Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SORI-AL All 353,308,526.00 218 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) SORI-AL Vlore 3,769,238 2014-09-10 2014-09-11 192 1013060 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013060 PSIKIATRI USHQIME FAT NR 185 DAT 31.08.2014
  Spitali Ushtarak (3535) SORI-AL Tirane 3,239,122 2014-09-08 2014-09-09 35010131042014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Spitali i Traumes ushqim gusht 2014 kontrate ne vazhdim 328/1 dt. 14.44.2013 fat. 174 dt. 31.08.2014 seri 15664711 akt rakordiimi 01.09.2014
  Spitali Ushtarak (3535) SORI-AL Tirane 3,415,731 2014-09-08 2014-09-09 35110131042014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Spitali i Traumes sherbim pastrimi gusht 2014 kontrate ne vazhdim 329/1 dt. 14.11.2013 fat. 175 dt. 31.08.2014 seri 15664712 akt rakordimio 01.09.2014
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) SORI-AL Tirane 8,066,736 2014-09-05 2014-09-08 17210160032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016003,Qendra e Formimit Policor pagese ushqime, gusht, kontrate 10/6 dt 20.06.14, ft 180 dt 31.8.2014, seri 15664717, fh 8 dt 31.08.14
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 24,000 2014-09-03 2014-09-04 55110170512014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-REP 4001 likujdim sherbim ushqimi vkm 258 dt 3.6.1999 shkresa sek.pergj 6714/1 dt 15.8.14 USHSHP te FA 470 dt 14.8.14 ft 166 dt 21.8.14 seri 15664703
  Reparti Delta Force Vlore (3737) SORI-AL Vlore 366,332 2014-09-03 2014-09-04 911016016 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016016 REP DELTA FORCE ushqime
  Komisariati i Policise Fier (0909) SORI-AL Fier 86,255 2014-08-27 2014-08-28 36710160272014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat D Policise Fier 1016027 likujdim fature
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 230,074 2014-08-27 2014-08-27 29010170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 3592/2 dt 08.10.2010 ne vazhdim,fat nr 153 dt 31.07.2014,seri 09246490
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 875,076 2014-08-27 2014-08-27 28910170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 2249/1 dt 18.12.2009 ne vazhdim,fat nr 154 dt 31.07.2014,seri 09246491
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) SORI-AL Tirane 4,401,678 2014-08-22 2014-08-25 14310160032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602 Qendra e Formimit Policor sherbim ushqimi,kontrtae nr 10/6 dt 20.06.2012 ne vazhdim,.fat nr 158 d t31.07.2014,seri 09246495,fh nr 7 dt 31.07.2014
  Sp. Berati (0202) SORI-AL Berat 1,162,805 2014-08-14 2014-08-18 43910130642014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat spitali berat lik fat korrik 2014 sherbim kateringu
  Komisariati i Policise NSH Fier (0909) SORI-AL Fier 246,802 2014-08-18 2014-08-18 15910160192014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat USHQIMI KORRIK 2014 F N SH FIER
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) SORI-AL Vlore 3,766,755 2014-08-13 2014-08-15 174 1013060 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013060 PSIKIATRI USHQIME FAT NR 161 DAT 31.07.2014
  Komisariati i Policise Vlore (3737) SORI-AL Vlore 29,280 2014-08-14 2014-08-15 213 1016022 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHERBIM GATIMI E SHPERNDARJE USHQIMI FAT.NR.155 DT.31.07.2014 D.RENDIT 1016022
  Spitali Ushtarak (3535) SORI-AL Tirane 3,549,085 2014-08-11 2014-08-12 29710131042014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES, sherbim ushqimi rivllersim kontrate ne vazhdim 329/8/1 dt.14.11.2013 fat. 150 dt.31.07.2014 seria 09246487 akt rakordimi dt. 31.07.2014
  Spitali Ushtarak (3535) SORI-AL Tirane 3,455,189 2014-08-11 2014-08-12 29810131042014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES, sherbim pastrimi rivllersim kontrate ne vazhdim 329/1 dt.14.11.2013 fat. 149 dt.31.07.2014 seria 09246486 akt rakordimi dt. 31.07.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) SORI-AL Tirane 2,556,488 2014-08-06 2014-08-07 33410130512014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SUSM SHEFQET NDROQI ushqime kontrate ne vazhdim dt. 08.05.2014 fat.134 seri 09246471 dt. 30.06.2014 akt-rakordimi dt. 30.06.2014
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 27,000 2014-08-05 2014-08-06 27410170812014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-REP 5001 shpenzime pritje urdher 1961/1 dt 12.6.14 program 4483 dt 28.5.14 ft 126 dt 19.6.14
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 6,500 2014-08-05 2014-08-06 27310170812014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-REP 5001 shpenzime pritje urdher 1727 dt 13.5.14 program 4279/2 dt 28.5.14 ft 111 dt 31.5.14
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 2,286,570 2014-08-06 2014-08-06 25810170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602,rep 5001,uhqim i gatuar,kontr vazh 2249/1 d 18/12/09,fat 136 d 30/6/14 s 09246473,akt rak 30/6/14