Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Kastriot (0606) All All 84,563,336.00 179 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 2,842,300 2014-05-09 2014-05-09 5723470012014 Pagese paaftesie KOMUNA KASTRIOT lik. per pa-aftesie prill 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 32,309 2014-05-09 2014-05-09 6023470012014 Shtesa page te tjera KOMUNA KASTRIOT lik. paga gj. civile prill 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA CREDINS Diber 68,688 2014-05-09 2014-05-09 6223470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA KASTRIOT lik. k / pleq prill 2014
  Komuna Kastriot (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 77,267 2014-05-09 2014-05-09 6423470012014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar KOMUNA KASTRIOT lik. pun. sherb. me kohe te kufizuar prill 2014
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 90,475 2014-05-09 2014-05-09 5823470012014 Posta dhe sherbimi korrier KOMUNA KASTRIOT lik.sherb. poste per pa-aftesine prill 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Diber 107,325 2014-05-09 2014-05-09 6123470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA KASTRIOT lik. keshilltaresh prill 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 23,350 2014-04-26 2014-04-28 5623470012014 Sherbime telefonike KOMUNA KASTRIOT lik. shp. telefonike sipas listes
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 2,687,004 2014-04-17 2014-04-17 5523470012014 Ndihme ekonomike KOMUNA KASTRIOT lik. ndihme - ekonomike shkurt mars 2014
  Komuna Kastriot (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 35,804 2014-04-15 2014-04-16 5423470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA KASTRIOT lik. tatim ne burim keshilltaresh + pun. kont. mars 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 102,000 2014-04-09 2014-04-10 4723470012014 Te tjera transferime korrente KOMUNA KASTRIOT lik. ndihme rast fatkeqsie dhe sherbime mars 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Diber 107,325 2014-04-09 2014-04-10 4323470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA KASTRIOT lik. keshilltaresh mars 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 479,151 2014-04-09 2014-04-09 4123470012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOMUNA KASTRIOT lik. paga + shtesa mars 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 32,309 2014-04-09 2014-04-09 4223570012014 Shtesa page te tjera KOMUNA KASTRIOT lik. paga + shtesa mars 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA CREDINS Diber 68,688 2014-04-09 2014-04-09 4423470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA KASTRIOT lik. k/pleq mars 2014
  Komuna Kastriot (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 90,675 2014-04-09 2014-04-09 4523470012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes KOMUNA KASTRIOT lik. paga punonj. sherbimesh mars 2014
  Komuna Kastriot (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 55,550 2014-04-09 2014-04-09 4623470012014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar KOMUNA KASTRIOT lik. paga punonj. me kontrate mars 2014
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 2,953,650 2014-04-03 2014-04-03 4023470012014 Pagese paaftesie komuna kastriot lik paaftesi muaji mars 2014
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 2,354,984 2014-03-25 2014-03-26 3923470012014 Ndihme ekonomike KOMUNA KASTRIOT ND EKONOMIKE DHJETOR 2013 DHE JANAR 2014
  Komuna Kastriot (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 112,124 2014-03-13 2014-03-13 28 23470012014 Unspecified KOMUNA KASTRIOT LIK PAGA PUNONJES ME KONTRATE
  Komuna Kastriot (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 32,014 2014-03-11 2014-03-11 3723470012014 Unspecified KOMUNA KASTRIOT TATIM PAGA E KESHILLTARE