. dat 13.07.2014 UPagese date 13.07.2014,fat nr.394 dat 14.07.2014 seri 15448631
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 5,593 2014-09-12 2014-09-16 30210030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.cel klienti nr.1007465 kodi ab 3390909 korrik 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 50,000 2014-09-02 2014-09-05 29110030012014 Sherbime telefonike KM pagese per Kom elek VKM nr.599,dat 23.07.2010,fat dat 31.03.2011 seri 0002801
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 2,221,920 2014-09-02 2014-09-04 28810030012014 Udhetim jashte shtetit KM shpenzime per udhetime jasht vendit,prog dat 22.08.2014,prog.date 02.09.2014,fat nr.1062 dat 22.08.2014 seri 16458704,fat 1063 dat 22.08.2014 seri 16458705,fat nr.1110 dat 2.09.2014 seri 16458802,fat nr.1111 dat 02.09.2014 seri 16458803