Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SORI-AL All 353,308,526.00 218 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Ushtarak (3535) SORI-AL Tirane 3,728,120 2014-05-12 2014-05-12 14610131042014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602,SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES,ushqim,kontr rivl vazh 328/1 d 14/11/13,fat 87 d 30/4/14 s 09246322,akt rak 30/4/14
  Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) SORI-AL Tirane 31,500 2014-05-09 2014-05-12 18610170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 605 dt 24.02.2014,fat nr 78 d t09.04.2014,seri 09246313
  Spitali Ushtarak (3535) SORI-AL Tirane 3,356,252 2014-05-12 2014-05-12 14710131042014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 602,SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES,pastrim,kon riv 329/1 d 14/11/13,fat 88 d 30/4/14 s 09246323,akt rak 30/4/14
  Sanatoriumi Tirane (3535) SORI-AL Tirane 2,590,208 2014-05-08 2014-05-09 16610130512014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602,SUSM SHEFQET NDROQI,ushqim,kontr vazh 31/2 d 24/1/14,fat 60 d 31/3/14 s 09246245,akt rak 30/4/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SORI-AL Tirane 1,264,660 2014-05-08 2014-05-08 38810130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 mirmb sip gjelber,kontr vazh 2827/7 d 3/5/13,fat 89 d 30/4/14 s 09246324,sit 4 d 30/4/14
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 299,950 2014-04-30 2014-04-30 11310170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 3592/2 dt 08.102010 ne vazhdim,fat nr 46 dt 28.02.2014,seri 09246230
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 306,096 2014-04-30 2014-04-30 11210170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 3592/2 dt 08.102010 ne vazhdim,fat nr 30 d t31.01.2014,seri 09246213
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 4,076,545 2014-04-30 2014-04-30 11410170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 3592/2 dt 08.102010 ne vazhdim,fat nr 65 dt 31.03.2014,seri 09246250
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 646,595 2014-04-30 2014-04-30 10510170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 3592/2 dt 08.102010 ne vazhdim,fat nr 59 dt 31.03.2014,seri 09246244
  Materniteti Tirane (3535) SORI-AL Tirane 1,961,052 2014-04-28 2014-04-28 10410130502014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602,SUOGJ M.GERALDINA,sherbim ushq,kontr vazh 5/4 d 23/1/14,fat 70 d 31/3/14 s 09246305,akt rak 31/3/14
  Komisariati i Policise NSH Fier (0909) SORI-AL Fier 449,377 2014-04-24 2014-04-25 6810160192014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat K.Policise N.SH Fier 1016019 ushqime mars 2014
  Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) SORI-AL Tirane 18,800 2014-04-25 2014-04-25 14210170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 1149 dt 11.02.2014,fat nr 33 dt 21.02.2014,seri 09246217
  Reparti Delta Force Vlore (3737) SORI-AL Vlore 364,025 2014-04-23 2014-04-24 37 1016016 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016016 REP DELTA FORCE FAT 31.03.2014 NR SERIE 09246302
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SORI-AL Tirane 1,256,982 2014-04-18 2014-04-18 20610130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 mirmbjtje gjelberim,kontr azvh 2827/7 d 3/5/13,fat 64 d 30/3/14 s 09246249,sit 1-31/3/14
  Komisariati i Policise Vlore (3737) SORI-AL Vlore 48,000 2014-04-16 2014-04-17 95 1016022 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BLERJE USHQIME DEGA E RENDIT 1016022
  Spitali Ushtarak (3535) SORI-AL Tirane 4,017,356 2014-04-16 2014-04-16 1171013104 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602,SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES,ushqime,kontr vazh 409 d 1/10/10,kontr riv 328/1 d 14/11/13,fat 62 d 31/3/14 s 09246247,akt tak mars 2014
  Spitali Ushtarak (3535) SORI-AL Tirane 3,551,496 2014-04-16 2014-04-16 11810131042014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 602,SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES,ushqime,kontr vazh 416 d 19/10/10,kontr riv 329/1 d 14/11/13,fat 63 d 31/3/14 s 09246248,akt tak mars 2014
  Sp. Berati (0202) SORI-AL Berat 1,148,436 2014-04-14 2014-04-15 14210130642014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat spitali berat lik fat shkurt 2014 sherbim kateringu
  Materniteti Tirane (3535) SORI-AL Tirane 1,741,891 2014-04-11 2014-04-14 7010130502014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602,SUOGJ M.GERALDINA,SHERBIM CATERING,KONTR VAZH 5/4 D 23/1/14,FAT 43 D 28/2/14 S 09246227,AKT RAK 28/2/14
  Materniteti Tirane (3535) SORI-AL Tirane 537,515 2014-04-11 2014-04-14 6910130502014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602,SUOGJ M.GERALDINA,SHERBIM CATERING,UP 5 D 22/1/14,NJAPP 17/2/14,KONTR 5/4 D 23/1/14,FAT 21 D 31/1/14 S 09246204,AKT RAK 31/1/14