Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) All All 102,183,150.00 174 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,000 2014-01-17 2014-01-20 1510570012014 Unspecified Qendra komb kinemat tel nentor -dhjetor 13 lp 16.1.14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) SKA - NDAL Tirane 700,000 2014-01-17 2014-01-20 1610570012014 Unspecified Qendra komb kinemat financim projekti k 27.2.13 pv 20.10.13
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) EREFILM Tirane 1,084,700 2014-01-16 2014-01-17 1010570012014 Unspecified Qendra komb kinemat finan projekti k 18.1.2013 pv 27.3.13
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) PROPAGANDA Tirane 740,000 2014-01-16 2014-01-16 1310570012014 Unspecified Qendra komb kinemat finan projekti k 4.4.12 pv 25.1.13
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) PAPADHIMITRI FILM PRODUCTION Tirane 632,500 2014-01-16 2014-01-16 1410570012014 Unspecified Qendra komb kinemat finan projekti k 18.1.13 vkm 22.7.13 pv 17.10.2013
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 22,925 2014-01-16 2014-01-16 710570012014 Unspecified Qendra komb kinemat tel fat nentor 13
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 480 2014-01-16 2014-01-16 810570012014 Unspecified Qendra komb kinemat uje fat 28.11.13
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 144 2014-01-16 2014-01-16 910570012014 Unspecified Qendra komb kinemat posta fat 26.12.13
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) S.A.E. TRIMEX Tirane 2,000,000 2014-01-10 2014-01-14 610570012014 Unspecified Qendra komb kinemat financim projekti k 13.7.2011 konfirmim i premieres 24.10.13
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ON FILM PRODUCION Tirane 4,000,000 2014-01-10 2014-01-13 310570012014 Unspecified Qendra komb kinemat financim projekti k 04.05.2012 pv 10.01.2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ATP(ACT TRIANGLE PRODUCTIONS) Tirane 3,000,000 2014-01-10 2014-01-13 410570012014 Unspecified Qendra komb kinemat financim projekti k 27.5.13 relacion 26.8.13
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ERA FILM Tirane 3,000,000 2014-01-10 2014-01-13 510570012014 Unspecified Qendra komb kinemat financim projekti k 19.2.2013 pv 26.9.13
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 503,690 2014-01-06 2014-01-10 110570012014 Unspecified Qendra komb kinemat paga dhjetor 13 nr 9;9 lp 6.01.2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ERA FILM Tirane 4,500,000 2013-09-26 2014-01-10 210570012014 Unspecified Qendra komb kinemat financim projekti k 19.2.2013 pv 26.9.13