Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SORI-AL All 353,308,526.00 218 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 5,797,675 2014-12-15 2014-12-18 53210170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat REP 5001 likujdim ushqimi kontr. 2249/1 dt 18.12.2009 ne vazhdim , aneks kontr. 241/1 dt 14.2.2013 akt rakordim 31.5.13 ft 118 dt 31.5.13 seri 00717439
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 6,402,137 2014-12-15 2014-12-18 53310170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat REP 5001 likujdim ushqimi kontr. 2249/1 dt 18.12.2009 ne vazhdim , aneks kontr. 241/1 dt 14.2.2013 akt rakordim 30.6.13 ft 141 dt 30.6.13 seri 09246016
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 2,726,252 2014-12-15 2014-12-18 52910170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat REP 5001 likujdim ushqimi kontr. 2249/1 dt 18.12.2009 ne vazhdim , aneks kontr. 241/1 dt 14.2.2013 akt rakordim 28.2.13 ft 44 dt 28.2.13 seri 00717364
  Reparti Delta Force Vlore (3737) SORI-AL Vlore 170,875 2014-12-17 2014-12-18 15210160162014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016016 REP DELTA FORCE FAT 16.12.2014
  Komisariati i Policise Fier (0909) SORI-AL Fier 122,384 2014-12-17 2014-12-17 60610160272014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHTATOR 2014 DREJTORIA E POLICISE FIER
  Komisariati i Policise NSH Fier (0909) SORI-AL Fier 358,692 2014-12-15 2014-12-16 26210160192014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat K.Policise N.SHFier 1016019 ushqime
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) SORI-AL Tirane 8,409,582 2014-12-16 2014-12-16 24910160032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016003,Qendra e Formimit Policor pagese katerng ushqim, kontr 10/6 dt 20.6.2012 vazhdim, ft 240 dt 31.11.14 sr 15664878, fh 11 dt 31.11.14
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 3,899,212 2014-12-12 2014-12-15 52610170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 2249/1 dt 18.12.2009 ne vazhdim,fat nr 242 dt 30.11.2014,seri 15664880 akt rakord. dt 30.11.14
  Reparti Delta Force Vlore (3737) SORI-AL Vlore 253,529 2014-12-12 2014-12-12 14610160162014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016016 REP DELTA FORCE FAT 30.11.2014
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 1,291,044 2014-12-09 2014-12-11 48910170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 3592/2 dt 08.10.2010 ne vazhdim,fat nr 2365 dt 30.11.14 seri 15664874 rakordim 11 dt 30.11.14
  Sp. Berati (0202) SORI-AL Berat 1,161,251 2014-12-09 2014-12-10 67210130642014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat spitali berat lik fat nentor 2014 sherbim kateringu
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 21,200 2014-12-05 2014-12-10 71810170512014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-REP 4001 pritje percjellje program 6931/2dt 28.8.14 ft 192 seri 15664729 dt 17.9.14
  Komisariati i Policise NSH Fier (0909) SORI-AL Fier 335,321 2014-12-09 2014-12-09 25310160192014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat K.Policise N.SHFier 1016019 ushqime
  Komisariati i Policise Fier (0909) SORI-AL Fier 132,800 2014-12-04 2014-12-05 54210160272014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat D Policise Fier 1016027 likujdim fature
  Komisariati i Policise Fier (0909) SORI-AL Fier 122,384 2014-12-04 2014-12-05 54110160272014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat D Policise Fier 1016027 likujdim fature
  Komisariati i Policise Fier (0909) SORI-AL Fier 115,873 2014-12-04 2014-12-05 54010160272014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat D Policise Fier 1016027 detyrime te prapambetura
  Garda e Republike Tirane (3535) SORI-AL Tirane 1,768,524 2014-12-04 2014-12-04 69510160042014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016004 Garda e Republikes pagese ushqime, detyrim prapamb, kontrate 12 dt 27.3.2013, ft 104 dt 31.5.13 seri 00717425
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 375,546 2014-12-03 2014-12-03 49010170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 3592/2 dt 08.10.2010 ne vazhdim,fat nr 211 dt 30.9.13seri 09246086 rakordim 9 dt 30.9.13
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 332,021 2014-12-03 2014-12-03 49210170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 3592/2 dt 08.10.2010 ne vazhdim,fat nr 294 dt 31.12.13seri 09246173 rakordim 12 dt 31.12.13
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 1,653,240 2014-12-03 2014-12-03 49110170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 3592/2 dt 08.10.2010 ne vazhdim,fat nr 211 dt 31.10.13seri 09246105 rakordim 10 dt 31.10.13