Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SORI-AL All 353,308,526.00 218 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SORI-AL Tirane 1,498,073 2014-06-05 2014-06-06 142510130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 mirmb gjelb,kontr vazh 2827/7 d 3/5/13,fat 262 d 30/11/13 s 09246140,sit 1-30/11/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SORI-AL Tirane 2,085,714 2014-06-05 2014-06-06 142710130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 mirmb gjelb,kontr vazh 2827/7 d 3/5/13,fat 177 d 31/8/13 s 09246052,sit 1-31-8/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SORI-AL Tirane 1,575,930 2014-06-05 2014-06-06 142610130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 mirmb gjelb,kontr vazh 2827/7 d 3/5/13,fat 293 d 31/12/13 s 09246172,sit 1-31/12/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SORI-AL Tirane 2,036,794 2014-06-05 2014-06-06 142210130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 mirmb gjelb,kontr vazh 2827/7 d 3/5/13,fat 133 d 30/6/13 s 09246007,sit 1-30/6/13
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 6,699,284 2014-05-28 2014-05-28 15510170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 241/1 dt 14.02.2013 ne vazhdim,fat nr 90 dt 30.04.2014,seri 09246325
  Komisariati i Policise Fier (0909) SORI-AL Fier 100,576 2014-05-26 2014-05-27 20410160272014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat D Policise Fier 1016027 ushqim i gatshem likujdim fature
  Komisariati i Policise Fier (0909) SORI-AL Fier 110,992 2014-05-26 2014-05-27 20110160272014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat D Policise Fier 1016027 ushqim i gatshem likujdim fature
  Komisariati i Policise Fier (0909) SORI-AL Fier 87,882 2014-05-26 2014-05-27 20310160272014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat D Policise Fier 1016027 ushqim i gatshem likujdim fature
  Komisariati i Policise Fier (0909) SORI-AL Fier 95,367 2014-05-26 2014-05-27 20210160272014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat D Policise Fier 1016027 ushqim i gatshem likujdim fature
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 585,666 2014-05-27 2014-05-27 14510170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 3592/2 dt 08.102010 ne vazhdim,fat nr 101 dt 30.04.2014,seri 09246337
  Komisariati i Policise NSH Fier (0909) SORI-AL Fier 494,770 2014-05-23 2014-05-23 9010160192014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat K.Policise N.SH Fier 1016019 ushqim prill 2014
  Reparti Delta Force Vlore (3737) SORI-AL Vlore 361,645 2014-05-22 2014-05-22 45 1016016 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016016 REP DELTA FORCE ushqime nr 95 dt 30.042014
  Sp. Berati (0202) SORI-AL Berat 1,308,230 2014-05-16 2014-05-19 20910130642014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat spitali berat lik fat mars 2014 sherbim kateringu
  Komisariati i Policise Vlore (3737) SORI-AL Vlore 20,160 2014-05-14 2014-05-15 122 1016022 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHERBIM DHE GATIM USHQIMI FAT NR 93 DT 30.04.14 D.RENDIT 1016022
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) SORI-AL Vlore 3,418,148 2014-05-13 2014-05-14 101 1013060 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013060 PSIKIATRI USHQIME SORI-AL FAT NR 91 DT 30.04.2014
  Materniteti Tirane (3535) SORI-AL Tirane 1,867,109 2014-05-13 2014-05-13 13010130502014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602,SUOGJ M.GERALDINA,sherbim ushqimi,kontr vazh 5/4 d 23/1/14,fatr 100 d 30/4/14 s 09246336,akt rak 30/4/14
  Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) SORI-AL Tirane 8,000 2014-05-09 2014-05-12 18510170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 2035/8 d t07.04.2014,fat nr 79 d t09.04.2014,seri 09246314
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) SORI-AL Tirane 398,239 2014-05-12 2014-05-12 6410160032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra e Form.Policor ushqim katering prill 2014 kont vazhdim 10/6 20.06.2012 fat 86 fh 04 30.04.2014
  Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) SORI-AL Tirane 11,800 2014-05-09 2014-05-12 18910170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 2170 d t12.03.2014,fat nr 56 d t25.03.2014,seri 09246241
  Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) SORI-AL Tirane 18,800 2014-05-09 2014-05-12 14210170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 1149 dt113.02.2014,fat nr 33 dt 21.02.2014,seri 09246217