Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Kastriot (0606) All All 84,563,336.00 179 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Kastriot (0606) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Diber 107,325 2014-03-11 2014-03-11 2923470012014 Unspecified KOMUNA KASTRIOT PAGA KESHILLTARE SHKURT 2014
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 5,343,900 2014-03-11 2014-03-11 3823470012014 Unspecified KOMUNA KASTRIOT LIK PAAFTESI JANAR INVALIDE JANAR E SHKURT 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 32,309 2014-03-11 2014-03-11 2723470012014 Unspecified KOMUNA KASTRIOT PAGA E SHTESA GJENDJE CIVILE SHKURT 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 479,151 2014-03-11 2014-03-11 2623470012014 Unspecified KOMUNA KASTRIOT PAGA E SHTESA SHKURT 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA CREDINS Diber 68,688 2014-03-11 2014-03-11 3023470012014 Unspecified KOMUNA KASTRIOT SHPERBLIM KRYEPLEQSH SHKURT 2014
  Komuna Kastriot (0606) FONDI I ZHVILLIMIT SHQIPTAR Diber 981,506 2014-02-25 2014-02-26 2523470012014 Unspecified KOMUNA KASTRIOT lik. sipas marreveshjes per ujsjellesin Brest i Eperm dhe Kukaj dt. 09.04.2013
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 4,755,500 2014-02-11 2014-02-12 2523470012014 Unspecified KOMUNA KASTRIOT lik. pa - aftesie dhjetor 2013 dhe diferenca shtator - nentor 2013
  Komuna Kastriot (0606) BANKA CREDINS Diber 68,688 2014-02-11 2014-02-11 1623470012014 Unspecified KOMUNA KASTRIOT lik. k/pleq janar 2014
  Komuna Kastriot (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 43,200 2014-02-11 2014-02-11 1723470012014 Unspecified KOMUNA KASTRIOT lik. pun. me. kontrate + qera ambjentesh janar 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Diber 107,325 2014-02-11 2014-02-11 1523470012014 Unspecified KOMUNA KASTRIOT lik. keshilltare janar 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 479,151 2014-02-11 2014-02-11 1323470012014 Unspecified KOMUNA KASTRIOT lik. paga + shtesa janar 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 32,309 2014-02-11 2014-02-11 1423470012014 Unspecified KOMUNA KASTRIOT lik. paga + shtesa janar 2014
  Komuna Kastriot (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 24,357 2014-02-11 2014-02-11 2423470012014 Unspecified KOMUNA KASTRIOT lik. tatim ne burim keshilltare + pun. sherbimesh janar 2014
  Komuna Kastriot (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 32,192 2014-01-14 2014-01-15 1223470012014 Unspecified KOMUNA KASTRIOT lik. tatim ne burim keshilltaresh + pun. kont. dhjetor 2013
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 447,479 2014-01-13 2014-01-14 123470012014 Unspecified KOMUNA KASTRIOT lik. paga + shtesa dhjetor 2013
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 29,474 2014-01-13 2014-01-14 223470012014 Unspecified KOMUNA KASTRIOT lik. paga + shtesa dhjetor 2013
  Komuna Kastriot (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 119,250 2014-01-13 2014-01-14 23470012014 Unspecified KOMUNA KASTRIOT lik. paga punonj. me kontrate dhjetor 2013
  Komuna Kastriot (0606) BANKA CREDINS Diber 66,528 2014-01-13 2014-01-14 423470012014 Unspecified KOMUNA KASTRIOT lik. k/pleq dhjetor 2013
  Komuna Kastriot (0606) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Diber 103,950 2014-01-13 2014-01-14 523470012014 Unspecified KOMUNA KASTRIOT lik. keshilltaresh dhjetor 2013