Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SORI-AL All 353,308,526.00 218 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Berati (0202) SORI-AL Berat 1,328,122 2014-06-24 2014-06-25 27210130642014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat spitali berat lik fat prill 2014 sherbimi i kateringut
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) SORI-AL Vlore 3,669,941 2014-06-20 2014-06-23 125 1013060 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013060 PSIKIATRI USHQIME SORI FAT NR 122 DAT 31.05.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SORI-AL Tirane 1,713,863 2014-06-20 2014-06-20 147710130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 mirmb gjelb,kontr vazh 2827/7 d 3/5/13,fat 114(09246451) dt. 31.05.2014 sit.4 dt. 1-31.05.2014 pvmd dt.31.05.2014
  Reparti Delta Force Vlore (3737) SORI-AL Vlore 294,007 2014-06-17 2014-06-19 60 1016016 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016016 REP DELTA FORCE LIKUJDIM USHQIMESH FAT 121 DT 31.05.2014
  Komisariati i Policise Vlore (3737) SORI-AL Vlore 26,400 2014-06-19 2014-06-19 160 1016022 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat USHQIME DHE SHPERNDARJE D.RENDIT 1016022
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 9,092,567 2014-06-17 2014-06-18 17710170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 241/1 dt 14.02.2013 ne vazhdim,fat nr 117 dt 31.5.2014,seri 09246454
  Spitali Ushtarak (3535) SORI-AL Tirane 3,615,948 2014-06-13 2014-06-16 19410131042014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602,SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES,ushqim,kontr vazh 409 d 1/10/10,kon riv vazh 328/1 d 14/11/13,fat 112 d 31/5/14 s 09246348,akt rak 31/5/14
  Spitali Ushtarak (3535) SORI-AL Tirane 3,362,670 2014-06-13 2014-06-16 19510131042014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 602,SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES,pastrim,kon riv vazh 329/1 d 14/11/13,kon 416 d 19/10/10,fat 113 d 31/6/14 s 09246349,akt rak 31/5/14
  Materniteti Tirane (3535) SORI-AL Tirane 1,990,793 2014-06-12 2014-06-13 16510130502014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602,SUOGJ M.GERALDINA,USHQIM I GAT,KON VAZH 5/4 D 23/1/14,FAT 125 D 31/5/14 S 09246462,AKT RAK 31/5/14
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) SORI-AL Tirane 669,523 2014-06-09 2014-06-10 8910160032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra e Formimit Policor ushqim katering kont vazhd 10/6 20.06.2012 fat109 dt 31.05.14 fh 5 dt 31.05.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SORI-AL Tirane 404,560 2014-06-05 2014-06-06 142910130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 mirm gjelb,kon vazh 3070/2 d 24/8/12,fat 170 d 30/11/12 s 00717242,sit 1-30/11/12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SORI-AL Tirane 1,883,134 2014-06-05 2014-06-06 142410130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 mirmb gjelb,kontr vazh 2827/7 d 3/5/13,fat 116 d 31/5/13 s 0717437,sit 1-31/5/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SORI-AL Tirane 248,522 2014-06-05 2014-06-06 143110130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 mirmb gjelberim,kon shtese 393/3 d 21/1/13,fat 16 d 31/1/13 s 00717335,sit 1-31/1/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SORI-AL Tirane 2,085,714 2014-06-05 2014-06-06 142310130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 mirmb gjelb,kontr vazh 2827/7 d 3/5/13,fat 157 d 31/7/13 s 09246032,sit 1-31-7/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SORI-AL Tirane 1,186,975 2014-06-05 2014-06-06 143210130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 mirmb gjelberim,kon vazh 745/5 d 4/2/13,fat 33 d 28/2/13 s 00717353,sit 1-28/2/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SORI-AL Tirane 391,062 2014-06-05 2014-06-06 143010130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 mirm gjelb,kon vazh 3070/2 d 24/8/12,fat 183 d 31/12/12 s 00717306,sit 1-31/12/12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SORI-AL Tirane 1,321,165 2014-06-05 2014-06-06 143410130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 mirmb gjelberim,kon vazh 745/5 d 4/2/13,fat 81 d 30/4/13 s 00717401,sit 1-30/4/13
  Sanatoriumi Tirane (3535) SORI-AL Tirane 2,547,530 2014-06-05 2014-06-06 23710130512014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602,SUSM SHEFQET NDROQI,ushqim,kon vazh 31/2 d 24/1/14,fat 85 d 30/4/14 s 09246320,
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SORI-AL Tirane 1,308,768 2014-06-05 2014-06-06 143310130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 mirmb gjelberim,kon vazh 745/5 d 4/2/13,fat 54 d 31/3/13 s 00717374,sit 1-31/3/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SORI-AL Tirane 339,292 2014-06-05 2014-06-06 142810130492014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049 QSUT 602 mirm gjelb,kon vazh 3070/2 d 24/8/12,fat 151 d 31/10/12 s 00717222,sit 1-31/10/12