Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Kastriot (0606) All All 84,563,336.00 179 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 90,666 2014-11-25 2014-11-25 21523470012014 Paga me kontrate per pune sezonale KOMUNA KASTRIOT LIK PAGA ME KONTRATE
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 38,681 2014-11-25 2014-11-25 21423470012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore KOMUNA KASTRIOT LIK PAGA MIRNBAJTE OBJEKTI
  Komuna Kastriot (0606) SPATA Diber 42,000 2014-11-24 2014-11-24 21323470012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA KASTRIOT lik fat nr 56dt 17.11.14
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 2,852,100 2014-11-18 2014-11-19 21223470012014 Pagese paaftesie KOMUNA KASTRIOT lik paaftesi tetor 2014
  Komuna Kastriot (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 60,300 2014-11-12 2014-11-13 20123470012014 Posta dhe sherbimi korrier KOMUNA KASTRIOT lik paga e shtesa tetor 2014
  Komuna Kastriot (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 33,800 2014-11-12 2014-11-13 21123470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA KASTRIOT lik tatim ne burim
  Komuna Kastriot (0606) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Diber 107,325 2014-11-12 2014-11-13 20023470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA KASTRIOT lik paga keshilltare tetor 2014
  Komuna Kastriot (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 67,895 2014-11-12 2014-11-13 20223470012014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar KOMUNA KASTRIOT lik paga punonjes ne kontrate tetor 2014
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 499,429 2014-11-12 2014-11-12 19623470012014 Shtese page per funksionin KOMUNA KASTRIOT lik paga e shtesa tetor 2014
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,491,952 2014-11-12 2014-11-12 19423470012014 Ndihme ekonomike KOMUNA KASTRIOT lik nd ek vend nr 24dt17.10.14 konf 2136/3prot dt 30.10.14
  Komuna Kastriot (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 43,679 2014-11-12 2014-11-12 19823470012014 Shtesa page te tjera KOMUNA KASTRIOT lik paga e shtesa tetor 2014
  Komuna Kastriot (0606) ARTAN SIMA Diber 10,000 2014-11-12 2014-11-12 19723470012014 Paga baze KOMUNA KASTRIOT lik vendimi gjyqesor
  Komuna Kastriot (0606) BANKA CREDINS Diber 68,688 2014-11-12 2014-11-12 19923470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA KASTRIOT lik paga keshilltare tetor 2014
  Komuna Kastriot (0606) "JASHARI" SHPK Diber 46,320 2014-11-12 2014-11-12 19523470012014 Shpenzime per pritje e percjellje KOMUNA KASTRIOT LIK FAT NR 958DT20.10.14
  Komuna Kastriot (0606) OLSI KURTAGA Diber 36,000 2014-10-28 2014-10-28 19123470012014 Sherbime te tjera KOMUNE KASTRIOT lik fat nr 1dt 20.10.14
  Komuna Kastriot (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 25,080 2014-10-24 2014-10-24 18923470012014 Elektricitet 2347001 KOMUNA KASTRIOT lik energji c 057591c055438c057590 shtator 2014
  Komuna Kastriot (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 23,892 2014-10-24 2014-10-24 18823470012014 Elektricitet 2347001 komuna kastriot LIK ENERGJI C 058921 DT 27.09.14 27.9.14
  Komuna Kastriot (0606) RADIKA Diber 763,686 2014-10-24 2014-10-24 19323470012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) komuna kastriot lik pjesor dhe ngurtesi 5%
  Komuna Kastriot (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 15,487 2014-10-24 2014-10-24 19023470012014 Elektricitet 2347001 KOMUNA KASTRIOT lik energji c048977 shtator 2014
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 110,048 2014-10-24 2014-10-24 19223470012014 Posta dhe sherbimi korrier komuna kastriot lik detyrimi 05% postes