Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) All All 360,586,003.00 461 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRION / TIRANE Tirane 160,133 2014-11-05 2014-11-10 38110030012014 Posta dhe sherbimi korrier KM ab.shtypi i huaj kontrat nr.24.1 dat 6.1.2014 fat nr.1563 dat 31.10.2014 seri 14446663
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 156,500 2014-11-05 2014-11-10 38210030012014 Te tjera transferta tek individet KM dieta Grupi Task_Forc nentor 2014 bordero Prog.nr.3023 prot 3023 dat 30.7.2014 Autorizim dat 30.7.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 132,000 2014-11-05 2014-11-10 38310030012014 Te tjera transferta tek individet KM dieta Grupi Task_Forc nentor 2014 bordero Prog.nr.3023 prot 3023 dat 30.7.2014 Autorizim dat 30.7.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 186,924 2014-11-05 2014-11-06 38010030012014 Posta dhe sherbimi korrier KM sherb.postar tetor 2014 fat nr.4258 dat 26.10.2014 seri 12591587
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,051,640 2014-10-27 2014-10-28 36810030012014 Te tjera transferta tek individet KM paga punonjesishaparati bordero tetor 2014 PL,161 fakt.79
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 734,432 2014-10-27 2014-10-28 37210030012014 Te tjera transferta tek individet KM shperbl. Task Forca Urdh.70 dat 13.02.2014 bordero tetor 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 164,000 2014-10-27 2014-10-28 36710030012014 Te tjera transferta tek individet KM dieta Grupi Task-Forc, prog nr.3023 prot dat 30.07.2014,Autorizim dat 30.07.2014,bordero tetor 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 6,839 2014-10-27 2014-10-28 36410030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.tel. fix Vila Durres shtator 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 9,880 2014-10-27 2014-10-28 36310030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.cel nr.regj. 24720519362 seri 122555897
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 164,000 2014-10-27 2014-10-28 36610030012014 Te tjera transferta tek individet KM dieta Grupi Task-Forc, prog nr.3023 prot dat 30.07.2014,Autorizim dat 30.07.2014,bordero tetor 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,465,240 2014-10-27 2014-10-28 37010030012014 Sherbime telefonike KM paga punonjesishaparati bordero tetor 2014 PL,161 fakt.29
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AR & LO Tirane 313,882 2014-10-27 2014-10-28 37210030012014 Udhetim jashte shtetit Km shpenzim udhetimi me jasht prog.dat 24.10.2014 autorizim dat 24.10.2014 fat nr.4018 dat 24.10.2014 seri 17154218
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,157,882 2014-10-27 2014-10-28 36910030012014 Te tjera transferta tek individet KM paga punonjesishaparati bordero tetor 2014 PL,161 fakt.40
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BLERINA KAPEDANI Tirane 370,800 2014-10-27 2014-10-28 36510030012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim KM bl mat.elektrike Urdh.Prok. nr.16,dat 29.09.2014,njoftim fitusi dat 1.10.2014 fat nr.143 dat 23.10.2014 seri 15950043 fl.hyrje nr.42,43 dat 3.10.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 483,840 2014-10-27 2014-10-28 37210030012014 Te tjera transferta tek individet KM shperbl. Task Forca Urdh.70 dat 13.02.2014 bordero tetor 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,194,223 2014-10-27 2014-10-28 37110030012014 Sherbime telefonike KM paga punonjesishaparati bordero tetor 2014 PL,161 fakt.15
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2014-10-21 2014-10-23 35710030012014 Sherbime telefonike KM pagese telefonike LD, nr. fat.90317180, seri 110287134,dat 30.09.2014,shtator 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,324,183 2014-10-22 2014-10-23 35910030012014 Udhetim jashte shtetit KM bileta udhetimi ,Prog. nr.3822prot.dat 10.10.2014 autorizim nr.38822/1dat 12.10.2014, Prog.nr.3888prot dat 16.10.2014 autorizim nr.3888/1 dat 18.10.2014,fat nr.1397 dat 20.10.2014 seri 17722742,fat nr.1398 dat 20.10.2014 seri 17722743
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 6,310 2014-10-21 2014-10-23 35210030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.cel kodi ab.3390909 shtator 2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,785,300 2014-10-21 2014-10-23 35610030012014 Paga baze KM bl.karb.Kont nr.2391/1 dat 16.6.2014 benzin,kont.nr.2391 dat 16.6.2014 naft fat nr.44 dat 1.10.2014 seri 17222894 fh nr.41 dat 2.10.2014