Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Kastriot (0606) All All 84,563,336.00 179 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 8,760 2014-12-23 2014-12-24 24923470012014 Posta dhe sherbimi korrier KOM KASTRIOT LIK POSTE
  Komuna Kastriot (0606) SPATA Diber 52,680 2014-12-23 2014-12-24 24723470012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore KOM KASTRIOT lik fat nr 61dt 11.12.14
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 296,356 2014-12-12 2014-12-18 22523470012014 Udhetim jashte shtetit KOMUNA KASTRIOT lik fat nr 12135681
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 499,429 2014-12-15 2014-12-15 22 023470012014 Paga baze KOMUNA KASTRIOT lik paga e shtesa nentor 2014
  Komuna Kastriot (0606) STRATI BAILIFF'S SERVICE Diber 10,200 2014-12-15 2014-12-15 24123470012014 Shpenzime gjyqesore komuna kastriot lik vendim gjygjisipas shkreses nr 11936dt 29.9.14
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 265,000 2014-12-14 2014-12-15 24223470012014 Pensione te veçanta shteterore KOMUNA KASTRIOT lik sipas shkreses ne 8639/15dt 27.11.14
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 2,986,750 2014-12-10 2014-12-11 24023470012014 Pagese paaftesie KOM KASTRIOT lik pa aftesi nentor 2014
  Komuna Kastriot (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 34,656 2014-12-11 2014-12-11 23723470012014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar KOMUNA KASTRIOT LIKTATIM NE BURRIM
  Komuna Kastriot (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 14,371 2014-12-11 2014-12-11 23823470012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA KASTRIOT lik tatim ne burim
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 34,902 2014-12-11 2014-12-11 23923470012014 Paga me kontrate per pune sezonale KOMUNA KASTRIOT lik paga me kontrate
  Komuna Kastriot (0606) SALI VRENEZI Diber 695,000 2014-12-11 2014-12-11 23523470012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim KOMUNA KASTRIOT KIK FAT NR 2DT 21.11.14
  Komuna Kastriot (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 78,296 2014-12-10 2014-12-10 23323470012014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar KOMUNA KASTRIOT lik paga e shtesa nentor 2014
  Komuna Kastriot (0606) ARTAN SIMA Diber 10,000 2014-12-10 2014-12-10 22123470012014 Paga baze komuna kastriot lik ekz vendimi gjyqi nentor 2014
  Komuna Kastriot (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 57,600 2014-12-10 2014-12-10 22423470012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit komuna kastriot lik paga nentor 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 43,679 2014-12-10 2014-12-10 22223470012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOMUNA KASTRIOT lik paga e shtesa nentor 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA CREDINS Diber 176,013 2014-12-10 2014-12-10 22323470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA KASTRIOT lik paga e shtesa nentor 2014
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 2,997,434 2014-12-09 2014-12-09 21923470012014 Ndihme ekonomike KOM KASTRIOT lik ndihme ekonomikme tetor nenter 2014
  Komuna Kastriot (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 1,306,575 2014-12-04 2014-12-05 21823470012014 Te tjera transferime korrente KOMUNA KASTRIOT lik sipas shkerses nr 8639/15dt 27.11.14
  Komuna Kastriot (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 23,015 2014-11-26 2014-11-26 21623470012014 Elektricitet 2347001 KOMUNA KASTRIOT lik energji tetor c100536c100129
  Komuna Kastriot (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 5,274 2014-11-26 2014-11-26 21723470012014 Elektricitet 2347001 komuna kastriot lik energji c048977