Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) All All 102,183,150.00 174 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,000 2014-01-17 2014-01-20 1510570012014 Unspecified Qendra komb kinemat tel nentor -dhjetor 13 lp 16.1.14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) SKA - NDAL Tirane 700,000 2014-01-17 2014-01-20 1610570012014 Unspecified Qendra komb kinemat financim projekti k 27.2.13 pv 20.10.13
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) EREFILM Tirane 1,084,700 2014-01-16 2014-01-17 1010570012014 Unspecified Qendra komb kinemat finan projekti k 18.1.2013 pv 27.3.13
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) PROPAGANDA Tirane 740,000 2014-01-16 2014-01-16 1310570012014 Unspecified Qendra komb kinemat finan projekti k 4.4.12 pv 25.1.13
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) PAPADHIMITRI FILM PRODUCTION Tirane 632,500 2014-01-16 2014-01-16 1410570012014 Unspecified Qendra komb kinemat finan projekti k 18.1.13 vkm 22.7.13 pv 17.10.2013
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 22,925 2014-01-16 2014-01-16 710570012014 Unspecified Qendra komb kinemat tel fat nentor 13
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 480 2014-01-16 2014-01-16 810570012014 Unspecified Qendra komb kinemat uje fat 28.11.13
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 144 2014-01-16 2014-01-16 910570012014 Unspecified Qendra komb kinemat posta fat 26.12.13
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) S.A.E. TRIMEX Tirane 2,000,000 2014-01-10 2014-01-14 610570012014 Unspecified Qendra komb kinemat financim projekti k 13.7.2011 konfirmim i premieres 24.10.13
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ON FILM PRODUCION Tirane 4,000,000 2014-01-10 2014-01-13 310570012014 Unspecified Qendra komb kinemat financim projekti k 04.05.2012 pv 10.01.2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ATP(ACT TRIANGLE PRODUCTIONS) Tirane 3,000,000 2014-01-10 2014-01-13 410570012014 Unspecified Qendra komb kinemat financim projekti k 27.5.13 relacion 26.8.13
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ERA FILM Tirane 3,000,000 2014-01-10 2014-01-13 510570012014 Unspecified Qendra komb kinemat financim projekti k 19.2.2013 pv 26.9.13
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 503,690 2014-01-06 2014-01-10 110570012014 Unspecified Qendra komb kinemat paga dhjetor 13 nr 9;9 lp 6.01.2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ERA FILM Tirane 4,500,000 2013-09-26 2014-01-10 210570012014 Unspecified Qendra komb kinemat financim projekti k 19.2.2013 pv 26.9.13