Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SORI-AL All 353,308,526.00 218 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Garda e Republike Tirane (3535) SORI-AL Tirane 1,864,610 2014-04-07 2014-04-08 22210160042014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Garda e Republikes ushqime kont vazhd 12 27.03.2014 fat 263 31.112013 288 31.12.2013 pv marrje dorzim
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) SORI-AL Tirane 2,582,039 2014-04-08 2014-04-08 4710160032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra e Formimit Policor ushqim katering kont vazhd 10/6 20.06.2012 fat 61 fh 3 31.03.2014
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) SORI-AL Vlore 3,567,542 2014-04-08 2014-04-08 74 1013060 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat PSIKIATRI 1013060 USHQIME KONTR NR 568 30.04.2014 FAT NR 66 DTB31.03.2014
  Komisariati i Policise NSH Fier (0909) SORI-AL Fier 311,075 2014-04-04 2014-04-04 58/110160192014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat K.Policise N.SH Fier 1016019 ushqim dhjetor 2013
  Komisariati i Policise NSH Fier (0909) SORI-AL Fier 376,134 2014-04-04 2014-04-04 6010160192014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat K.Policise N.SH Fier 1016019 ushqim shkurt 2014
  Komisariati i Policise NSH Fier (0909) SORI-AL Fier 590,518 2014-04-04 2014-04-04 5710160192014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat K.Policise N.SH Fier 1016019 te prapambetura ushqim nentor 2013
  Komisariati i Policise NSH Fier (0909) SORI-AL Fier 327,451 2014-04-04 2014-04-04 5910160192014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat K.Policise N.SH Fier 1016019 ushqim janar 2014
  Komisariati i Policise NSH Fier (0909) SORI-AL Fier 426,429 2014-04-04 2014-04-04 5810160192014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat K.Policise N.SH Fier 1016019 ushqim dhjetor 2013
  Komisariati i Policise NSH Fier (0909) SORI-AL Fier 839,084 2014-03-25 2014-03-25 4410160192014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat K.Policise N.SH Fier 1016019 te prapambetura ushqime tetor 2013
  Komisariati i Policise NSH Fier (0909) SORI-AL Fier 130,518 2014-03-25 2014-03-25 43/110160192014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat K.Policise N.SH Fier 1016019 te prapambetura ushqime gusht 2013
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 675,810 2014-03-21 2014-03-24 5110170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 3592/2 dt 08.102010 ne vazhdim,fat nr 42 dt 28.02.2014,seri 09246226
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 151,431 2014-03-21 2014-03-24 5010170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 3592/2 dt 08.102010 ne vazhdim,fat nr 8 dt 31.01.2014,seri09246191
  Spitali Ushtarak (3535) SORI-AL Tirane 2,954,541 2014-03-20 2014-03-21 9010131042014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 602,SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES,pastrim,kontr vazh 416 d 19/10/10,kon rivleresimi 329/1 d 14/11/13,fat 38 d 28/2/14 s 09246222,akt rak 3/3/14
  Spitali Ushtarak (3535) SORI-AL Tirane 3,295,858 2014-03-20 2014-03-21 8910131042014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602,SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES,ushqime,kontr vazh 409 d 1/10/10,riv 328/1 d 14/11/13,fat 39 d 28/2/14 s 09246223,akt rak 3/3/14
  Reparti Delta Force Vlore (3737) SORI-AL Vlore 896,299 2014-03-20 2014-03-20 22 1016016 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016016 REP DELTA FORCE LIKUJDIM USHQIMESH DHJETOR -JANAR -SHKURT
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SORI-AL Tirane 1,145,666 2014-03-17 2014-03-18 11410130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 mirmbajtje,kont sip vazh 2827/7 d 3/5/13,fat 37 d 28/2/14 s 09246221,akt rak 1-28/2/14
  Sp. Berati (0202) SORI-AL Berat 1,235,788 2014-03-13 2014-03-17 9710130642014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat spitali berat lik fat janar 2014 sherbimi i keteringut
  Materniteti Tirane (3535) SORI-AL Tirane 294,494 2014-03-13 2014-03-17 3510130502014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602,SUOGJ M.GERALDINA,SHERBIM KATERNING,UP 49 D 20/12/13,NJF 49/1 D 20/12/13,KONTR 49/2 D 26/12/13,FAT 4 D 13/1/14 S 09246187,AKT RAK 13/1/14,NJAPP 6/1/14
  Materniteti Tirane (3535) SORI-AL Tirane 1,351,794 2014-03-13 2014-03-17 3610130502014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602,SUOGJ M.GERALDINA,SHERBIM KATERNING,UP 3 D 6/1/14,NJ 3/1 D 6/1/14,KONTR SHTE 3/2 D 6/1/14,FAT 20 D 31/1/14 S 09246203,AKT RAK 31/1/14,NJAPP 27/1/14
  Materniteti Tirane (3535) SORI-AL Tirane 835,427 2014-03-13 2014-03-17 3410130502014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602,SUOGJ M.GERALDINA,SHERBIM KATERNING,KONTR VAZH 637/1 D 5/9/13,FAT 1 D 13/1/14 S 09246184,AKT RAK 13/1/14