Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SORI-AL All 353,308,526.00 218 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Ushtarak (3535) SORI-AL Tirane 3,337,710 2014-10-15 2014-10-16 40610131042014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES, Sherbim pastrimi kontr ne vazhdim 329/1 dt. 14.11.2013 fat.208(15664745) dt. 30.09.2014 rakord. 30.09.2014
  Komisariati i Policise NSH Fier (0909) SORI-AL Fier 176,044 2014-10-14 2014-10-15 19510160192014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat K.Policise N.SH Fier 1016019 ushqime
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) SORI-AL Tirane 7,792,315 2014-10-14 2014-10-14 21110160032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016003,Qendra e Formimit Policor pagese likujdim kontrate 10/6 dt 20.6.2012 vazhdim ft 194 dt 30.9.14, seri 15664731, fh 9 dt 30.9.14udhqime shtator 2014
  Reparti Delta Force Vlore (3737) SORI-AL Vlore 265,321 2014-10-14 2014-10-14 11310160162014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016016 REP DELTA FORCE FAT ushqime nr 201 dt 30.09.2014
  Sp. Berati (0202) SORI-AL Berat 1,224,481 2014-10-10 2014-10-13 56410130642014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat spitali berat lik fat shtator 2014 sherbimi i kateringut
  Materniteti Tirane (3535) SORI-AL Tirane 1,539,436 2014-10-09 2014-10-09 37610130502014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SUOGJ M.GERALDINA sherbim Catering kontrate ne vazhdim nr.572/5 dt. 01.07.2014 fat.170(15664707) dt. 31.08.2014 rakord.31.08.2014
  Materniteti Tirane (3535) SORI-AL Tirane 1,732,157 2014-10-09 2014-10-09 37510130502014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SUOGJ M.GERALDINA sherbim Catering Autorizim Min.Shendetsise 19/8 dt. 25.06.2014 kontr,572/5 dt.01.07.2014 App 22.09.2014 fat.152(09246489) dt. 31.07.2014 rakord.31.07.2014
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) SORI-AL Vlore 4,564,784 2014-10-09 2014-10-09 21910130602014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013060 PSIKIATRI USHQIME FAT NR 204,205 DAT 30.09.2014
  Komisariati i Policise Vlore (3737) SORI-AL Vlore 16,320 2014-10-08 2014-10-09 24910160222014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHERBIM GATIMI SHPERNDARJE USHQIMI D.RENDIT 1016022
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 454,675 2014-09-26 2014-09-29 34010170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 2249/1 dt 18.12.2009 ne vazhdim,fat nr 179 dt 31.08.2014,seri 15664716
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 181,625 2014-09-26 2014-09-29 32810170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 3592/2 dt 08.10.2010 ne vazhdim,fat nr 169 dt 31.8.14 seri 15664706 rakordim 8 dt 31.8.14
  Komisariati i Policise Vlore (3737) SORI-AL Vlore 40,320 2014-09-19 2014-09-22 237 1016022 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHERBIM GATIMI,SHPERNDARJE USHQIMI KONTR.NR.4/59 FAT.NR.183 DT.31.08.2014 D.RENDIT 1016022
  Komisariati i Policise Fier (0909) SORI-AL Fier 19,949 2014-09-18 2014-09-19 39210160272014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat D Policise Fier 1016027 likujdim fature
  Komisariati i Policise Fier (0909) SORI-AL Fier 67,051 2014-09-18 2014-09-19 39310160272014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat D Policise Fier 1016027 likujdim fature
  Komisariati i Policise Fier (0909) SORI-AL Fier 149,725 2014-09-18 2014-09-19 39410160272014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat D Policise Fier 1016027 likujdim fature
  Sanatoriumi Tirane (3535) SORI-AL Tirane 1,391,166 2014-09-19 2014-09-19 37710130512014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SUSM SHEFQET NDROQI, Ushqime kontrate ne vazhdim dt.08.05.2014 fat.187(15664724) dt. 31.08.2014 fh.8 dt. 01.08.2014 -20.08.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) SORI-AL Tirane 2,513,815 2014-09-19 2014-09-19 37110130512014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SUSM SHEFQET NDROQI, Ushqime kontrate ne vazhdim dt.08.05.2014 fat.148(09246485) dt. 31.07.2014 fh. 7 dt. 31.07.2014
  Reparti Delta Force Vlore (3737) SORI-AL Vlore 259,950 2014-09-18 2014-09-18 102 1016016 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016016 REP DELTA FORCE BLERJE USHQIMET FAT 31.08.2014
  Sp. Berati (0202) SORI-AL Berat 1,128,312 2014-09-10 2014-09-12 50010130642014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat spitali berat lik fat gusht 2014 sherbim kateringu
  Komisariati i Policise NSH Fier (0909) SORI-AL Fier 176,044 2014-09-12 2014-09-12 17910160192014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat K.Policise N.SH Fier 1016019 ushqim