Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Kastriot (0606) All All 84,563,336.00 179 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 12,658 2014-12-30 2014-12-30 26523470012014 Posta dhe sherbimi korrier komuna kastriot lik sherbimi poste
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 499,500 2014-12-30 2014-12-30 26423470012014 Pagese paaftesie komuna kastriot lik shperblimi paaftesi
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,875,000 2014-12-30 2014-12-30 26323470012014 Ndihme ekonomike komuna kastriot lik shperbj ndihne ekonomike
  Komuna Kastriot (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 5,694 2014-12-26 2014-12-29 25721060082014 Elektricitet 2347001 KOMUNA KASTRIOT LIKENERGJIC048977
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 157,350 2014-12-29 2014-12-29 26223470012014 Pagese paaftesie KOMUNA KASTRIOT LIK PAAFTESI
  Komuna Kastriot (0606) ERALD-G (K36306784K) Diber 191,520 2014-01-24 2014-12-26 2542347001 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime komuna kastriot lik fat nr 25dt 19.09.12
  Komuna Kastriot (0606) RADIKA Diber 10,521 2014-12-26 2014-12-26 255/23470012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala komuna kastriot lik5%
  Komuna Kastriot (0606) "XHANI" SHPK Diber 61,366 2014-12-26 2014-12-26 25823470012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala komuna kastriot lik 5%garanci
  Komuna Kastriot (0606) RADIKA Diber 12,426 2014-12-26 2014-12-26 255 23470012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala komuna kastriot lik 5%garanci
  Komuna Kastriot (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 27,540 2014-12-24 2014-12-26 25223470012014 Shpenzime te tjera qiraje KOMUNA KASTRIOT lik qera dt 31.11.14
  Komuna Kastriot (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 750 2014-12-26 2014-12-26 25923470012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale komuna kastriot tarife sherbimi
  Komuna Kastriot (0606) RADIKA Diber 435,993 2014-12-26 2014-12-26 25523470012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala komuna kastriot lik s21dt 17.12.4 dhe5%garanci
  Komuna Kastriot (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 6,938 2014-12-24 2014-12-26 25323470012014 Paga me kontrate per pune sezonale komuna kastriot lik tatim be burim
  Komuna Kastriot (0606) AFRIMI D Diber 359,760 2014-12-26 2014-12-26 26123470012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative komuna kastriot lik fat nr18dt 22.12.14
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 70,083 2014-12-23 2014-12-24 24423470012014 Posta dhe sherbimi korrier KOMUNA KASTRIOT LIK SHERBIM POSTE
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 3,324,550 2014-12-23 2014-12-24 25023470012014 Pagese paaftesie KOMUNA KASTRIOT LIK PA AFTESI DHJETOR 2014
  Komuna Kastriot (0606) ABEDIN HYSENAGOLLI Diber 63,300 2014-12-23 2014-12-24 24623470012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri KOMUNA KASTRIOT LIK FAT NR 02DT 8.12.14
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,752,064 2014-12-23 2014-12-24 24823470012014 Ndihme ekonomike KOMUNA KASTRIOT LOK ND EK DHJETOR 2014
  Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 16,622 2014-12-23 2014-12-24 25123470012014 Posta dhe sherbimi korrier KOM KASTRIOT LIK POSTE
  Komuna Kastriot (0606) EDIP ZEMZADE Diber 183,500 2014-12-23 2014-12-24 24323470012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim KOMUNA KASTRIOT LIK FAT NR 1 2 DT 24.11.14