Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SORI-AL All 353,308,526.00 218 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 3,131,969 2014-11-20 2014-11-21 44810170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 2249/1 dt 18.12.2009 ne vazhdim,fat nr 233 dt 31.10.2014,seri 15664870
  Materniteti Tirane (3535) SORI-AL Tirane 1,904,342 2014-11-14 2014-11-17 48310130502014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SUOGJ M.GERALDINA sherbim cateing vazhdim kontr.572/5 dt. 01.07.2014 fat.219(15664856)dt. 31.10.2014 akt rakord.31.10.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) SORI-AL Tirane 796,534 2014-11-14 2014-11-17 52510130512014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013051 SUSM SHEFQET NDROQI ushqime vazhdim kontrate 534 dt. 21.08.2014 fat 188(15664725) dt. 31.08.2014 fh.8 dt. 31.08.2014
  Reparti Delta Force Vlore (3737) SORI-AL Vlore 450,246 2014-11-17 2014-11-17 13210160162014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016016 REP DELTA FORCE FAT ushqime fat nr 222 dt 30.10.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) SORI-AL Tirane 2,283,484 2014-11-14 2014-11-14 52610130512014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013051 SUSM SHEFQET NDROQI ushqime autorizim MBrendeshme 19/13 dt. 24.07.2014 kontrate 534 dt. 21.08.2014 fat 206(15664743) dt. 30.09.2014
  Spitali Ushtarak (3535) SORI-AL Tirane 3,461,980 2014-11-12 2014-11-13 45910131042014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES, Sherbim ushqimi kontrrivlersimi ne vazhdim 328/1 dt. 14.11.2014 fat.227(15664864) dt. 31.10.2014 akt rakordimi 31.10.2014
  Spitali Ushtarak (3535) SORI-AL Tirane 3,452,927 2014-11-12 2014-11-13 46010131042014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES, Sherbim pastrimi kont. rivlersimi ne vazhdim 329/1 dt. 14.11.2014 fat.228(15664865) dt. 31.10.2014 akt rakordimi 31.10.2014
  Sp. Berati (0202) SORI-AL Berat 1,197,244 2014-11-11 2014-11-12 61710130642014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat spitali berat lik fat dt.31.10.2014 sherbimi i kateringut
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 2,366,287 2014-11-11 2014-11-12 42510170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 3592/2 dt 08.10.2010 ne vazhdim,fat nr 215 dt 31.10.14 seri 15664852 rakordim 10 dt 31.10.14
  Komisariati i Policise Vlore (3737) SORI-AL Vlore 39,840 2014-11-11 2014-11-12 29010160222014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHERBIM GATIMI,SHPERNDARJE USHQIMI FAT.NR.224 KONT.4/59 D.RENDIT 1016022
  Komisariati i Policise NSH Fier (0909) SORI-AL Fier 421,469 2014-11-11 2014-11-11 22110160192014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat K.Policise N.SHFier 1016019 likujdim fature
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) SORI-AL Tirane 9,106,769 2014-11-10 2014-11-11 22810160032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016003,Qendra e Formimit Policor pagese katerng ushqim, kontr 10/6 dt 20.6.2012 vazhdim, ft 232 dt 31.10.14 sr 15664869, fh 10 dt 31.10.14
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) SORI-AL Vlore 3,770,873 2014-11-06 2014-11-07 23510130602014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat USHQIME TETOR 2014 PSIKIATRIA 1013060 FAT NR 226 DAT 31.10.2014
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 1,343,548 2014-10-28 2014-10-29 40010170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 3592/2 dt 08.10.2010 ne vazhdim,fat nr 198 dt 30.9.14 seri 15664735 rakordim 9 dt 30.9.14
  Materniteti Tirane (3535) SORI-AL Tirane 1,686,302 2014-10-22 2014-10-22 41110130502014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SUOGJ M.GERALDINA sherbim Catering kontrate ne vazhdim 572/5 dt. 01.07.2014 fat.209(15664746) dt. 30.09.2014 akt rakordim 30.09.2014
  Komisariati i Policise NSH Fier (0909) SORI-AL Fier 309,349 2014-10-15 2014-10-16 20010160192014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat K.Policise N.SH Fier 1016019 ushqime
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 365,749 2014-10-15 2014-10-16 38210170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 2249/1 dt 18.12.2009 ne vazhdim,fat nr 200 dt 30.9.2014,seri 15664737
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 115,000 2014-10-15 2014-10-16 37810170812014 Shpenzime per pritje e percjellje Reparti 5001 shpenzime pritje percjellje urdher 3113/1 dt 9.9.14 program 3163/2 dt 11.9.14 ft 191 dt 12.9.14 seri 15664728
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 12,000 2014-10-15 2014-10-16 37910170812014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-REP 5001 shpenzime pritje urdher 711/1 dt 28.2.14 program 711 dt 27.2.14 ft 53 dt 10.3.14 seri 09246238
  Spitali Ushtarak (3535) SORI-AL Tirane 3,682,293 2014-10-15 2014-10-16 40710131042014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES, Sherbim ushqimi kontr.328/1 dt. 14.11.2013 ne vazhdim fat 207(15664744) dt. 30.09.20144 rakord 30.09.2014