Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SORI-AL All 353,308,526.00 218 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) SORI-AL Tirane 93,854 2014-07-29 2014-07-29 23410870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik Kthim operat ekon. urdher brend 199 dt 14.07.2014 vend KPP nr 367 dt 03.7.2014
  Materniteti Tirane (3535) SORI-AL Tirane 1,845,335 2014-07-22 2014-07-23 22310130502014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 600,SUOGJ M.GERALDINA,sherbim catering kont.5/4 dt.23.01.2014 ne vazhdim FT.133 seria 09246470 dt.30.06.2014 akt. rak. dt.30.06.2014
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 281,696 2014-07-18 2014-07-21 22410170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 3592/2 dt 08.10.2010 ne vazhdim,fat nr 115 dt 31.5.14 seri 09246452 rakordim 5 dt 31.5.14
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 689,864 2014-07-18 2014-07-21 22510170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 3592/2 dt 08.10.2010 ne vazhdim,fat nr 132 dt 30.6.14 seri 09246469 rakordim 6 dt 30.6.14
  Reparti Delta Force Vlore (3737) SORI-AL Vlore 213,962 2014-07-18 2014-07-21 83 1016016 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016016 REP DELTA FORCE ushqime nr 137 dt 30.062014
  Komisariati i Policise NSH Fier (0909) SORI-AL Fier 333,566 2014-07-17 2014-07-18 13810160192014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat K.Policise N.SH Fier 1016019 ushqim qershor 2014
  Komisariati i Policise Fier (0909) SORI-AL Fier 64,122 2014-07-18 2014-07-18 0301110160272014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat DR Policise Fier 1016027 likujdim fature
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SORI-AL Tirane 97,027 2014-07-18 2014-07-18 169210130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602,MIRMB GJELBERIM,KON VAZH 2827/7 D 3/5/13,FAT 143 D 30/6/14 S 09246480,SIT 1-30/6/14
  Sp. Berati (0202) SORI-AL Berat 1,236,055 2014-07-16 2014-07-17 31810130642014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat spitali berat lik fat qershor 2014 sherbim kateringu
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) SORI-AL Vlore 3,532,337 2014-07-15 2014-07-16 151 1013060 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013060 PSIKIATRI USHQIME FAT NR 141 DAT 30.06.2014
  Komisariati i Policise Vlore (3737) SORI-AL Vlore 25,440 2014-07-10 2014-07-11 181 1016022 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat USHQIME DHE SHPERNDARJE D.RENDIT 1016022
  Komisariati i Policise NSH Fier (0909) SORI-AL Fier 408,635 2014-07-07 2014-07-08 12710160192014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat K.Policise N.SH Fier 1016019 ushqime maj 2014
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) SORI-AL Tirane 514,463 2014-07-07 2014-07-08 11310160032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016003,Qendra e Formimit Policor pagese kontrate 10/6 dt 20.06.14, ft 129 dt 30.06.14, sr 09246466, fh 6 dt 30.06.14
  Sanatoriumi Tirane (3535) SORI-AL Tirane 577,790 2014-07-04 2014-07-07 28910130512014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 600,SUSM SHEFQET NDROQI USHQIME KONTRATE NE VAZHDIM 31/2 DT. 24.01.2014 FAT.107 DT. 31.05.2014 SERIA 09246343 PERMB FH. NR. 5 DT. 31.05.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) SORI-AL Tirane 1,991,225 2014-07-04 2014-07-07 29010130512014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 600,SUSM SHEFQET NDROQI USHQIME uP.90 DT. 30.04.2014 VENDIM DT.26.05.2014 KONTR. 08.05.2014 BULETIN 26.05.2014 FAT.108 DT. 09246344 DT.31.05.2014 PERMB. FH NR. 5 DT. 31.05.2014
  Spitali Ushtarak (3535) SORI-AL Tirane 3,763,003 2014-07-03 2014-07-04 23010131042014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602,SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES,ushqim,kontr 409 d 1/10/10,kontr rivleresiimi 328/1 d 14/11/13,ne vazhdim fat 130 dt.30.06.2014 seri09246467 akt rakord. 30qershor 2014
  Spitali Ushtarak (3535) SORI-AL Tirane 3,339,972 2014-07-03 2014-07-04 23110131042014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 602,SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES, sherbim pastrimi kontrate rivlersimi 329/1 ne vazhdim dt. 14.11.2013 fat.131 dt. 30.06.2014 seria 092546468 akt rak.qershor 2014
  Komisariati i Policise Fier (0909) SORI-AL Fier 107,411 2014-06-26 2014-06-27 26810160272014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat D Policise Fier 1016027 likujdim fature
  Komisariati i Policise Fier (0909) SORI-AL Fier 80,396 2014-06-26 2014-06-27 26910160272014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat D Policise Fier 1016027 likujdim fature
  Sp. Berati (0202) SORI-AL Berat 1,214,473 2014-06-24 2014-06-25 2731030642014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat spitali berat lik fat maj 2014 sherbimi i kateringut